Skocz do zawartości

Poprawa izolacji okna


Yoda

Recommended Posts

Witam,


Prosze o poradę jak najlepiej będzie uszczelnić/poprawić izolację wokół okna od wewnątrz i zewnątrz. Niestety po ostatnich tygodniowych deszczach ściana od kuchni jest mokra.
Niestety na 99% jest było spowodowane jak widać na zdjęciu brakiem uszczelnia na styku prowadnica rolety - okno oraz parapet (porawiłem to "na chwilę" żeby nie zamakało).

 

Od strony wewnętrznej odkułem tynk i jest folia Illbruck (gdzieniegdzie odłazi) i myślałem żeby to poprawić:

a) naniesienie na piankę PUR (na styku okno-mur) powłoki paroszczelnej (illbruck-sp925-powloka-uszczelniajaca)
b) przyklejenie nowej folii do wewnątrz (folia-okienna-illbruck-duo-me508-vv70)

c) wykończenie tynkime/klejem

 

Od zewnątrz

Demontaz parapetu i prowadnicy rolety:
a) położenie membrany Epdm pod parapet (na kleju soudal-vapourseal)

b) w szczelinę okno/mur wysmarować płynną membraną (soudatight-hybrid)

c) w szczelinę wokół ramy okna dać taśmę rozprężną (illbruck-tp610-10-2-4)

d) pomiędzy ramę okna a prowadnicę rolety zastosować taśmę dekarską butylową

e) silikon wokół łączenia okno/mur


Czy to ma sens czy gdzieś czy cos źle robię albo da się zrobić lepiej ?
 

Dziękuję z góry za porady

20190602_115135-TO.jpg

20190526_123823-FOTO.jpg

20190602_120436-TO.jpg

Link do komentarza

Dziękuję za sugestię, widziałem już na internecie/youtube różne systemy.

Taśmy paroprzepuszczalne już mam bo zostały zamontowane na etapie budowy domu.

Na czym mi zależy teraz to sugestia z Waszej strony jak uszczelnić połączenie aby ograniczyć do minimum ingerencję w elewację.

 

Chodzi na przykład o to czy dobrym rozwiązaniem będzie użycie taśmy butylowej do uszczelnienia połaczenia prowadnica z ramą okienna/elewacją.

Link do komentarza

Taśma butylowa powinna być dobrym rozwiązaniem. Trudno coś konkretnego doradzać nie będąc na miejscu, tylko na podstawie zdjęć. Generalnie trzeba trzymać się zaleceń producenta wybranego systemu montażu.

Martwi mnie za to widoczna szczelina (pęknięcie) pomiędzy ramą okna i tynkiem.

Link do komentarza
9 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Potencjalny przeciek jest od zewnątrz więc po co było odkuwać tynk od środka? Do uszczelnienia wystarczy masa np. silikonowa wprowadzona w szczeliny od zewnątrz.  (jak powyżej).

Tynk musiałem odkuć ponieważ w wyniku wilgoci odszedł przyklejony do niego lakobel razem z tynkiem, i tym samym odsłoniła się taśma, dlatego tez zapytałem czy jest potrzeba jeszcze doszczelnienia całej powierzchni skoro już jest odsłonięta, ale jak rozumiem nie ma to sensu skoro jest juz tasma.

 

Apropo doszczelnienia to zrobiłem "na szybko" uszczelnienie prowadnicy rolety i muru masą silikonową Sika (jak widać na jednym ze zdjęć ) ale wdaje mi się że powinienem:

 

a) odmontować prowadnice i uszczelnić szczelinę (czym? płynna membrana czy może taśma rozprężna ?)

c)założyć fartuch EDPM pod parapet (nie ma go obecnie)

c) potem przed zalożeniem prowadnicy do profilu okiennego dać taśmę dekarską butylową

d) połaczenie muru z prowadnicą rolety uszczelnic ponownie silikonem

 

Trzyma sie tu kupy :) ?

 

P.s Dodam że sprawdzwiłem zdjęcia z montażu okien i taśmy paroszczelne są zamontowane od zewnątrz.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...