Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

48 minut temu, uroboros napisał:

Nazywane jest to adaptacją.

No tak - tylko że głośniki z polem oddziaływania emitujące tą kontrfalę audio zajmą chyba więcej miejsca, niż wytlumienie. to moje domysły tylko.

Chyba chodzi o przeciwfazę fali dźwiękowej.

Stosuje się to też w słuchawkach do wytłumiania szumu samolotu np.

48 minut temu, uroboros napisał:

Wydaje mi się - mogę się mylić - ale materiał o większej gęstości bardziej tłumi dźwięki...

W wełnie chodzi o to, że dżwięk traci energię - wchodząc do niej. Więc musi być o otwartych kanalikach, a nie np w worku foliowym.

A dżwięki o różnych częstotliwościach tłumią różnie różne materiały -  a w przegrodzie ważna jest też cięzka ściana (basy). Powietrze też jest dobrym izolatorem, byle nie za gruba warstwa. 

zenek

zenek

40 minut temu, uroboros napisał:

Nazywane jest to adaptacją.

No tak - tylko że głośniki z polem oddziaływania emitujące tą kontrfalę audio zajmą chyba więcej miejsca, niż wytlumienie. to moje domysły tylko.

Chyba chodzi o przeciwfazę fali dźwiękowej.

Stosuje się to też w słuchawkach do wytłumiania szumu samolotu np.

45 minut temu, uroboros napisał:

Wydaje mi się - mogę się mylić - ale materiał o większej gęstości bardziej tłumi dźwięki...

W wełnie chodzi o to, że dżwięk traci energię - wchodząc do niej. Więc musi być o otwartych kanalikach, a nie np w worku foliowym.

A dżwięki o różnych częstotliwościach tumią różne materiały -  a w przegrodzie ważna jest też cięzka ściana. Powietrze też jest dobrym izolatorem, byle nie za gruba warstwa. 

×
×
  • Utwórz nowe...