Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
przemty

Odległość wiaty od...

Recommended Posts

Chce postawić wiatę z przeznaczeniem na "garażowanie" w niej samochodu. Wiata typu 4 słupy i dach w uproszczeniu. Działka ma zjazd z drogi powiatowej. W jakiej odległości od:

- drogi mogę postawić wiatę i od której części drogi liczy się ta odległość?

- granicy z sąsiednie działką mogę postawić wiatę?

 

Druga sprawa.

Działka rolna IIIb. Dom był stawiany na zasadzie wyłączenia z działalności rolnej powierzchni do 500 m2, dokładnie to 490 m2 wyszło.

Jeżeli teraz będę chciał postawić wiatę to pod taką zabudowę też trzeba wyłączać z działalności rolnej i czy na zasadach odplatnych czy też można bezpłatnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być wiata do parkowania samochodu, obowiązują regulacje odnośnie miejsc postojowych. Znowelizowano je od 2018 r., § 19 Warunków Technicznych (http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001065).

Generalnie 3 m od granicy działki, ale aż 7 m od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi. Czyli ten ostatni wymóg nie dotyczy np. okien łazienki czy kotłowni.

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Skoro ma to być wiata do parkowania samochodu, obowiązują regulacje odnośnie miejsc postojowych.  

Z tym, że nie ma obowiązku stosowania takiego nazewnictwa. Można to nazwać "obiekt gospodarczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilunia.

Jak nazwiesz "obiekt gospodarczy" to jakiś gorliwiec, powołując się na PB, powie że trzeba to zrobić na PnB.

 

Wiata jako wiata, do 50 m2, na działce zabudowanej domem mieszkalnym, nie podlega ani odległościami od ......., ani zgłoszeniu.

Sposób użytkowania takiej wiaty, to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niech będzie "wiata gospodarcza" albo sama "wiata". Tamto było przykładowe, to również. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że nazwa może zrodzić problemy, co zresztą potwierdzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Generalnie 3 m od granicy

Czyli od sąsiedniej działki rolnej mamy 3 m. Zabudowy w pobliżu brak.
A jak temat wygląda w temacie odległości od drogi powiatowej, liczy się tylko ta odległość 3 m od granicy czy jest jakiś zapis o odległości od drogi powiatowej ?

19 godzin temu, bajbaga napisał:

Wiata jako wiata, do 50 m2, na działce zabudowanej domem mieszkalnym, nie podlega ani odległościami od ......., ani zgłoszeniu.

No to brzmi ciekawie, czyli mogę postawić nawet 0,5 m. od granicy z droga powiatową i nikomu nie zgłaszać faktu chęci postawienia wiaty?

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Klamka zapadła Kupiłem cegłę cięta.   Czym kleić? Klejem do klinkieru? Wcześniej cegły zagruntować unigruntem z obu stron? Na końcu pomalować delfinem?  
  • Gość john
   Contact us at the company Email address: thabizolocashloans@gmail.com thabizolocash@financier Whatsapp: +27 67 089 3790 FOR LOANS
  • Gość john
   Drogi Poszukiwaniu Pożyczki, Jestem dyrektorem Paul Thabizolo Cash Loans Limited, Pożyczki gotówkowe Thabizolo to licencja na legalną pożyczkę inwestycyjną, którą oferujemy pożyczki dla osób fizycznych, osób fizycznych i przedsiębiorstw, a także udzielanie pożyczek niezawodne usługi i inwestycje dla różnych klientów / potencjalnych poziomów o przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%, przy minimalnej kwocie pożyczki wynoszącej (5000 USD / EUR) dla maksymalnej kwoty pożyczki (500 000 000 USD / EUR) z czas trwania od 1 roku do 25 lat. Skontaktuj się z nami w firmie Adres e-mail: thabizolocashloans@gmail.com thabizolocash @ financier Whatsapp: +27 67 089 3790
  • pomierzę w sobotę i odpisze blacha prosta dach stary ze 20 lat. krokwie w dobrym stanie zaimpregnowane
  • Wiesz co, raczej ciężko sobie wyobrazić nakładanie XPS na 2m wysokości i jednocześnie zasypywać to kamieniem drenażowym. No oczywiście można by to zrobić jednowarstwowo, ale w takim razie po co miałby być klej do XPS? Ale tu nasuwa mi się kolejna myśl ponieważ na instrukcji kleju do XPS Tytan Eos jest podane żeby nakłądać pionowymi pasami czyli nie obwodowo. Zastanawiałem się czemu przecież w ten sposób woda moze podchodzić do góry, ale z drugiej strony taki klej nie jest wodoodporny więc nałożony obwodowo i tak nie uchroni przed wilgocią za XPSem  byc może te pionowe paski są w celu drenażu ewentualnej wody za XPSem. Zastanawiam się jeszcze czy samą ławę smarować masą KMB na wysokości drenu? Raczej tak? Bo pozioma izolacja na ławie jest z papy
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...