Skocz do zawartości

wymiana pieca


Recommended Posts

Mogę prosić o pisanie pełną składnią. Domyślam się, że w stwierdzeniu "spalanie droższego EKO" kryje się paliwo EKOGROSZEK. Proces spalania można zautomatyzować przez montaż podajnika/zasobnika i mamy wtedy stałopalność - aż nie opróżnimy zasobnika. Kocioł będzie spalał bardziej efektywnie.

Są również na rynku kotły na pellet i to nawet kotły kondensacyjne. Te są bardziej wydajne dzięki zjawisku kondensacji.

Alternatywa - kotły gazowe.

Link do komentarza
Dnia 29.05.2019 o 13:11, remigol napisał:

Czy wymiana pieca i spalanie droższego eko przekłada się na nizsze koszty spalania? Jakie macie statystyki? Będę wdzięczny za podzielenie się wiedza.

Zdecydowanie. Zrobilem ten manewr 2 lata temu i tysiąc złotych w kieszeni. Splałem ekogroszek węgiel sztygar i widzę ogromną roznicę w spalaniu – a próbowałem różnych eko z marketow budowlanych. Dymem nie bucham, zasypuje raz na 10 dni to nowoczesne spalanie energetycznego węgla

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 29.05.2019 o 13:11, remigol napisał:

Czy wymiana pieca i spalanie droższego eko przekłada się na nizsze koszty spalania? Jakie macie statystyki? Będę wdzięczny za podzielenie się wiedza.

Na niższe koszty nie licz gdy tylko wymienisz piec, ważniejsze jest aby obniżyć koszta to dobrze ocieplić dom, wtedy będzie spadek kosztów  bardzo namacalny.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Polecam Piece/kominki na PELET czesto wydajnosc energetyczna 87-90 i wiecej... 

lub Pellet drzewny-nasiona lub PeletWeglowy dla wiekszego bezpieczenstwa w razie braku jednego z surowcow (podobno kalorycznosc  PeletuWeglowego wyzsza, ale to tez duzo zalezy od jakosci produktu tzn. wilgotnosci glownie) oraz od solidnego Pieca, a  dokladnie palnika do pelletu.

Edytowano przez zFerajny (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...