Skocz do zawartości

ocieplenie stropy na strychu


Recommended Posts

Cytat

Witam ,prosze mi podpowiedzieć -mam strych który to nie jest ocieplony,czy należy położyć folie para przepuszczalną przed położeniem wełny mineralnej,czy można bez ,dach mam wymieniony i pod blacho dachówką mam membrane tak samo para przepuszczalną,za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje -pozdrawiam.


Od środka , stelaż wełna folia paroizolacyjna i g/k.
Link do komentarza
Z pytania można wnioskować, że chodzi o ocieplenie strychu po wymianie pokrycia dachowego i ułożeniu folii paroprzepuszczalnej. Jeśli strych będzie ogrzewany to wełnę mineralną kładzie się bezpośrednio na styk z ułożoną już folią, a od środka przykrywa folią paroszczelną. Natomiast na strychu nieogrzewanym izolacje cieplną należy ułożyć na stropie najwyższej kondygnacji a nie pod pokryciem dachowym.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Z pytania można wnioskować, że chodzi o ocieplenie strychu po wymianie pokrycia dachowego i ułożeniu folii paroprzepuszczalnej. Jeśli strych będzie ogrzewany to wełnę mineralną kładzie się bezpośrednio na styk z ułożoną już folią, a od środka przykrywa folią paroszczelną. Natomiast na strychu nieogrzewanym izolacje cieplną należy ułożyć na stropie najwyższej kondygnacji a nie pod pokryciem dachowym.


Witam.
W moim domu zrobiliśmy dokładnie odwrotnie gdyż gdybyśmy położyli wełnę na stropie najwyższej kondygnacji, to po strychu musielibyśmy poruszać się na kolanach. icon_biggrin.gif Narazie jest wszystko w porządku, w pokojach na poddaszu jest bardzo ciepło. Dlaczego powinno się robić właśnie w ten sposób? : na strychu nieogrzewanym izolacje cieplną należy ułożyć na stropie najwyższej kondygnacji a nie pod pokryciem dachowym. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam.
W moim domu zrobiliśmy dokładnie odwrotnie gdyż gdybyśmy położyli wełnę na stropie najwyższej kondygnacji, to po strychu musielibyśmy poruszać się na kolanach. icon_biggrin.gif Narazie jest wszystko w porządku, w pokojach na poddaszu jest bardzo ciepło. Dlaczego powinno się robić właśnie w ten sposób? : na strychu nieogrzewanym izolacje cieplną należy ułożyć na stropie najwyższej kondygnacji a nie pod pokryciem dachowym. icon_wink.gif



Ułożenie izolacji cieplnej na stropie poddasza nieogrzewanego wynika z dwóch przyczyn - powierzchnia stropu jest znacznie mniejsza niż powierzchnia dachu, a więc i straty ciepła są wtedy mniejsze (przy tej samej grubości ocieplenia) jak też i koszty.

Druga istotniejsza przyczyna to możliwość zawilgocenia strychu parą wodna przenikającą z niższej ogrzewanej kondygnacji jak też w przypadku wystąpienia mikroprzecieków pokrycia dachowego. Powierzchnia nadstropowa (strych) powinna być bowiem wentylowana, a to z kolei sprawia, że izolacja na dachu nie pełni swojego zadania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...