Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Renotech

Metody renowacji wanny - jakie są i co oferują.

Recommended Posts

Do napisania tego postu sprowokowała mnie prośba jednego z forumowiczów, przy innym temacie na temat renowacji wanien, o objaśnienie, jakie są sposoby renowacji i czym się charakteryzują.

 

Nie będę tu pisał tu o -super środkach z marketu do renowacji wanien-. Ryzykanci niech użyją... ;) Skupię się na renowacjach oferowanych przez firmy.

 

W tej chwili na rynku funkcjonują trzy główne systemy renowacji wanien:

 

System THS. Oferuje:

1. Naprawy punktowych uszkodzeń emalii wanien, umywalek, brodzików itp (na sprzętach emaliowanych, ceramicznych, akrylowych, konglomeratowych)

2. Regenerację oryginalnej emalii wanny/brodzika lub akrylu (bez nakładania nowej powłoki)

3. Nałożenie nowych powłok na wanny, brodziki, umywalki itp. Powłoka jest precyzyjnie nakładana za pomocą niskociśnieniowego natrysku HVLP i wygrzewana, dlatego wanna od razu gotowa jest do użytku. Renowacja trwa 6-8 godzin. W cenie zawarte jest położenie fugi na styku wanny i glazury. Powłoka THS ma największą odporność na UV, dlatego najdłużej zachowuje czystą biel. Dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy sklejającej powłokę z podłożem, jej doskonałej współpracy termicznej z wanną oraz hydrofobowości, powłoka THS doskonale zespala się z wanną - znacznie lepiej, niż konkurencyjne powłoki. System THS umożliwia tez wykonanie bardzo dekoracyjnych renowacji. Gwarancja jest pięcioletnia i ten standard wyznaczył właśnie THS.

Tylko ten system jest uwiarygodniony referencjami od znanych hoteli i firm, do wglądu na stronie Renotechu.

 

Pouring Method, czasem nazywana -metodą płynnego akrylu-, choć nie ma z nim nic wspólnego, ponieważ wykorzystuje emalię epoksydową do wytworzenia powłoki. Oferuje wykonywanie powłok na wannach. Polega na wylewaniu emalii na górne partie wanny i jej ociekaniu grawitacyjnym, wspomaganym rozprowadzaniem materiału za pomocą gumowych szpachelek, co praktycznie uniemożliwia precyzyjne nakładanie. Wykonawcy wspominają o samopoziomowaniu się emalii, ale - jak wynika z nazwy - działa to tylko na poziomach, czyli dnie wanny. Problem pojawia się przy dnie profilowanym i ścianach wanny. Jako materiału używa się emalii Ekopel, Newbath lub innych podobnych. Wymaga to schnięcia powłoki do 48 godzin, a same prace trwają ok. 3 godzin. Przy tej metodzie, jeżeli nie ma możliwości demontażu dolnego odpływu, to na dnie zbiera się zbyt wiele emalii i powstają -studnie- nad odpływem, a także wzrasta ryzyko odspojenia dna. Nie ma też tam warstwy sklejającej a epoksyd jest materiałem stosunkowo szybko żółknącym, co wymaga polerowań w celu przywrócenia bieli. Wykonawcy nic nie piszą o wykonaniu fugi w ramach usługi. Gwarancje są wystawiane na okresy od 3 do 5 lat. Są oferowane również zestawy do samodzielnej renowacji, choć już na ryzyko klienta.

 

Wanna w wannie. System oferuje wklejanie wkładek - gotowych skorup akrylowych - do wnętrza wanny. Jak podają wykonawcy, roboty trwają 2 godziny, a schnięcie pianki wklejającej jeszcze 10-12 godzin. Skorupy nie są idealnie dopasowane do kształtu wanny, więc siłą rzeczy zmniejszają przestrzeń wewnątrz wanny. Syfon podłącza się bezpośrednio do wkładki, czyli otwory wylotowe wanny muszą być poszerzone, co samą wannę nieodwracalnie niszczy. Poza tym, ponieważ skorupa akrylowa nie przylega idealnie do wanny, to wskutek ewentualnego rozszczelnienia spodu skorupy z wanną może tam dostać się wilgoć i powodować rozwój toksycznych pleśni. Wykonawcy wspominają o efekcie termosu. Nic nie piszą o wykonaniu fugi w ramach usługi. Gwarancja jest pięcioletnia.

 

Więcej na:

https://www.renotech.pl/renowacja-wanny-ths-system/

okladka w-wa.jpg

gora1 zmn.jpg

boki.jpg

Edytowano przez Renotech
Uzupełnienie tematu. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za oczernianie innych producentów i ich systemów powinni oddać cię do sądu.

Chcesz się reklamować to rób to w odpowiednim dziale i na normalnych warunkach nie wybielając się (czytaj nie podcierając tyłka) kosztem konkurencji.

:ban:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niestety taktyka renotechu, wpisy na forach jako "niezadowolony klient" lub propaganda bez pokrycia w faktach...


... No i ich kosmiczna, rodem z NASA lub DARPA a co najważniejsze "nowoczesna" z 1986 roku haha! metoda renowacji wanien.Nowoczesny ths

Tak się składa, że posiadam największe doświadczenie i wiedzę na temat Pouring Metchod w Polsce i poprawiam wanny po renotechu. Ściągam powłoki ths przed nałożeniem Ekopel 2k. 

 

Teraz może trochę faktów:

 

1. "Dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy sklejającej powłokę z podłożem, jej doskonałej współpracy termicznej z wanną oraz hydrofobowości, powłoka THS doskonale zespala się z wanną - znacznie lepiej, niż konkurencyjne powłoki."

 

Tak doskonale zespala się z wanną powłoka ths:

IMG_20180531_114950.thumb.jpg.944c2497f97885bbbd8a7dcf4794ea03.jpg

Jak widać na zdjęciu w technologii ths jest więcej szpachli niż powłoki. 

 

Gwarancja oczywiście nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych co jest zrozumiałe ale zapytajcie renotech ile kosztuje u nich naprawa 1cm2 odprysku na wannie bo również i taką usługę oferują... 

 

 

 

Grubość powłoki ths na dnie wanny to 0,1 - 0,2mm

 

Grubość powłoki polimerowej Ekopel 2k Pouring Metchod na dnie wanny to 3-5mm. Jest nawet 30sto krotnie grubsza.

 

Oto test wytrzymałości naszej powłoki przeprowadzony w USA:

 

I kolejny test:

 

2. "Polega na wylewaniu emalii na górne partie wanny i jej ociekaniu grawitacyjnym, wspomaganym rozprowadzaniem materiału za pomocą gumowych szpachelek, co praktycznie uniemożliwia precyzyjne nakładanie. Wykonawcy wspominają o samopoziomowaniu się emalii, ale - jak wynika z nazwy - działa to tylko na poziomach, czyli dnie wanny. Problem pojawia się przy dnie profilowanym i ścianach wanny. "

 

Tak precyzyjnie może być nałożona powłoka Ekopel 2k przez profesjonalistę - przykład moich prac:

IMG_20170303_203354.thumb.jpg.6a459cd5a98521e6fee879c30f5d3cf3.jpgIMG_20160609_154820.thumb.jpg.ca6137d1c3459220d3125b6563f8c94b.jpgIMG_20161017_145706.thumb.jpg.b0c915ae4d0512c6f874f09943704809.jpg

 

3. Cena usługi jest praktycznie na tym samym poziomie. W renotechu płacisz za 8 godzin pracy, na jak-nowa.pl za 3 godziny pracy + nawet 30sto krotnie  grubszą powłokę certyfikowaną przez renomowany Niemiecki instytut badawczy isega - norma DIN EN 71-3.

Nie martwisz się o upadek szamponu czy słuchawki prysznicowej a nawet młotka na dno wanny.

 

4. Ekopel 2k jest bezrozpuszczalnikowy, praktycznie bezwonny, zawiera blisko 100% substancji stałych. Dzięki temu, wszystko co nałożymy na Twoją wannę, zostaje po utwardzeniu, to produkt very high solid. Nie znam dokładnej procentowej ilości rozpuszczalników i lzo (lotnych związków organicznych) w powłoce ths ale sądząc po tym, że muszą stosować specjalne wyciągi(niczym lakiernie samochodowe), by nie potruć domowników, produkt do zbyt ekologicznych nie należy.

 

5. No ale renotech daje "fugę silikonową w cenie usługi" ;)

 

No, także ten, no ...

 

I jeszcze ostrzeżenie przed wykonawcami oferującymi usługi Rosyjskimi podróbkami emalii Ekopel 2k(oczywiście mówią, że pracują na Amerykańskich produktach i różne takie), jest troszkę taniej, niby też 5 lat gwarancji ale gdy po kilku miesiącach wanna wygląda tak:

IMG_20171129_121114.thumb.jpg.987aa21f30fb79b8dd76dfcdf057ff5b.jpgIMG_20171129_121104.thumb.jpg.3c2b2e527f07116b7cce21ea7103ff35.jpgIMG_20171129_122024.thumb.jpg.4402f6bbef5375ecf8d95edfef6c033b.jpg

 

Kontakt w wykonawcą się urywa a gwarancja okazuje się tylko kawałkiem nic nie znaczącego papieru.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Małolepszy

jak-nowa.pl

Edytowano przez jak-nowa.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...