Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ty "modernizujesz" jakiś konkretny projekt, czy kreślisz wg swojego pomysłu? To ma być podstawa do wykonania indywidualnego projektu?   Co przewidujesz umieścić/trzymać w pomieszczeniu gospodarczym, czym masz zamiar grzać domek?
    • Do jasnej ciasnej wypowiadasz się za projektanta?   zenek czytasz tylko to co chcesz? bo autor napisał co do tych belek że został zrobiony projekt zastępczy i zapewne piekarz ani cukiernik tego projektu nie robił.   zenek nawet z fotek nie umiesz odnieść się co do wymiarów przybliżonych a już o wizerunku nie wspomnę jak belka dwuteownikowa może leżeć na boku jak ewidentnie widać że słup drewniany styka się z nią pod kątem 90 stopni. I skąd wniosek że belka dwuteownik ma skromny przekrój? Ja oceniam tą belkę dwuteownikową że ma około 20 X 14 cm więc jak dla Ciebie jest to mały przekrój to cóż.        
    • W projekcie był dwuteownik HEB300, my zrobiliśmy na HEB260.  Według wykonawcy i kierownika 260 była wystarczająca.    Dach na drugim budynku będzie już prefabrykowany, myślę że jego jakość będzie zdecydowanie lepsza.    Natomiast w tym przypadku, zgodnie z dyskusji, wywnioskowałem że trzeba zastosować łączniki ciesielskie.    Dzięki za burzliwą dyskusje i pomoc 
    • Lepiej to wygląda. Jednak nadal kuchnia od południa to kłopot ze słońcem w kuchni. Garaż zasłania południe. I nadal przechodni salon do dalszej cz. domu. Moim zdaniem to błąd.   Czy schowanie pod spód garażu wraz z zapleczem gospodarczym - to duży problem? A zwalnia miejsce na parterze, od południa, udostępnia lepszą funkcję w środku.
    • O, kurcze, grubo   no to jak z szacunkiem, to proszę: Dach nie jest duży - ma rozpiętość 7.95m (rozpiętość jest ważna dla konstrukcji, a nie okapy!). Co oznacza, że mieści się w kategorii rozpiętości dla dachów "płatwiowo-kleszczowych z jednym stolcem" - którego rysunek zamieściłem wcześniej.  No i ma kleszcze i płatwię - nie jętki! Na tej więźbie, której tylko rzut pokazałeś - a przecież sam się domagasz zawsze kompletnej dokumentacji, zresztą słusznie - wygląda że są poprawnie narysowane jętki (a dlaczego poprawnie narysowane - powiedz ) - więc skoro napisał i narysował - to są jętki.  No i jeśli łaska, to wrzuć przekroje - chętnie spróbuję się  wymądrzyć...   Natomiast w dokumentacji KriX96 - napisał że jętki - a narysował i zastosował kleszcze!   Ale to jeszcze betka, bo: Na przekroju tam widzę belki na których stoją stolce. Niestety nie ma opisu tych belek (przynajmniej nie widzę). I ta belka (belki dwie) słusznie na rysunku mają dużą wysokość - bo rozpiętość - jak na belkę, nawet stalową - prawie 8m  to dużo. Wcześniej się nie przyczepiałem do tego, bo myślałem, że to może z 5, 6m. Ale 8m to dużo dla belki. Chciałbym się mylić, ale wygląda, że belka na fotkach ma skromny przekroj. W dodatku ta belka chyba leży bokiem, nie na storc.    Więc, Panie KriX96 - pytanie, jakie ona w dokumentacji ma  wymiary, a jakie w rzeczywistości ta na fotkach??? - bo obie obciążone w środku niosą ok. połowy ciężaru dachu wraz z ewentualnym śniegiem, a być może z podwieszonym stropem jeszcze i nie wiadomo jeszcze z czym.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...