Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

17 minut temu, tymczasowy13 napisał:

Tak czy inaczej zmartwiłeś mnie, nie mam teraz jak zrobić oparcia ciągłego

No przecież masz oparcie ciągłe - masz belki podwalinowe na fundamencie.

A pod te ścianki wewnętrzne przecież możesz włożyć coś w rodzaju legarów, one rozłożą ciężar - oczywiście podbić te legary klinami dość gęsto i już. Legary przecinające sie połączyć kotwami - i będzie sztywno. Wydaje mi się że to powinno wystarczyć. Widzę, że mhtyl też coś takiego proponuje.

 

Jeszcze dobrze by było wiedzieć, na których ściankach (a dokladnie słupkach w nich, albo przy nich?) naprawę opierają się te płatwie. Powinno to być jakoś tak samo dla wszystkich płatwi i wydaje mi się, że jest to ta ścianka, na której zaznaczyłeś słupki - tam też powinien był być fundament. ale nawet, jak nie ma - to wciśnięty legar powinien wystarczyć ostatecznie.

 

zenek

zenek

4 minuty temu, tymczasowy13 napisał:

Tak czy inaczej zmartwiłeś mnie, nie mam teraz jak zrobić oparcia ciągłego

No przecież masz oparcie ciągłe - masz belki podwalinowe na fundamencie.

A pod te ścianki wewnętrzne przecież możesz włożyć coś w rodzaju legarów, one rozłożą ciężar - oczywiście podbić te legary klinami dość gęsto i już. Legary przecinające sie połączyć kotwami - i będzie sztywno. Wydaje mi się że to powinno wystarczyć. Widzę, że mhtyl też coś takiego proponuje.

 

Jeszcze dobrze by było wiedzieć, na których ściankach (a dokladnie słupkach w nich) naprawę opierają się te płatwie. Powinno to być jakoś tak samo dla wszystkich płatwi i wydaje mi się, że jest to ta ścianka, na której zaznaczyłeś słupki - tam też powinien był być fundament. ale nawet, jak nie ma - to wciśnięty legar powinien wystarczyć ostatecznie.

 

×
×
  • Utwórz nowe...