Skocz do zawartości

Remont pomieszczenia gospodarczego


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Niedawno zakupiłem stary dom i go kończę remontowac. Na działce jest również postawione pomieszczenie gospodarcze w połowie murowane a w połowie drewniane jednym bokiem przylegające do domu sąsiada z którym mam dobry kontakt. Chciałem wyremontować ten budynek gdyż dach przecieka a pokryty jest z wszystkiego papa, gont, azbest. Ściany są popękane i na moje oko za rok może dwa mogą się zawalić gdyż budynek jest cały zawilgocony i nieogrzewany. W środku nie ma wylewki jest zwykle klepisko. Moje pytanie brzmi: jakie wymogi prawne muszę spełnić aby odremontować budynek. Najlepiej by było rozebrać stary dach rozebrać stare deski i rozwalić ledwo trzymający się mur. A na ich miejsce z lekkiego pustaka piankowego lub konstrukcji drewnianej wybudować w tym samym miejscu nowe ściany i zrobić nowy dach. Czy muszę zgłaszać remont budynku , odnowę calkowita. Najbardziej się boje o to że budynek jest przylegający do domu i że jak go rozbiore nie będę mógł na nowo postawić. Słyszałem też od znajomego że muszę jedną ścianę zostawić aby dokonać remontu. Proszę o poradę.

Link do komentarza

Postaw w środku nowe ściany, potem rozbierz stare, zrób nowy dach i może nikt się nie zorientuje, że masz coś zupełnie nowego... :icon_mrgreen:

 

A tak na poważnie - czy ten "budynek" jest w ewidencji gminy, czy płacisz podatek, jak wielka jest działka?

Możesz zburzyć ten  i wybudować na zgłoszenie taki do 35 m kw.

Link do komentarza

Jest w ewidencji i płace podatek. Działka jest 1400m2 tylko że jest wąska a długa i na nowych warunkach nie dam rady wybudować nowego pomieszczenia. Wybudować tak ale czy w takim samym miejscu

Jeżeli miałbym wielką działkę to nie na problemu pisze pismo że stawiam i buduje się. W tym jest problem że muszę w tym samym miejscu. Wiem że sąsiad mnie nie podkabluje ale nie wiem czy ktoś inny tego nie zrobi jakbym zrobił sobie sam po cichu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...