Skocz do zawartości

Projekt domu na wąską działkę. Pomóżcie w wycenie.


Recommended Posts

Pomóżcie! Szukamy z żoną projekt domu na wąską działkę do  30x26 metrów. Chcemy bardziej nowoczesny projekt i liczymy sie z tym że dom nie będzie tani. Znaleźliśmy fajne projekty na stronie https://www.prestige-house.pl/kategoria-produktu/projekty-na-waska-dzialke/ i stoimy teraz przed wyborem. Szukamy takiego projektu żeby zmieścić się w kwocie 300 tyś stanu deweloperskiego. 

 

Najbardziej podoba nam sie ten projekt: https://www.prestige-house.pl/produkt/projekt-domu-homekoncept-44-g1/ tylko czy zmieścimy się w tej kwocie? Wybrać technologię szkieletową czy murowaną? 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Jeżeli chcesz aby ktoś za Ciebie wybrał projekt domu to raczej jak dla mnie jest to śmieszne, po drugie sugerując się tylko ceną nie jest to żaden wybór bo taki sam dom możesz wybudować za 200 tys ale również i za 600 tys. Projekt szuka się pod kątem swoich oczekiwań a Ty żadnych takich nie podałeś, czy to ma być domek parterowy, piętrowy, z użytkowym poddaszem czy podpiwniczony, czy garaż w bryle domu itd itp.

Link do komentarza
10 godzin temu, mhtyl napisał:

jak dla mnie jest to śmieszne,

 

Mhtylu, jak spojrzałem na domek, który jest podlinkowany przez marsii1 w pierwszym poście, to wiem jakie są oczekiwania autora wątku...

To na być energooszczędny, o nowoczesnej bryle domek porterowy o powierzchni ok. 100 m kw., bez podpiwniczenia, bez poddasza użytkowego, z garażem w bryle budynku, wątpliwości są co do technologii wykonania budynku, i wiadomo, że marsii1 nie wygrał w totolotka 193 mln złotych,, a ma do dyspozycji ok. 300 000 zł. Ponadto ma działkę 30x26 m.

 

I marsii1 nie chce, żebyś mu WYBRAŁ projekt, tylko chce, żeby ktoś POMÓGŁ mu WYBRAĆ taki projekt...

 

I co w tym śmiesznego? :scratching::icon_rolleyes:

Link do komentarza

Dziękuje za post poprzednika :D Choć jedna osoba sprawdziła że do wyboru nie ma miliona domów tylko kilka i oczekuję pomocy a nie lania wody na temat tego za ile można wybudować dom... Nie chcę ceny wykończonego domu pod klucz tylko cenę stanu deweloperskiego a to chyba można ocenić po cenach rynkowych? Myślałem że na forum budowlanym ktoś będzie posiadał taką wiedzę. :icon_cry:

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
9 godzin temu, uroboros napisał:

Mhtylu, jak spojrzałem na domek, który jest podlinkowany przez marsii1 w pierwszym poście, to wiem jakie są oczekiwania autora wątku...

To, że wkleił link (oczywiście że patrzałem) nie przesądza o tym jaki ma być tym bardziej że napisał że ten najbardziej mu się podoba. 

9 godzin temu, uroboros napisał:

I marsii1 nie chce, żebyś mu WYBRAŁ projekt, tylko chce, żeby ktoś POMÓGŁ mu WYBRAĆ taki projekt...

 

I co w tym śmiesznego? :scratching::icon_rolleyes:

"ktoś" czyli ja, Ty lub inny forumowicz ma mu pomóc wybrać.

To jest śmieszne, że analogiczne jakbym napisał pomóżcie mi wybrać samochód do 200 tys i wkleiłbym bym link samochodu marki X modelu Y.

4 godziny temu, marsii1 napisał:

Choć jedna osoba sprawdziła że do wyboru nie ma miliona domów tylko kilka i oczekuję pomocy a nie lania wody na temat tego za ile można wybudować dom

Która to osoba sprawdziła, że jest kilka domów? Nie rób sobie pośmiewiska z forum i ludzi tu piszących, bo projektów domów pasujących do owej działki jest na pęczki.

I wiesz co Ci powiem, wodę to ty lejesz bo jak na moje oko to Ty nie potrzebujesz pomocy w wyborze projektu tylko reklamujesz stronkę, bo osoba która naprawdę chce sie wybudować pisze w innym tonie.

4 godziny temu, marsii1 napisał:

cenę stanu deweloperskiego a to chyba można ocenić po cenach rynkowych?

Tak można ocenić z rozbieżnością +/- 200 tys, bo myślisz że stan deweloperski to same pustaki i beton?

Link do komentarza

Jak zwykle MASZ RACJĘ!!!

Aleee... nie wiem czy pamiętasz - nie raz pomagaliśmy wybierać projekty nie jednemu userowi - pokazywaliśmy (nie tylko my Ty i ja...), że lepiej przesunąć ścianę tu i tam, zamienić miejscami ten pokój z tamtym, tu lepiej umieścić kuchnię zamiast pokoju, a łazienkę lepiej tam, a korytarz zrobić szerszy...

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 minutę temu, uroboros napisał:

Jak zwykle MASZ RACJĘ!!!

Aleee... nie wiem czy pamiętasz - nie raz pomagaliśmy wybierać projekty nie jednemu userowi - pokazywaliśmy (nie tylko my Ty i ja...), że lepiej przesunąć ścianę tu i tam, zamienić miejscami ten pokój z tamtym, tu lepiej umieścić kuchnię zamiast pokoju, a łazienkę lepiej tam, a korytarz zrobić szerszy...

 

Oczywiście że tak było i zapewne  nie raz jeszcze będzie, ale jest właśnie małe "ale" każdy z tamtych inwestorów miał wybrany projekt i oczekiwał pomocy przy zmianach albo pokazał kilka projektów i pytał który będzie najlepszy.

Tu zadawane pytania co do wyboru projektu trąca lekko spamem, ale mogę się mylić.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 24.05.2019 o 07:43, uroboros napisał:

 

Mhtylu, jak spojrzałem na domek, który jest podlinkowany przez marsii1 w pierwszym poście, to wiem jakie są oczekiwania autora wątku...

To na być energooszczędny, o nowoczesnej bryle domek porterowy o powierzchni ok. 100 m kw., bez podpiwniczenia, bez poddasza użytkowego, z garażem w bryle budynku, wątpliwości są co do technologii wykonania budynku, i wiadomo, że marsii1 nie wygrał w totolotka 193 mln złotych,, a ma do dyspozycji ok. 300 000 zł. Ponadto ma działkę 30x26 m.

 

I marsii1 nie chce, żebyś mu WYBRAŁ projekt, tylko chce, żeby ktoś POMÓGŁ mu WYBRAĆ taki projekt...

 

I co w tym śmiesznego? :scratching::icon_rolleyes:

Nie trzeba wygrać w totolotka, żeby wybudować "mały", parterowy i energooszczędny domek na tak "dużej" działce :)

Co prawda jakiś czas temu ale na działce 22*34 udało mi się postawić parterowke o pow.zabudowy 180m2 a uz. 125m2. Na tamte czasy czyli 2011-2013,mocno energooszczędny z pompą ciepła, koszt do wprowadzenia to było ok. 320tys.zl.

 

Przepis na sukces czyli taki dom to czytać, myśleć i uczyć się bo bez tego nie pójdzie 320 a 640tys.zl bo z projektu gotowego został tylko szkielet a praktycznie podstawowe sprawy zostały zmienione i zamienione na etapie adaptacji czyli fund.lawowe na płytę, materiały na ściany z BK na tańsze silikaty , izolacja ścian powiększona, izolacja stropu z wełny na styro, kominy zostały zlikwidowane itp. 

 

Szczątkowe info pozostało :) :

 

 

Edytowano przez Arturek Wil (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...