Skocz do zawartości

Ile zyskałem na instalacji ogniw fotowoltaicznych?


Recommended Posts

7 godzin temu, Brum napisał:

Można kupić inverter wyspowy, czy hybrydowy. Tylko wtedy to raczej trzeba mieć jakieś akumulatory. Wyobraź sobie sytuacje, gdy masz pochmurne niebo, robisz pranie i pieczesz ciasto. Wyłączają prąd a Twoja produkcja nie wystarcza, nie masz bufora w postaci akumulatorów. Sama fotowoltaika jest zbyt niestabilnym źródłem prądu, by móc zasilać dom. Może się pojawić sytuacja, że prąd pojawia się i znika a co na to Twoje urządzenia?

Można jechać z Wrocławia do Opola przez Gdańsk. Dojechać się da, chociaż mogą zgarnąć z drogi i osadzić w Tworkach.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 31.07.2019 o 17:47, mhtyl napisał:

 

Ogłupiacie ludzi że prąd za darmo i każdy łyka to jak pelikan bo wiadomo każdy lubi coś za darmo a to że dzisiaj trzeba wywalić 30-40 tys to już przyćmiewa im umysł bo motto przecież jest "PRĄD ZA DARMO"

Pod koniec sierpnia montuję zestaw jakieś 2,5 kW, udział własny ok 4 tys, dofinansowanie 80%.

Przestań pisać o 30-40 tysiącach.

Link do komentarza
11 godzin temu, demo napisał:

Pod koniec sierpnia montuję zestaw jakieś 2,5 kW, udział własny ok 4 tys, dofinansowanie 80%.

 

Za taką kwotę to masz instalację z odzysku a kredyt dostałeś za friko? a pisanie o 80% dofinansowaniu to już czyta fantazja :) 

 I przestań pisać takie herezje, to że pocieszasz siebie to zrozumiem tylko po co mieszasz innym w głowach. Realne kwoty i prawda o opłacalności instalacji fotowoltaicznej jest opisane w ostatni nr BD

https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/21218-czy-fotowoltaika-jest-oplacalna

 

Cytat

Kolejny czynnik to koszty inwestycyjne.

Orientacyjnie można przyjąć, że wynoszą 4000-6000 zł/kWp, jak na krajowe realia są więc niemałe. Cena jednostkowa przy tym nieco spada wraz ze wzrostem wielkości instalacji, bo pewne koszty (choćby robocizna) pozostają z grubsza stałe.

Cytat

W związku z tym, że wydatek inwestycyjny jest duży, warto szukać wsparcia finansowego. Niestety, obecnie na poziomie ogólnokrajowym możemy liczyć tylko na preferencyjną pożyczkę w ramach programu Czyste Powietrze. Jednak trzeba szukać na poziomie lokalnym. Władze gminne czy powiatowe coraz częściej oferują dopłaty do fotowoltaiki w formie bezzwrotnej dotacji. A dofinansowanie rzędu 20-30% bardzo dużo zmienia w rachunku ekonomicznym.

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwiCwoCX4O3jAhVGqxgKHbeDCn8YABAFGgJsZQ&ohost=www.google.com&cid=CAESEeD2-kGE5YWOXLX5JojBTg90&sig=AOD64_1Y-UTbNqzlU9s2o7mqLeZVAqYgOA&q=&ved=2ahUKEwjO5_WW4O3jAhVSx4sKHYMRC8IQ0Qx6BAgLEAE&adurl=

Cytat

 “Mój Prąd” to nowy rządowy program skierowany do gospodarstw domowych, w szczególności na słabiej zurbanizowanych terenach. Projekt zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych kwotą 5 tys. zł. Ministerstwa Środowiska i Energii zakładają, że dzięki wsparciu liczba instalacji na polskich domach zwiększy się o blisko 200 tysięcy,

 

 

Wg programu te 5 tys a otrzymać około 200 tys polskich gospodarstw lub jak kto woli rodzin ale nie każdy kto złoży wniosek otrzyma te 5 tys, czyli kto pierwszy ten lepszy.

Cytat

Dotacja z programu “Mój Prąd” – ile wyniesie?

Dotacja ma formę bezzwrotnej pomocy finansowej. Wysokość dotacji z programu “Mój Prąd” będzie mogła pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, nie będzie jednak mogła przekroczyć 5 tys. złotych. Ze względu na to, że koszt instalacji fotowoltaicznej zwykle przekracza 10 tys. zł w praktyce większość ubiegających się o dofinansowanie otrzyma maksymalną kwotę – 5 tys. zł.

 

Link do komentarza
22 godziny temu, mhtyl napisał:

Za taką kwotę to masz instalację z odzysku a kredyt dostałeś za friko? a pisanie o 80% dofinansowaniu to już czyta fantazja :) 

 I przestań pisać takie herezje, to że pocieszasz siebie to zrozumiem tylko po co mieszasz innym w głowach. Realne kwoty i prawda o opłacalności instalacji fotowoltaicznej jest opisane w ostatni nr BD

 

 

To patrz i czytaj. >:(

 

http://www.ekogen.pl/finansowanie/239-urzad-miejski-w-zabrzu-niska-emsija-pone

No i co, to kto miesza w tych głowach ?.

 

 

Link do komentarza
17 godzin temu, demo napisał:

To patrz i czytaj. >:(

 

http://www.ekogen.pl/finansowanie/239-urzad-miejski-w-zabrzu-niska-emsija-pone

No i co, to kto miesza w tych głowach ?.

Po co ten triumfalizm?

No jest - w jednym mieście. Nawet jeśli jeszcze w paru miejscach w Polsce - to czego to dowodzi? . Ze reguła jest inna, a wyjątki ją potwierdzają. 

Dopłaty są niskie, preferowane kredyty (a jakże, bank zarobi), a jeszcze ten Vat 8% na panele na dachu i 22% na panele na gruncie - dlaczego?

No i jeszcze czego to dowodzi - że są duże różnice w traktowaniu obywateli, ta 80% pomoc jest dla znikomej części chętnych i w pojedynczych gminach czy miastach.

No i tu sie kłania Konstytucja w jednakowym traktowaniu Obywatela, o wiele bardziej niiż w innych widać bardziej pożądanych przez polityków i działaczy tematach. A szkoda, bo tu by to pomoglo bezpośrednio wielu ludziom w inwestycjach. 

Link do komentarza

W zasadzie Twoje zdanie w tej sprawie mnie nie interesuje bo to demagogiczne wypierdy zmierzające do tego że wszystkim należy się po równo.;)

No może i należy ale wiesz są w tym kraju strefy szczególnego traktowania z różnych względów.  

Pewnie coś słyszałeś o tych sprawach czy koniecznie trzeba Ci to wyłożyć ?.

Każda gmina ma też różne priorytety w załatwianiu dotacji, jak to mówią jak dbasz tam masz.

Jak widać masz serce po lewej stronie (wszystkim po równo), ale rozum pewnie i tak Ci podpowie że najważniejsze dla mieszkańców to załatwienie dotacji na budowę nowej wspaniałej drogi do kościoła.:icon_lol:

No nie ważne co tam dla kogo ważniejsze, ale czekam co odpowie ten co mi zarzucał fantazje, herezje i mieszanie ludziom w głowach.:scratching:

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

W zasadzie Twoje zdanie w tej sprawie mnie nie interesuje bo to demagogiczne wypierdy

Naprawdę masz fobie - to przeszkadza w logicznym myśleniu.

Nie wiem jakie są strefy w Polsce specjalnego traktowania - napisalem, że Konstytucja nakazuje równość traktowania wszystkich obywateli.

Nie podoba ci się to - to ją zmień. 

W ogóle sprzeczny w sobie jest twój wpis - popracuj nad ty, pomyśl - to naprawdę nie boli.

Zdanie o drodze do kościoła to żenada.

Serce każdy ma po lewej stronie. A rozum mi podpowiada, że każdy obywatel ma mieć równe prawa i obowiązki, chyba że z przyczyn szczególnych, etycznych, wymaga dodatkowej pomocy.

A fantazje i herezje twoje to opowieści, że jest 80% dotacji na instalacje fotowoltaiczne. Są dla nielicznych - pewnie twoje serce po właściwej ideologicznie stronie i rozum podpowiada ci, że jest to i sprawiedliwe i zasadne. Jednak nie jest to dotacja powszechna, ogólnie dostępna - więc na zasadzie wyjątków.

Dnia 5.08.2019 o 21:32, demo napisał:

Pod koniec sierpnia montuję zestaw jakieś 2,5 kW, udział własny ok 4 tys, dofinansowanie 80%.

Przestań pisać o 30-40 tysiącac

No właśnie - typowy dopieszczony Kali. Dostało się ślepej kurze ziarno.

 

Rozumiem, że teraz każdy forumowicz, który do ciebie napisze, dostanie wskazówkę, jak we własnej lokalizacji dostać 80% dotacji.

No bo przecież nie mieszasz ludziom w głowie :takaemotka:

Link do komentarza

Nie wiem skąd te ceny bierzecie, ale mam przed sobą ofertę jednej firmy, sprzed miesiąca. Przykładowe zestawy

2 kW - 8 100 zł

3 kW - 11 700 zł

4 kW - 15 900 zł

5 kW - 19 900 zł

6 kW - 23 400 zł

 

Cena z VAT 8% (montaż na dachu)

Inverter jednofazowy, od około 4-5 kW może się opłacać wziąć trójfazowy, to kosztuje od 2 tys.

 

Jak ktoś potrzebuje kredytować, to można się starać o pożyczkę z programu "Czyste powietrze" na preferencyjnych warunkach.

Od tego odchodzi dotacja 5 tys. "Twój prąd". Od tego, co zostanie można jeszcze odpisać 18% z podstawy podatku (o ile tego nie zlikwidują przy dotacji "Twój prąd").

 

Link do komentarza
Dnia 6.08.2019 o 09:54, mhtyl napisał:

 

 I przestań pisać takie herezje, to że pocieszasz siebie to zrozumiem tylko po co mieszasz innym w głowach. Realne kwoty i prawda o opłacalności instalacji fotowoltaicznej jest opisane w ostatni nr BD

https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/21218-czy-fotowoltaika-jest-oplacalna

 

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że w artykule pisze, że to orientacyjny koszt. 

Mam wkleić moją umowę, gdzie jest kwota na jaką się umówiłem z firmą? :D Wcześniej w wątku pisałem, jakie koszty poniosłem...

Ja rozumiem, że w gazecie napisali....ale tak ciężko  pogodzić się z faktem, że można to zrobić taniej?!?

A może fakturę wkleję? Tylko na fakturze jest pełna kwota,bez odliczenia dotacji z WFOŚ, znowu będą jakieś insynuacje....

Link do komentarza
4 godziny temu, Brum napisał:

Nie wiem skąd te ceny bierzecie, ale mam przed sobą ofertę jednej firmy, sprzed miesiąca. Przykładowe zestawy

2 kW - 8 100 zł

3 kW - 11 700 zł

4 kW - 15 900 zł

5 kW - 19 900 zł

6 kW - 23 400 zł

 

Cena z VAT 8% (montaż na dachu)

Inverter jednofazowy, od około 4-5 kW może się opłacać wziąć trójfazowy, to kosztuje od 2 tys.

 

Jak ktoś potrzebuje kredytować, to można się starać o pożyczkę z programu "Czyste powietrze" na preferencyjnych warunkach.

Od tego odchodzi dotacja 5 tys. "Twój prąd". Od tego, co zostanie można jeszcze odpisać 18% z podstawy podatku (o ile tego nie zlikwidują przy dotacji "Twój prąd").

 

No dokładnie...ja miałem poobną ceną za 6,71kwp, ostatecznie zmieniło się to w 6,82 (305W zamieniło się w 310W) i inwerter 3F...do tego dofinansowanie z WFOŚ ( już niestety go nie ma, sprawdzałem)

Link do komentarza
7 godzin temu, zenek napisał:

 

A fantazje i herezje twoje to opowieści, że jest 80% dotacji na instalacje fotowoltaiczne. Są dla nielicznych - pewnie twoje serce po właściwej ideologicznie stronie i rozum podpowiada ci, że jest to i sprawiedliwe i zasadne. Jednak nie jest to dotacja powszechna, ogólnie dostępna - więc na zasadzie wyjątków.

Nie pisz bzdur bo to są ogólnodostępne programy dofinansowania instalacji fotowoltaicznych które organizują Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz władze wojewódzkie na terenach danych gmin z wykorzystaniem środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

https://stiloenergy.pl/2019/05/07/fotowoltaika-dofinansowanie-2019-warunki-kwoty/#1

A dotacje mogą sięgać nawet 90%.

Pewnie w Twojej gminie władze uznały że ta droga jest ważniejsza i tyle.;)

7 godzin temu, Brum napisał:

Nie wiem skąd te ceny bierzecie, 

 

Ceny z sufitu bo jak ja nie mam, to trzeba innym zohydzić i obśmiać, żeby nie miał więcej albo lepiej.

7 godzin temu, zenek napisał:

 

No właśnie - typowy dopieszczony Kali. Dostało się ślepej kurze ziarno.

 

No właśnie - typowa polaczkowatość i zawiść.:icon_wink:

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

A dotacje mogą sięgać nawet 90%.

Pewnie w Twojej gminie władze uznały że ta droga jest ważniejsza i tyle.;)

1. W wypadku osób zarabiających do 600 zł na głowę. Coś koło tego masz - skoro dostałeś 80%?

Nadal są to wyjątki - 80% dla nielicznych. Więc bajki o powszechności dotacji w wysokości 80%.

 

2. Kraków moja gmina - Uświadom mnie - Prezydent rządzi z PO w Krakowie - pewnie zażarte klerykały wg ciebie?

I która droga - bo samych starych kościołów jest 70? Znowu żenada i fobie.:14_relaxed:

1 godzinę temu, demo napisał:

No właśnie - typowa polaczkowatość i zawiść.:icon_wink:

Polaczkowatość? A ty niby skąd - z zagranicy? Znowu fobia?

Link do komentarza
17 godzin temu, zenek napisał:

1. W wypadku osób zarabiających do 600 zł na głowę. Coś koło tego masz - skoro dostałeś 80%?

Nadal są to wyjątki - 80% dla nielicznych. Więc bajki o powszechności dotacji w wysokości 80%.

Gdzieś to wyczytał ?. Jak cię znam to pewnie w swoim śpiewniku ?.:hahaha2:

Link do komentarza
24 minuty temu, demo napisał:

Gdzieś to wyczytał ?. Jak cię znam to pewnie w swoim śpiewniku ?

W twoim - linku:

"Kwoty dofinansowań również siłą rzeczy są różne i tak jak warunki zależą od poszczególnych programów, jednak z reguły stanowią one pokaźną część inwestycji, a często mogą sięgać nawet do 100 procent wszystkich kosztów. Zależy też czy mówimy o dotacji, czy o pożyczce. Na przykład w programie „Czyste powietrze”, realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będzie się można ubiegać – w przypadku dotacji – o dofinansowanie w wysokości od 40 do 90 procent kosztów kwalifikowanych (maksymalne koszty kwalifikowane to 53 tysiące złotych), w zależności od tego, jaki jest dochód na osobę w danym gospodarstwie rolnym. Będzie można starać się także o niskooprocentowane pożyczki na okres do 15 lat."

 

A teraz ty mi pokaż, gdzie każdy chętny może dostać te 80% dofinansowania. Sprawiedliwie, po równo. Każdy! 

 

Link do komentarza
12 minut temu, zenek napisał:

W twoim - linku:

"Kwoty dofinansowań również siłą rzeczy są różne i tak jak warunki zależą od poszczególnych programów, jednak z reguły stanowią one pokaźną część inwestycji, a często mogą sięgać nawet do 100 procent wszystkich kosztów. Zależy też czy mówimy o dotacji, czy o pożyczce. Na przykład w programie „Czyste powietrze”, realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będzie się można ubiegać – w przypadku dotacji – o dofinansowanie w wysokości od 40 do 90 procent kosztów kwalifikowanych (maksymalne koszty kwalifikowane to 53 tysiące złotych), w zależności od tego, jaki jest dochód na osobę w danym gospodarstwie rolnym. Będzie można starać się także o niskooprocentowane pożyczki na okres do 15 lat.

 

Gdzie jest te 600 na głowę ? i do tego dotyczy to gospodarstw rolnych.

Link do komentarza

demo - z tego co pamiętam, to w programie "czyste powietrze" pojawiły się takie progi dochodowe, że żeby dostać 90% dofinansowania, to trzeba faktycznie mieć dochód poniżej 600 na łebka. Więc w tej kwestii zenek chyba ma rację.

O gospodarstwach rolnych nic nie wiem...

Nie wiem też, czy dobrze pamiętam, ale w programie "czyste powietrze" do PV nie było dofinansowania, tylko kredyt preferencyjny....

Nie jestem pewny, czy informacje z linka które przytoczyłeś, są aktualne...

bo np. tutaj

https://wysokienapiecie.pl/19396-dotacje-ulgi-pozyczki-jak-zainwestowac-wlasne-panele-sloneczne/

pisze o pożyczkach..

 

U mnie w mieście rok temu był nabór do grantu do OZE, gdzie faktycznie można było dostać dofinansowanie do 90% kosztów kwalifikowanych (bez względu na dochód - był PV do 3kwp, pc do cwu i kotły na pellet)....ale takich programów jest coraz mniej i chyba się powoli kończą...

Link do komentarza
2 godziny temu, demo napisał:

Gdzie jest te 600 na głowę ? i do tego dotyczy to gospodarstw rolnych.

tu (poczytaj tabelkę):

https://czystepowietrze.eu/Co-Zyskujesz/?gclid=EAIaIQobChMI-6-Gnenz4wIVh8YYCh1MtwksEAAYAiAAEgI8i_D_BwE

 

a tu m.in. dofinansowanie w województwie małopolskim:

http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id4726,jak-uzyskac-dotacje-do-fotowoltaiki-sprawdz-gdzie-i-kiedy-zlozyc-wniosek

 

Tu zresztą są różne tereny z różnym dofinansowaniem - wg równego :takaemotka: prawa obywateli wg Konstytucji.

Tzn "po uważaniu":yahoo:

Link do komentarza

Nie po żadnym uważaniu tylko w zależności od tego w jakich regionach jakie programy funkcjonują.

W jednym jest tak a w innym inaczej, ale to nie jest żadna podstawa do pitolenia głupot że po uważaniu i dla wyjątków. Jedne programy się kończą inne zaczynają, sam nie wiem gdzie kiedy i za ile. 

W rejonach szczególnie zagrożonych niską emisją jest ich więcej, gdzie indziej mniej. No ludzie trzeba samemu śledzić gdzie co jest a nie pitolić głupot i oczekiwać że każdemu dadzą po równo, bo to po równo już kiedyś było i wiemy jakie to było równo.

W Zabrzu np jest 80% dotacji i jest to dostępne dla wszystkich mieszkańców bez żadnych wyjątków, oczywiście pod pewnymi warunkami, ale zawsze tak było jest i będzie że są uwarunkowania związane już choćby tylko z możliwością posadowienia paneli, to chyba oczywiste. :icon_idea:

Tam gdzie gminy bogatsze pewnie dołożą więcej, gdzie bidniej to mniej.

Ale zawsze znajdą się jakieś Zenki którzy stwierdzą że jak jednym panele to reszcie rekompensata pieniężna bo konstytucja gwarantuje wszystkim po równo.

Tak można pierdzielić do końca świata i jeden dzień dłużej, a on mi każe pokazywać gdzie można dostać te 80% dofinansowania, każdemu, sprawiedliwie i po równo. 

Wiesz szczerze wyznaję jak na spowiedzi że nie wiem gdzie jest tak sprawiedliwie i po równo, pewnie tylko w tym Twoim niebie.:icon_lol: W co też bardzo wątpię.:icon_wink:

Ale, ale, czy ja napisałem wcześniej że gdzieś tak jest ?.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, aaaa napisał:

demo - z tego co pamiętam, to w programie "czyste powietrze" pojawiły się takie progi dochodowe, że żeby dostać 90% dofinansowania, to trzeba faktycznie mieć dochód poniżej 600 na łebka. Więc w tej kwestii zenek chyba ma rację.

O gospodarstwach rolnych nic nie wiem...

Nie jestem pewny, czy informacje z linka które przytoczyłeś, są aktualne...

bo np. tutaj

https://wysokienapiecie.pl/19396-dotacje-ulgi-pozyczki-jak-zainwestowac-wlasne-panele-sloneczne/

 

Może i ma rację, pytałem tylko bo nic o tym nie wiem. Przytoczyłem pierwszy lepszy linki nie wiem czy ten program już funkcjonuje, nazywa się energia plus czy jakoś tak. Jedne programy się kończą inne zaczynają, trzeba śledzić na bieżąco. 

Najważniejsze jest to że celem tych programów finansowanych z różnych źródeł, nie jest uczynienie naszego kraju krainą niebiańskiej sprawiedliwości, ale dojście do 15% energii odnawialnej miksu energetycznego.

Ale to chyba nie znaczy że jest po uważaniu i na zasadzie wyjątków, jak twierdzi zenek.

 

 

Link do komentarza
2 godziny temu, demo napisał:

Nie po żadnym uważaniu tylko w zależności od tego w jakich regionach jakie programy funkcjonują.

W jednym jest tak a w innym inaczej, ale to nie jest żadna podstawa do pitolenia głupot że po uważaniu i dla wyjątków. Jedne programy się kończą inne zaczynają, sam nie wiem gdzie kiedy i za ile. 

No patrz, jak ci się optyka zmienia z postu na post.

Tu napisałeś:

Dnia 7.08.2019 o 11:01, demo napisał:

może i należy ale wiesz są w tym kraju strefy szczególnego traktowania z różnych względów.  

Pewnie coś słyszałeś o tych sprawach czy koniecznie trzeba Ci to wyłożyć ?.

Każda gmina ma też różne priorytety w załatwianiu dotacji, jak to mówią jak dbasz tam masz.

Jak widać masz serce po lewej stronie (wszystkim po równo), ale rozum pewnie i tak Ci podpowie że najważniejsze dla mieszkańców to załatwienie dotacji na budowę nowej wspaniałej drogi do kościoła.

Co to razem jest do kupy? Manipulacja i demagogia - a nie argumentacja.

 

2 godziny temu, demo napisał:

W Zabrzu np jest 80% dotacji i jest to dostępne dla wszystkich mieszkańców bez żadnych wyjątków, oczywiście pod pewnymi warunkami, ale zawsze tak było jest i będzie że są uwarunkowania związane już choćby tylko z możliwością posadowienia paneli, to chyba oczywiste. :icon_idea:

Tam gdzie gminy bogatsze pewnie dołożą więcej, gdzie bidniej to mniej.

Oczywiście - Kraków to najbidniejsza gmina - dlatego nic nie dodaje. 

 

30 minut temu, demo napisał:

Ale to chyba nie znaczy że jest po uważaniu i na zasadzie wyjątków, jak twierdzi zenek.

Chodzi o to, że dotacje w ilości np choćby 50% nie są powszechne, choć bywają nawet 90%. A są też duże obszary w Polsce, gdzie praktycznie ich nie ma. I nie za bardzo widać w tym jakieś planowanie, raczej jest to przypadkowe, poza dowartościowaniem przez UE terenów zacofanych wg UE.

I na tym by można skończyć spór. OK?

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Zenek, z tego co wiem na ten temat, to jak ktoś (gmina,miasto) nie występuje o dotacje, to ich nie dostaje :icon_lol:

Albo wnioski są na tak słabym poziomie merytorycznym, że są odrzucane...i stad są duże obszary, gdzie praktycznie ich nie ma.

I ja nie widzę przypadkowości, prędzej nieudolność składających wnioski...

Link do komentarza
10 godzin temu, uroboros napisał:

Oj, zeniu, ty to umiesz demagogicznie manipulować cytatami, mistrzu...

Dupa wołowa nie mistrz, bo np ten cytat:

Dnia 7.08.2019 o 11:01, demo napisał:

No może i należy ale wiesz są w tym kraju strefy szczególnego traktowania z różnych względów.  

to każdy zdrowy na umyśle wie że tu chodzi np. o obszary szczególnego zagrożenia niską emisją i tym ludziom trzeba i należy się pomoc, bo mają już i tak przesrane. Każdy głupi to wie ale nie zenek, który używa tego jako argumentu na nierówne traktowanie.;)

 

3 godziny temu, aaaa napisał:

Zenek, z tego co wiem na ten temat, to jak ktoś (gmina,miasto) nie występuje o dotacje, to ich nie dostaje :icon_lol:

Albo wnioski są na tak słabym poziomie merytorycznym, że są odrzucane...i stad są duże obszary, gdzie praktycznie ich nie ma.

I ja nie widzę przypadkowości, prędzej nieudolność składających wnioski...

Też tak słyszałem, ale nie wierzyłem. Albo że nie starają się o dotacje bo to tyle roboty że szkoda zachodu, a korzyści mało widoczne. Świadomość ekologiczna w niektórych kręgach nie istnieje, a liczą się tylko doraźne cele wyborcze. 

 

Link do komentarza
12 godzin temu, aaaa napisał:

Zenek, z tego co wiem na ten temat, to jak ktoś (gmina,miasto) nie występuje o dotacje, to ich nie dostaje :icon_lol:

Albo wnioski są na tak słabym poziomie merytorycznym, że są odrzucane...i stad są duże obszary, gdzie praktycznie ich nie ma.

I ja nie widzę przypadkowości, prędzej nieudolność składających wnioski...

Może Krakow nie wystepuje. Nie wiem.

Wg mojej wiedzy (mam sąsiadów, którzy teraz zakładali takie instalacje) - nie ma takich atrakcyjnych dotacji. Mimo głośnej retoryki władz nt. ochrony powietrza. Coś tam się d odliczyć, ale nie jest to 80, czy 50%. O wiele mniej.

Dnia 7.08.2019 o 11:01, demo napisał:

No może i należy ale wiesz są w tym kraju strefy szczególnego traktowania z różnych względów.  

Pewnie coś słyszałeś o tych sprawach czy koniecznie trzeba Ci to wyłożyć ?.

"Nieudolność składających wnioski" - ??? - nie potrafię ocenić poziom inteligencji wykształcenia krakowian - ale nie wydaje się niższy, niż reszta kraju :yahoo:

8 godzin temu, demo napisał:

Dupa wołowa nie mistrz, bo np ten cytat:

Dnia 7.08.2019 o 11:01, demo napisał:

No może i należy ale wiesz są w tym kraju strefy szczególnego traktowania z różnych względów.  

to każdy zdrowy na umyśle wie że tu chodzi np. o obszary szczególnego zagrożenia niską emisją i tym ludziom trzeba i należy się pomoc, bo mają już i tak przesrane. Każdy głupi to wie ale nie zenek, który używa tego jako argumentu na nierówne traktowanie.;)

1. Zadrość się odezwała :)  Bardzo niszczące uczucie.

2. Kontekst i twoje intencje były chyba inne, bo twój tekst był taki:

Dnia 7.08.2019 o 11:01, demo napisał:

W zasadzie Twoje zdanie w tej sprawie mnie nie interesuje bo to demagogiczne wypierdy zmierzające do tego że wszystkim należy się po równo.;)

No może i należy ale wiesz są w tym kraju strefy szczególnego traktowania z różnych względów.  

Pewnie coś słyszałeś o tych sprawach czy koniecznie trzeba Ci to wyłożyć ?.

ale niech ci będzie :14_relaxed: ....

8 godzin temu, demo napisał:

to każdy zdrowy na umyśle wie że tu chodzi np. o obszary szczególnego zagrożenia niską emisją i tym ludziom trzeba i należy się pomoc, bo mają już i tak przesrane. Każdy głupi to wie ale nie zenek, który używa tego jako argumentu na nierówne traktowanie.;)

No dzięki za uswiadomienie. Teraz juz wiem, dlaczego Kraków nie dotuje fotowoltaiki. Jest oazą zieleni i czystego powietrza - a całe to gadanie o smogu i zgonach z jego powodu to ściema. Dzięki demo :takaemotka: rzeczywiście każdy głupi to wiedział

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

Może Krakow nie wystepuje. Nie wiem.Wg mojej wiedzy (mam sąsiadów, którzy teraz zakładali takie instalacje) - nie ma takich atrakcyjnych dotacji. Mimo głośnej retoryki władz nt. ochrony powietrza. 

To się dowiedz bratku i będziesz wiedział czy Kraków występuje czy nie. No.:P

"Mimo głośnej retoryki " robią was w ciula lokalnie, a ty tutaj apelujesz o ogólnopolską konstytucyjną równość traktowania.:icon_mrgreen:;)

 

Link do komentarza
Dnia 7.08.2019 o 17:33, aaaa napisał:

No dokładnie...ja miałem poobną ceną za 6,71kwp, ostatecznie zmieniło się to w 6,82 (305W zamieniło się w 310W) i inwerter 3F...do tego dofinansowanie z WFOŚ ( już niestety go nie ma, sprawdzałem)

 

Dnia 7.08.2019 o 13:09, Brum napisał:

Nie wiem skąd te ceny bierzecie, ale mam przed sobą ofertę jednej firmy, sprzed miesiąca. Przykładowe zestawy

2 kW - 8 100 zł

3 kW - 11 700 zł

4 kW - 15 900 zł

5 kW - 19 900 zł

6 kW - 23 400 zł

 

Cena z VAT 8% (montaż na dachu)

Inverter jednofazowy, od około 4-5 kW może się opłacać wziąć trójfazowy, to kosztuje od 2 tys.

 

Jak ktoś potrzebuje kredytować, to można się starać o pożyczkę z programu "Czyste powietrze" na preferencyjnych warunkach.

Od tego odchodzi dotacja 5 tys. "Twój prąd". Od tego, co zostanie można jeszcze odpisać 18% z podstawy podatku (o ile tego nie zlikwidują przy dotacji "Twój prąd").

 

Nie wiem skąd Wy te ceny bierzecie, dzisiaj dostałam ofertę w Szczecinie 8 tys. za kW

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Viessmann jest producentem paneli, czy tylko nakleja metki ?.

Sam jestem ciekaw.

Firma, której ja mam ofertę, sama produkuje moduły, ale nie ukrywają, że gotowe wafle ściągają z Chin.

Do produkcji wafli trzeba mieć bardzo poważny sprzęt, więc dużo fabryk raczej tego nie produkuje. 

Od reszty dużo zależy, można oszczędzić albo zrobić dobrze. Sztywność konstrukcji, przejrzystość i wytrzymałość szyby. 

 

Link do komentarza
Dnia 16.08.2019 o 10:26, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

To jest tak jak z pytaniem o cenę jednego litra oleju napędowego lub benzyny. Ludzie  - przecież to komercja jest - nie ma ceny jednej za 1kW. To nie kurs waluty. O co te spory?

Jak widzisz nie wszyscy to  rozumieją, że mamy wolny rynek i każdy ceni różnie za swój towar.

 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Powiem tak - ilu ludzi tyle opinii. My nie planujemy żadnych przeprowadzek i takie panele uważam za dobry pomysł i podstawę nowoczesnego budownictwa. Grunt, aby znaleźć dobrą firmę, która ma uczciwe podejście do sprawy.

Link do komentarza
16 godzin temu, Gość Wojciech napisał:

Powiem tak - ilu ludzi tyle opinii. My nie planujemy żadnych przeprowadzek i takie panele uważam za dobry pomysł i podstawę nowoczesnego budownictwa. Grunt, aby znaleźć dobrą firmę, która ma uczciwe podejście do sprawy.

Rozmawiałem z moimi znajomymi, którzy skorzystali z programu dofinansowania w Warszawie. Stwierdzili zgodnym chórem, że najważniejsza jest ekipa montażowa a w zasadzie firma. Reasumując - masz całkowitą rację.

Link do komentarza
Dnia 2.10.2019 o 16:46, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Rozmawiałem z moimi znajomymi, którzy skorzystali z programu dofinansowania w Warszawie. Stwierdzili zgodnym chórem, że najważniejsza jest ekipa montażowa a w zasadzie firma. Reasumując - masz całkowitą rację.

Ekipa oczywiście jest bardzo ważna, a w zasadzie jej doświadczenie, dokładność, staranność montażu - instalacja fotowoltaiczna jest specyficzna i na etapie montażu można zrobić bardzo wiele błędów i niedociągnięć.  Ale ważny jest też sprzęt.  

PS. Słyszeliście, że program Mój Prąd będzie kontynuowany i nabór pod koniec grudnia zostanie przedłużony i będzie odbywać się w trybie ciągłym? 

 

Link do komentarza

Słyszałem o kontynuacji dofinansowania z tego programu. Znajomi zdążyli jeszcze na dofinansowanie z Warszawy - 30% (miało być 40%) i będą mogli to odpisać na raty w kolejnych zeznaniach podatkowych. Elektrownie domowe już działają. Ciekawe, że dach był skanowany z satelity a na posesji wcześniej nie pojawiła się ekipa. Potem okazało się, że jeszcze kilka paneli się zmieściło na połaci.

To taka ciekawostka z życia wzięta.

Link do komentarza

Potwierdzam wiele zależy od podejścia firmy wykonującej instalację. U mnie instalacja prawie 8kW panele Boviet 310W inwerter Solaredge działa od kilku miesięcy i... rewelacja! Deklarowane parametry pracy są przekraczane więc mile się rozczarowałem. Rozumiem sceptycyzm ale ceny podawane na forach są absurdalne co wpływa na wyliczenia amortyzacji. Można to zrobić za rozsądne pieniądze. U mnie wyjdę na zero po 5-6 latach. Nawet jeśli coś się popsuje to jest to opłacalna inwestycja. Nikt nie bierze pod uwagę wzrostu cen prądu a to może jeszcze bardziej skrócić czas zwrotu inwestycji. Grzeję głównie wodę a zimą prąd pójdzie w ogrzewanie podłogowe.

Link do komentarza

Mój wczorajszy nabytek dopisze się do wątku ale w formule ile się spodziewam zyskać na PV.

Założenie jest takie że instalacja ma mi obniżyć koszt prądu w dziennej taryfie bo to najbardziej boli (67 gr/kWh). Zużywam około 7k kWh/rok w tym 70% w II strefie, a instalacja ma moc około 4 kW. Szacuję że przy założeniu niezmienności cen prądu :tease2::icon_mrgreen: jego całkowity roczny koszt w I i II strefie powinien u mnie spaść z ok 4k zł do 1,2 k zł. Czas zwrotu wyniósłby 3,5 roku. Pożyjemy zobaczymy. W sumie za instalację dałem 18 tys po odliczeniu dotacji i podatku wyjdzie 10660.

IMG_0203.JPG

IMG_0201.JPG

Dnia 6.08.2019 o 09:54, mhtyl napisał:

Za taką kwotę to masz instalację z odzysku a kredyt dostałeś za friko? a pisanie o 80% dofinansowaniu to już czyta fantazja :) 

 I przestań pisać takie herezje, to że pocieszasz siebie to zrozumiem tylko po co mieszasz innym w głowach. Realne kwoty i prawda o opłacalności instalacji fotowoltaicznej jest opisane w ostatni nr BD

https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/21218-czy-fotowoltaika-jest-oplacalna

 

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwiCwoCX4O3jAhVGqxgKHbeDCn8YABAFGgJsZQ&ohost=www.google.com&cid=CAESEeD2-kGE5YWOXLX5JojBTg90&sig=AOD64_1Y-UTbNqzlU9s2o7mqLeZVAqYgOA&q=&ved=2ahUKEwjO5_WW4O3jAhVSx4sKHYMRC8IQ0Qx6BAgLEAE&adurl=

 

 

Wg programu te 5 tys a otrzymać około 200 tys polskich gospodarstw lub jak kto woli rodzin ale nie każdy kto złoży wniosek otrzyma te 5 tys, czyli kto pierwszy ten lepszy.

 

No zobacz ile osób złożyło ? 

mojprad_head.jpg

9 godzin temu, Elfir napisał:

ciekawe jaka będzie produkcja zimą, kiedy więcej jest dni pochmurnych?

 

a to zależy od 50 do 90 kWh /1 miesiąci co z tego?

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 godziny temu, gawel napisał:

No zobacz ile osób złożyło ?

mojprad_head.jpg&key=962e68f3dc9e8f3215b

Wniosków złożonych jak widzę jest 2451 szt  a zatwierdzonych 2165 szt czyli co to jest na całą Polskę?

A i tak ta tabela jest zrobiona na kolanie bo jeżeli na dole piszą Wnioski odrzucone 657 szt a wyżej podali że Wnioski przekazane do ME to 2451 szt to suma Wniosków zatwierdzonych  przez ME jest niezgodna z prawami matematyki, bo powinno wynosić 1794 szt a nie jak podają że jest to 2165 szt.

Link do komentarza
5 godzin temu, gawel napisał:

W sumie za instalację dałem 18 tys po odliczeniu dotacji i podatku wyjdzie 10660.

Jeszcze raz 10.660 zł (dziesięć tysięcy sześćset sześćdziesiąt złotych polskich).

 

Ps. W tabeli nie wykazano wniosków oczekujących, wpłynęły ale nie zostały ani zatwierdzone, ani odrzucone.

Podstawowy powód to (zapewne) niedomknięta papiergologia (wymagana) - dali termin na uzupełnienie kwitów.

 

Ps.2. I tak się składa, że koszt całkowity 18 tys. (tej instalacji) jest zgodny z podanymi wyżej linkami.

Link do komentarza
1 godzinę temu, bajbaga napisał:

Jeszcze raz 10.660 zł (dziesięć tysięcy sześćset sześćdziesiąt złotych polskich).

 

Ps. W tabeli nie wykazano wniosków oczekujących, wpłynęły ale nie zostały ani zatwierdzone, ani odrzucone.

Podstawowy powód to (zapewne) niedomknięta papiergologia (wymagana) - dali termin na uzupełnienie kwitów.

 

Ps.2. I tak się składa, że koszt całkowity 18 tys. (tej instalacji) jest zgodny z podanymi wyżej linkami.

Jeszcze raz nie podaje się kwot z przecinkiem lub kropką w ciągu cyfr, chyba że dotyczy to groszy po przecinku a więc powinno być 10660 zł spacja nie jest obowiązkowa i nic nie wnosi, ewentualnie można napisać 10.660 tys zł. :icon_idea:

Link do komentarza

PS 2 Tak się składa że cena jest negocjowana i z żadnymi linkami się nie zgadza bo żadnych nie wklejałem.

Przed chwilą, bajbaga napisał:

U mnie, jakoś te zasady nie przyjęły się (tak jak u górali PB) - być może z lenistwa, bo tak łatwiej ocenić czy jest to np. tysiąc, czy dziesięć tysięcy.:yahoo:

 

Ps. Przyszedłeś tu pogadać czy ....................... :icon_cool:

to sro dupotro :icon_mrgreen:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...