Skocz do zawartości

Scalenie gruntów po pozwoleniu na budowe


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Posiadam 2 działki (odpowiednio 6 i 4 ary)
Na działke 6 arów dostalem wlasnie pozwolenie na budowe lecz w trakcie formalnosci zwiazanych z kredytem na budowe zasugerowano mi aby scalic działke 6ar z 4 ar co podniesie moj wkład własny.
I tu moje pytanie:
jak ma wygladac taka procedura scalenia i czy juz wydane pozwolenie bedzie nadal obowiazujace czy niezbedne bedzie wprowadzenie zmian ktore wstrzymaja na dłuższy czas rozpoczecie prac budowlanych.
pozdrawiam

Link do komentarza

Po scaleniu powstanie nowa (geodezyjnie) działka i do rozpoczęcia budowy formalnie potrzebne będą nowe warunki zabudowy lub w przypadku istnienia MPZP dostosowanie planowanej zabudowy do tych wymagań. Oczywiście trzeba również uzyskać nowe pozwolenie na budowę. Jednak w przypadku lokalizacji budynku zgodnie z uzyskanym pozwoleniem do tej działki można bez większych problemów dołączyć dodatkową powierzchnię chyba, że są jakieś miejscowe ograniczenia . O szczegóły najlepiej zapytać geodetę gminnego.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Sam budynek będzie stal w miejscu na które zostało wydane pozwolenie jedyne co się zmieni to geodezyjnie większy grunt (działka) na której będzie stał budynek. Wszystkie wymagania odległości od granic zastaną zachowane.

Czy przy późniejszym odbiorze budynku nie będzie problemów, bo zmieni sie nr. działki.? 

Edytowano przez jawaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, jawaz napisał:

Sam budynek będzie stal w miejscu na które zostało wydane pozwolenie jedyne co się zmieni to geodezyjnie większy grunt (działka) na której będzie stał budynek. Wszystkie wymagania odległości od granic zastaną zachowane.

Czy przy późniejszym odbiorze budynku nie będzie problemów, bo zmieni sie nr. działki.? 

A dlaczego ma się zmienić nr działki? To tak nie działa. Mój były znajomy powrócił z Hameryki na starość i kupił cztery sąsiednie działki, chcąc na jednej z nich postawić dom. Ale od razu dostał prztyczek w nos od Burmistrza który stwierdził, że nie po to dzielono teren na działki budowlane, aby go teraz scalać. I postawił weto, a że ma takie prawo to ze scalenia nici. I z budowy również, bo gość się wkurzył. Działki odłogują sobie bezużytecznie już paręnaście lat..

 

Dlatego najpierw dowiedz się w gminie czy nie będzie miała nic przeciwko scaleniom.

Link do komentarza

Tak jak pisałem chodzi bardziej o temat wkładu własnego przy kredycie (lepsze oferty) a nr.dzialki napewno się zmieni bo to powiedział mi geodeta. (będzie inna powierzchnia i z 2 zrobi się 1)

Tylko dalej nie wiem co wtedy z pozwoleniem na budowę które było na działkę przed scaleniem (inny nr. Inna powierzchnia) 

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 17.05.2019 o 11:09, jawaz napisał:

Witam serdecznie.
Posiadam 2 działki (odpowiednio 6 i 4 ary)
Na działke 6 arów dostalem wlasnie pozwolenie na budowe lecz w trakcie formalnosci zwiazanych z kredytem na budowe zasugerowano mi aby scalic działke 6ar z 4 ar co podniesie moj wkład własny.
 

Jeżeli jesteś właścicielem działki 4 ar to po co scalać? wystarczy jak tą działkę bank weźmie pod hipotekę wraz z działką 6 ar. Przecież w KW będzie wpisane że na działce 4 ar ciąży hipoteka i w razie sprzedaży będzie to utrudnione.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...