Skocz do zawartości

Granica działki


Szczepan

Recommended Posts

Czesc kupiłem działke 15 arowa i sa aktualne warunki zabudowy z tym że pierwszy punkt mowi cos takiego:
#Ustala sie nieprzekraczalną linię zabudowy granicy działki 8m. od krawędzi jezdni ul.Fredry.

granica dzialki konczy sie 1m przed ulica, i czy moge postawic sobie płot zgodnie z granica działki czy nie??
co moge budowac a co nie, czy wogole moge przekraczac te 8 m??
dzieki za pomoc.
Link do komentarza
Nie potrafię przytoczyć tu ustaleń prawnych; pamiętam tylko reportaż w telewizji gdzie władze jednego z mmniejszych masteczek były w konflikcie z mieszkańcami właśnie z powodu płotów i żywopłotów wychodzących poza granicę własności prywatnej. Ktoś na pewno wie więcej na ten temat ale zdaje się, że są ustawowe kary pięniężne za zabudowę poza własnym gruntem.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam.
Mam podobną sytuacje z działką którą planuje kupić. Działka ma wymiary 21m x 100m z tym że wzdłuż nowo budowanej drogi jest właśnie te 100m. między granicą działki a krawędzią chodnika jest jeszcze 3m pas. W PMZP jes napisane że dla drogi lokalnej jest min 8m linia rozgraniczająca a nic nie pisze o linii zabudowy. moje pytanie: JAKI dom ni tam wejdzie (na głębokość)? Od tyłu odpada 4m, a ile odpadnie od przodu? Gdzieś wyczytałem że płot mogę postawić odpiero na lini rozgraniczającej (trace wtedy 5m z małej już głębokości) a jak od płotu odsune się jeszcze 4m to zostanie 6m!. czy może coś źle rozumiem. PROSZĘ O RADĘ.
Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam podobną sytuacje z działką którą planuje kupić. Działka ma wymiary 21m x 100m z tym że wzdłuż nowo budowanej drogi jest właśnie te 100m. między granicą działki a krawędzią chodnika jest jeszcze 3m pas. W PMZP jes napisane że dla drogi lokalnej jest min 8m linia rozgraniczająca a nic nie pisze o linii zabudowy. moje pytanie: JAKI dom ni tam wejdzie (na głębokość)? Od tyłu odpada 4m, a ile odpadnie od przodu? Gdzieś wyczytałem że płot mogę postawić odpiero na lini rozgraniczającej (trace wtedy 5m z małej już głębokości) a jak od płotu odsune się jeszcze 4m to zostanie 6m!. czy może coś źle rozumiem. PROSZĘ O RADĘ.
Z góry dziękuję.


Problem jest do rozstrzygnięcia przez władze lokalne.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...