Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem na temacie kupna domku - bliźniak, pow. użytkowa 93 m2 + garaż w bryle. Dostałem ostatnio mail z informacjami na temat bramy oraz okien zastosowanych w domu, lecz nie wiele mi to mówi na temat jakości tychże elementów. Czy mogę liczyć na pomoc i opinie na temat właściwości termicznych i akustycznych tych elementów, zwłaszcza okien? Przesyłam specyfikację w załączniku.

 

Pozdrawiam, Maciej

Brama.pdf Lista nakładu pracy.pdf

Link do komentarza

Nie sposób coś powiedzieć o właściwościach termicznych i akustycznych. Jedyne co podano to współczynnik U dla samego oszklenia (Ug), nie zaś dla całego okna (Uw). Nic nie wiemy o izolacyjności cieplnej bramy.

Wskaźników izolacyjności akustycznej Rw nie ma wcale, ani dla okien, ani dla bramy.

czy w budynku będzie wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna (z rekuperatorem), bo nie widzę nawiewników.

Link do komentarza

Witam,

 

Gdy garaż znajduje się w bryle budynku – brama powinna być jak najcieplejsza. To tak samo ważne jak dobra izolacja przylegających do części mieszkalnej ścian i sufitu oraz ciepłe drzwi łączące garaż z domem. Stąd dużą popularnością cieszą się dobrze ocieplone bramy garażowe LPU 42 zbudowane z segmentów o grubości 42 mm. Skutecznie chronią one garaż i dom przed ucieczką ciepła. Zamontowane wraz z profilem ThermoFrame – osiągają współczynnik przenikania ciepła U nawet 1,2 W/(m2K). Podana wartość dotyczy bramy o wymiarach 5000 x 2250 mm, bez przeszklenia.

 

Bardziej wymagającym inwestorom, którym zależy na utrzymaniu nieco wyższej, stałej temperatury powietrza w garażu polecamy jeszcze cieplejszą bramę LPU 67 Thermo z izolowanymi termicznie segmentami o grubości 67 mm. Ma ona podwójne uszczelki na łączeniach segmentów oraz w progu. Dzięki temu jej współczynnik przenikania ciepła U wynosi około 1,0 W/(m2K), a jeśli podczas montażu zastosujemy specjalny profil z tworzywa sztucznego ThermoFrame - może osiągnąć nawet 0,88 W/(m2K). Podane wartości dotyczą bramy o wymiarach 5000 x 2250 mm, bez przeszklenia.

 

Profil ThermoFrame oddziela stalową ościeżnicę od ściany garażu i minimalizuje tym samym powstawanie mostków termicznych. Można go zastosować do wszystkich bram marki Hörmann. Zamontowany w bramach LPU 67 Thermo może zwiększyć ich izolacyjność cieplną o 10 %, a w bramach LPU 42 nawet o 15 %.

 

Warto dodać, że od grudnia przyszłego roku współczynnik przenikania ciepła drzwi wejściowych i bram garażowych w budynkach mieszkalnych nie będzie mógł przekraczać U=1,3 W/(m2K).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...