Skocz do zawartości

Jak odnowić parkiet?


Recommended Posts

Parkiety z naturalnego drewna należą do najbardziej trwałych pokryć podłogowy, ale po wielu latach użytkowania również i one ulegają mniejszym lub większym uszkodzeniom. Przyspieszonemu zniszczeniu podłogi sprzyja niewłaściwe jej użytkowanie i konserwacja, utrzymywanie zbyt wysokiej lub bardzo niskiej wilgotności w pomieszczeniach, a także na skutek awarii, np. zalania wodą z instalacji domowych.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/okladziny-scienne-i-podlogowe/49880-jak-odnowic-parkiet

Link do komentarza
Gość Niedowiarek
Często parkiety robione są z miękkiego drewna a potem po kilku latach użytkowania widać ślady po obcasach i dociążonych szafkach. W tym przypadku raczej twardy lakier wiele nie zmieni.
Link do komentarza
17 godzin temu, Gość Niedowiarek napisał:

Często parkiety robione są z miękkiego drewna a potem po kilku latach użytkowania widać ślady po obcasach i dociążonych szafkach.

Często parkiety są z dębu lub jesionu - to twarde drzewo. Tak było dotychczas - jeśli idzie o "częstość".

Link do komentarza
Gość Natalia

Renowacja podłogi wcale nie jest taka prosta. Mąż robił podejście ale jak nie ma się wprawy i odpowiednich narzędzi to tylko strata czasu. Zleciliśmy to w końcu profesjonalnej firmie i wykonał kawał dobrej roboty. Podłoga wygląda jak nowa a i udało im się nawet naprawić to co mój Janek sama próbował odnawiać.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, pikuś1 napisał:

Jeśli parkiet  nie rozszedł się / dziury/ - tylko wymiana  . 

Nie rozumiem twojego pisania, piszesz że jeżeli parkiet nie rozszedł się to tylko wymiana, ale po co wymieniać jak się nie rozszedł?

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   Jak pokombinuję i zmienię trochę rozmieszczenie kanalizacji w domu to uda mi się uzyskać na tych 90 cm różnicy wysokości 11 metrów odległości więc uzyskam niecałe 9%.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...