Skocz do zawartości

Tynki czy GK w górnym mieszkaniu


Recommended Posts

Witam Forumowiczów. 
Jestem na etapie szukania wykonawców do wykończenia górnego mieszkania w domu jednorodzinnym. Mieszkanie ma 65 metrów kwadratowych i jest w stanie surowym. Jest wylana podłoga i pomurowane ściany z suporeksu (nośne) oraz cegły (działowe). Szukam firmy, która wykona tynki. Wykonawca zaproponował mi zrezygnowanie z tynków na rzecz płyt GK klejonych na placki i kołkowanych (ściany) i stelaża + płyty (sufit). O ile sufit jestem w stanie zrozumieć, gdyż można porobić oświetlenie punktowe, to ze ścianami mam dylemat. Wykonawca twierdzi, że są zbyt krzywe i tynkowanie kosztowałoby znacznie więcej niż płytowanie. Nie jestem zwolennikiem wykańczania wnętrz płytami z uwagi na pęknięcia. Moje pytania:

1. Czy faktycznie sufity oraz ściany są tak bardzo w złym stanie i nie można ich wytynkować?
2. Czy lepiej płytować na placki czy na stelaż? chodzi o skuteczność, nie o zmniejszenie powierzchni wnętrza
3. Ile może kosztować metr tynków i metr płytowania - Pruszków, woj. Mzowieckie

Ps. W załączniku foty, nie mam jeszcze wyceny prac wykonawcy.
Bardzo dziękuję za pomoc.

 

IMG_20190509_102633.jpg

IMG_20190509_102704.jpg

IMG_20190509_102822.jpg

IMG_20190509_103003.jpg

IMG_20190509_103015.jpg

IMG_20190509_103027.jpg

Link do komentarza

Jako wykonawca na pewno zaproponowałbym równanie ścian i sufitu płytami g/k, ale U SIEBIE W DOMU - jeśli byłaby możliwość tynkowania - NIGDY nie zgodziłbym się na użycie płyt.

Dla wykonawcy jest to prostrze...

Ściany wytynkuj gipsowym, nawet jeśli trzeba będzie ciut grubiej, w mokrych pomieszczeniach (łazienka, kuchnia - w miejscach, gdzie przewidujesz glazurę i częstą podwyższoną wilgotność) daj tynk cementowo-wapienny, czyli tradycyjny.

Sufit, ze względów - jak napisałeś: dekoracyjno-użytkowych - można podwiesić z płyt.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...