Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam Forumowiczów. 
Jestem na etapie szukania wykonawców do wykończenia górnego mieszkania w domu jednorodzinnym. Mieszkanie ma 65 metrów kwadratowych i jest w stanie surowym. Jest wylana podłoga i pomurowane ściany z suporeksu (nośne) oraz cegły (działowe). Szukam firmy, która wykona tynki. Wykonawca zaproponował mi zrezygnowanie z tynków na rzecz płyt GK klejonych na placki i kołkowanych (ściany) i stelaża + płyty (sufit). O ile sufit jestem w stanie zrozumieć, gdyż można porobić oświetlenie punktowe, to ze ścianami mam dylemat. Wykonawca twierdzi, że są zbyt krzywe i tynkowanie kosztowałoby znacznie więcej niż płytowanie. Nie jestem zwolennikiem wykańczania wnętrz płytami z uwagi na pęknięcia. Moje pytania:

1. Czy faktycznie sufity oraz ściany są tak bardzo w złym stanie i nie można ich wytynkować?
2. Czy lepiej płytować na placki czy na stelaż? chodzi o skuteczność, nie o zmniejszenie powierzchni wnętrza
3. Ile może kosztować metr tynków i metr płytowania - Pruszków, woj. Mzowieckie

Ps. W załączniku foty, nie mam jeszcze wyceny prac wykonawcy.
Bardzo dziękuję za pomoc.

 

IMG_20190509_102633.jpg

IMG_20190509_102704.jpg

IMG_20190509_102822.jpg

IMG_20190509_103003.jpg

IMG_20190509_103015.jpg

IMG_20190509_103027.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy bardzo nierównych ścianach okładziny z płyt g-k to dobre rozwiązanie . Co do sufitu - niepokój budzi stan stropu i zardzewiałe belki nośne. Przed montażem pokrycia należy zrobić ekspertyzę  konstrukcyjną i zabezpieczyć antykorozyjnie elementy metalowe

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściany są bardzo nierówne wykończenie płytami jest łatwiejsze. Po samych zdjęciach nie sposób ocenić jak duże są to nierówności. Stelaż pod płyty ma sens jeżeli nierówności ścian są zbyt duże, żeby mocować je na placki kleju.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.
Belki będą zabezpieczone, pewnie pomalowane. Pytanie - jak można wzmocnić taki strop? Jest to salon - 25 metrów kwadratowych. Planuję go przedzielić i zrobić mniejszy pokój + garderobę. Ścianki będą prawdopodobnie z bloczków 12 cm.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako wykonawca na pewno zaproponowałbym równanie ścian i sufitu płytami g/k, ale U SIEBIE W DOMU - jeśli byłaby możliwość tynkowania - NIGDY nie zgodziłbym się na użycie płyt.

Dla wykonawcy jest to prostrze...

Ściany wytynkuj gipsowym, nawet jeśli trzeba będzie ciut grubiej, w mokrych pomieszczeniach (łazienka, kuchnia - w miejscach, gdzie przewidujesz glazurę i częstą podwyższoną wilgotność) daj tynk cementowo-wapienny, czyli tradycyjny.

Sufit, ze względów - jak napisałeś: dekoracyjno-użytkowych - można podwiesić z płyt.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam taki XPS - jak się tupnie obcasem, to się wgłębi. Ale jak położysz na nim kawałek OSB czy deski - to możesz młotkiem bić - i nic się nie stanie. Zmierzam do tego, że warstwa dociskowa nie tylko dociska  ale zmienia jakiś nacisk (czegokolwiek z góryY z punktowego na rozłożony na większą powierzchnię. Tak jak wylewka w garażu. Papa tego razej nie zapewni. Szczególnie nagrzana np. I co dalej z tym tarasem - jak te legary są mocowane - do styropianu, czy papy? Projekt budowlany musi takie rozwiązania dać - przynajmniej w opisie technicznym. Może - tylko jakoś trzeba ten styropian przymocować na kleju, piance - bo może dlatego po wichurach widać całe polacie styropianu zwisające z blokow - oczywiście obklejone papą.   legary 2,5 na papie? niezła tam będzie temperatura w słońcu. I dla papy, i dla styropianu. Wtopią się do środka, może nawet w styropian też - 2.5 cm to listwa, nie legar - jeszcze paru plażowiczów - i wcisną . Ale to pewnie wysokość - bo te legary może są jak deska. Tylko jeśli tak - to też nie zapewniają rozlożenia ciężaru równomiernie. Tu się ugnie, tam wyjdzie - po podłoże nie jest twarde.      
  • można to zrobić lepiej przez wyrównanie zaprawą wyrównawczą, ale - olałbym to i zostawił decyzję dekarzowi... natomiast to na co zwrócił uwagę @zenek , jest ważne...   Deski kompozytowe z legarami polecą razem   Legary mocowane (?)/układane na wspornikach... a te wsporniki mocowane/układane na styropianie - jak wsporniki mocowane? do czego? do styropianu? nawet EPS1000? przez papę? Już bardziej wyobrażam sobie długie legary - 6m - mocowane do ściany i  attyk - ale nie w wskazanej w tabelce grubości (2,5 cm)...   Ale tu jest gruntowanie (więc piasek luźny - wykluczony) i klejenie styropianu...   Może projektant i dekarz wiedzą, co robią Może - póki co - nie rób w salonie jakichś wymyślnych, podwieszanych sufitów... zrobisz je po jakichś kilku sezonach z opadami, po których okaże się, że dach-taras nie odfrunie i  sprawdza się... i na kanapę przed telewizorem nie potrzeba jest brać parasola...
  • okna tam raczej nie było nie widać żadnych śladów żeby mogło być
  • To nadproża powinny pozostać po zamurowaniu otworu okiennego.
  • Gość rafwla
   kominek z płaszczem wodnym nie może mieć tego płaszcza w komorze spalania ale nad komorą aby już dopalone spaliny oddały tam ciepło. Wtedy i szyba czysta i właściciel zadowolony
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...