Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,
Czy istnieje możliwość zmiany ogrzewania etażowego na gazowe ? Czy jest przy tym dużo roboty czy wystarczy zmiana pieca? I czy ktoś wie gdzie najlepiej najpierw się udać aby to załatwić, jakieś pozwolenia są na to potrzebne ? Kominiarz zapewne również będzie tutaj potrzebny. Niestety jestem zielony w tych sprawach dlatego proszę o pomoc.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Etażowe, czyli rozumiem że CENTRALNE...

Czym teraz grzane, pewnie węglem...

Grawitacyjne, czy wspomagane pompką? Jakie rury, jakie grzejniki? Jakie masz kominy, i dymowe, i wentylacyjne, gdzie kotłownia?

Czy budynek ocieplony?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam, 

W przypadku wymiany kotła na paliwo stałe na gazowy kocioł kondensacyjny, nie jest wymagana wymiana już istniejącej instalacji CO. Kocioł gazowy bez problemu będzie współpracował z ogrzewaniem grzejnikowym. Kocioł powinien być dobrany na obliczeniowe zapotrzebowanie na energię budynku i zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową na podstawie których specjalista dokona doboru kotła. Kocioł kondensacyjny będzie wymagał zastosowania wkładu kominowego oraz wymiany części instalacji aby przystosować ją do pracy w układzie zamkniętym. 
Jeżeli zastanawia się Pan nad doborem gazowego kotła kondensacyjnego, marka Buderus posiada w swojej ofercie sprawdzone gazowe kotły kondensacyjne z rodziny Logamax, które posiadają szeroki zakres modulacji mocy palnika w zakresie 12-100% oraz bardzo łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD. Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują dobór i montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych i ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. W celu doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. 
Bardziej szczegółowe informacje o naszych kotłach gazowych znajdują się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-gazowe/
W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus 
 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Eksperci Buderus - technika grzewcza napisał:

Kocioł kondensacyjny będzie wymagał zastosowania wkładu kominowego oraz wymiany części instalacji aby przystosować ją do pracy w układzie zamkniętym. 

Trochę podobna sytuacja, jak w temacie.

Czy zamiast zmiany układu otwartego na zamknięty można zastosować wymiennik ciepła za kotłem? Z pewnych względów chciałbym pozostawić możliwość układu otwartego.

Konkretnie układ taki: nowy kocioł  >  wymiennik   >  stara b.dobrze i szybko funkcjonująca instalacja grawitacyjna.  Kocioł w piwnicy.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,
Można zastosować takie rozwiązanie, ponieważ oddzielamy wtedy starą instalację od kotła za pomocą wymiennika ciepła. Kocioł pracuje na wymiennik w układzie zamkniętym a instalacja za wymiennikiem w układzie otwartym.
W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus 

  • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...