Skocz do zawartości

ogrzewanie gazowe w domku 150 m2


Recommended Posts

@krzy_krzy były już tematy przy okazji ogrzewania i cwu na tym forum. Nie mam pewności, że znajdziesz dokładnie koszty dla rodziny 2+2.

Jeśli chodzi o kotły - wybór ogromny. Dla ciągłego zapotrzebowania na cwu przez okrągły sezon lepiej będzie wybrać zasobnik.

Musisz znać zapotrzebowanie na ciepło bo powierzchnia domu to względnie przydatna informacja.

 

 

Link do komentarza

Przyjmując normatywną ciepłochronność budynku i standardowe zużycie ciepłej wody (wskaźnik  EP 95 kWh/m2) orientacyjny koszt ogrzewania to ok. 150m2 x 95 kWh/m2 x 0,2 zł/kWh = 2850 zł. W praktyce rzeczywiste wydatki mogą znacząco odbiegać od tej wartości - zarówno w dół jak i w górę.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 7.05.2019 o 12:12, krzy_krzy napisał:

Szukam informacji ile kosztuje rocznie grzanie domku 150m2 i wody dla 4 os, za pomocą gazu ziemnego oraz czy opłacalne jest montowanie zasobnika na wodę czy lepiej nie? jaki polecacie piec? 

Witaj! 

Pytanie bardzo ogólne i w zasadzie nie da się na nie odpowiedzieć, bo wiemy bardzo mało o Twoim budynku - aby prognozować roczne zużycia i rachunki, należy zobaczyć projekt lub podać więcej informacji o zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Masz zrobione OZC? 

Tak przy okazji - mamy obecnie promocję na kompletne systemy z kotłami gazowymi z 5 letnią gwarancją - akcja nazywa się EKOSYSTEM TWOJEGO DOMU i tutaj znajdziesz nasze ceny i urządzenia objęte promocją. Zapraszam do kontaktu!

Link do komentarza

Witam,

Niestety nie ma możliwości obliczenia kosztów ogrzewania jedynie na podstawie powierzchni i technologii wykonania budynku. Do obliczeń potrzebne będzie wykonanie OZC budynku, dzięki któremu będzie można wyznaczyć wskaźnik zużycia energii Ek budynku wyrażony w kWh/m2/rok. Na jego podstawie i powierzchni budynku otrzymamy roczne zapotrzebowanie na energię budynku kWh/rok. Wynik należy przemnożyć przez średni koszt uzyskania kWh z gazu, który wynosi 0,20 zł/kWh. Wynikiem mnożenia będą roczne koszty ogrzewania budynku za pomocą gazu ziemnego. Dla przykładu posiadając wskaźnik zużycia energii Ek wynoszący dla przykładu 120 kWh/m2/rok dla budynku o powierzchni 150m2 otrzymujemy zużycie energii wynoszące 18000 kWh/rok. Mnożymy je razy średni koszt kWh gazu 0,20 zł/kWh, dzięki czemu otrzymujemy roczny koszt ogrzewania 3600 zł/rok.
Równocześnie należy pamiętać o tym, że powyższe obliczenia przeprowadzane są dla temperatury obliczeniowej 20oC. Przy wzroście utrzymywanej temperatury w pomieszczeniach, wzrosną również koszty ogrzewania
Kotły jednofunkcyjne z zasobnikiem cechują się wyższym komfortem użytkowania ciepłej wody użytkowej oraz jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne i komfortowe. Wadą takiego rozwiązania jest wyższa cena w porównaniu do kotła dwufunkcyjnego. Natomiast kocioł dwufunkcyjny jest to idealne rozwiązanie do budynków o małej powierzchni, gdzie występuje mała odległość pomiędzy kotłem a punktami poboru. Kocioł posiada kompaktowe wymiary umożliwiające jego montaż na ścianie w łazience lub kuchni. 
W celu doboru odpowiedniego typu kotła polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers - Bosch, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem: 801 900 810. 
Przy okazji polecam zapoznać się z ofertą jednofunkcyjnych gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur lub Bosch Condens. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Junkers- Bosch
 

Link do komentarza

Ciężko ocenić ile wyniesie ogrzewanie domu znając tylko metraż... Jak widze po swoich znajomych to te różnice są spore i czynników które na to wpływają jest wiele. Zawsze można się wesprzeć poradnikami w necie i obliczyć +/- ile mniej więcej tego powinno wyjść, ale do pierwszych rachunków tak naprawdę nie wiadomo ;) jedyne, co mogę polecić to wybór kotła - tutaj nie ma co oszczędzać. Ja posiadam piec de dietrich mcr home i jestem zadowolony. Sam mam mieszkanko ponad 80m2 i jak najbardziej taki piecyk daje rade i rachunki są takie, że portfel aż tak bardzo nie cierpi. Zrób porządny research w sieci ;)

Link do komentarza
Dnia 22.05.2019 o 12:12, Igornofy napisał:

Ciężko ocenić ile wyniesie ogrzewanie domu znając tylko metraż... Jak widze po swoich znajomych to te różnice są spore i czynników które na to wpływają jest wiele. Zawsze można się wesprzeć poradnikami w necie i obliczyć +/- ile mniej więcej tego powinno wyjść, ale do pierwszych rachunków tak naprawdę nie wiadomo ;)

To ja może podpowiem:

Kalkulatory kosztów ogrzewania mamy na swojej stronie: TUTAJ dział KALKULATORY DOBOROWE

A dobory urządzeń w naszym konfiguratorze TUTAJ

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...