Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kiedy mogę starać się o odbiór i pozwolenie na użytkowanie budynku?


Recommended Posts

  • 1 year later...
Witam mam pytanie odnośnie pozwolenia na użytkowanie domu. Mam wykończony dół całkowicie na poddaszu tylko wata niema też schodów jest tak jakby góra zabezpieczona zeby nikt niewchodził wszystkie odbiory prąd i kominiarz oraz wode gazu niemam wcale a muszę zamieszkać o jakie pozwolenie moge sie starać? czy w całości jest możliwe czy tylko częściowe? Z góry serdecznie dziekuję
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Pozwolenie na użytkowanie jest potrzebne w przypadku obiektów budowlanych, dla których wymagane jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie budowy.

Jeżeli inwestycja wymagała pozwolenia na budowę, to informację o tym, czy potrzebne jest pozwolenie na użytkowanie znajdziesz w tym pozwoleniu.

Musisz złożyć zawiadomienie o zakończeniu budowy w tym samym urzędzie, gdzie dokonano zgłoszenia budowy. Podstawa jest wpis w dzienniku budowy o zakończeniu robót. Wchodzi też w życie podział projektu budowlanego na: projektu zagospodarowania terenu (usytuowanie, układ komunikacyjny, informacja o obszarze oddziaływania obiektu), projekt architektoniczno-budowlanego (układ przestrzenny, projektowane rozwiązania techniczne i materiałowe) i projekt techniczny (opis konstrukcji, instalacji, charakterystyka energetyczna).

Odsyłam do Prawa budowlanego

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...