Skocz do zawartości

Pompa ciepła powietrze / woda


Recommended Posts

Witam temat jest dla Ludzi którzy mają taką pompe

Zastanawiam się nad pompa ciepła powietrze woda + rekuperacja

pytanie moje to jak się sprawdza w zimie?

oraz czy faktycznie chłodzi latem?

Dlaczego wybraliście firmę X a nie Y???

Koszty serwisowania, oraz wydajności po latach pytanie tych co mają pompę po gwarancji?

czy przy rekuperacji warto instalować dolne źródło?? czy strata kasy??

 

 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Podpowiem tylko, mimo, że nie posiadam, że tu na forum jest kilku Forumowiczów, którzy użytkują i mogą dużo na ten temat powiedzieć.

Mogę też dodać, że Ekspert Viessmann zamieszczał liki do aplikacji online, która "na żywo" monitorowała parametry pracy instalacji z pompą ciepła + rekuperator.

Także temat zapowiada się ciekawie.

 

W oczekiwaniu na relacje użytkowników zapraszam na krótki film z portfolio TV BudujemyDom

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Witam, 

Dobrze dobrana powietrzna pompa ciepła bez problemu sprawdza się do ogrzania budynku w sezonie grzewczym. Koszty serwisowania pompy ciepła są na niewiele wyższym poziomie jak koszt wykonania serwisu kotła. Zastosowanie rekuperacji pozwoli na dodatkowe obniżenie zapotrzebowania na ciepło budynku więc obydwa rodzaje pompy ciepła będą odpowiednie. Najważniejszą zaletą pracy pompy ciepła są niskie roczne koszty ogrzewania oraz całkowicie bezobsługowa i ekologiczna praca. Niskie koszty ogrzewania pozwolą na zwrot wyższych kosztów inwestycyjnych na przestrzeni kilku sezonów grzewczych. Kolejną zaletą pompy ciepła jest możliwość wykorzystania jej do chłodzenia budynku w sezonie letnim. Podsumowując wszystkie wyżej wymienione możliwości urządzenia - inwestycja w pompę ciepła jest bardzo korzystna i przyszłościowa. 
Bardziej szczegółowe informacje o pompach ciepła z rodziny Logatherm można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus
 

Link do komentarza
Dnia 28.04.2019 o 09:44, Rafal Sam napisał:

Witam temat jest dla Ludzi którzy mają taką pompe

Zastanawiam się nad pompa ciepła powietrze woda + rekuperacja

pytanie moje to jak się sprawdza w zimie?

oraz czy faktycznie chłodzi latem?

Dlaczego wybraliście firmę X a nie Y???

Koszty serwisowania, oraz wydajności po latach pytanie tych co mają pompę po gwarancji?

czy przy rekuperacji warto instalować dolne źródło?? czy strata kasy??

 

 

Jeśli miałbym zrobić ranking najbardziej trafnych decyzji podjętych podczas budowy domu to wyglądałoby to mniej więcej tak

1 - zdecydowanie się na wentylację mechaniczną z rekuperatorem

2 - wybranie ogrzewania podłogowego po całości

3 - wybranie pompy ciepła zamiast eko-groszku (inne opcje nie były brane pod uwagę - było to prawie 10 lat temu!)

gdzie kolejność jest umowna....

ale odpowiadając konkretnie na pytania - mimo że mam pompę gruntową a nie powietrze-woda, to

- teoretycznie można chłodzić PC, ale nie znam nikogo kto tak ma. W gruntówce też mógłbym to zrobić, ale dodatkowe koszty to raz, a dwa, to mam za wysokie temperatury DZ u siebie, żeby to miało sens. Niedługo będę montować klimatyzację....Jeśli w pytaniu chodziło ci o wentylację, to tak, jak masz szczelny dom i rolety, to da się UTRZYMAĆ komfortową temperaturę, ale nie będzie to łatwe. GWC (gruntowy wymiennik ciepła) niewiele tu pomoże. Zamiast ładować pieniądze w to, olbrzymia większość ludzi montuje jednak klimatyzacje.

- wybór pomiędzy firmami - rozesłałem ponad 20 wycen i czytałem co ludzie piszą. Propozycja montażu PC o mocy 2x większej dyskwalifikowała oferenta. Zostało kilka ofert, które wyglądały dobrze - tak merytorycznie jak i cenowo, wybrałem tę a nie inną, bo znajomy od roku używał ten sam sprzęt i był bardzo zadowolony i polecał producenta. Sam z czystym sumieniem robię dalej to samo. No i to się wiąże z następną kwestią - po tylu latach od montażu, jak zaczął mi świrować czujnik DZ, to po telefonie do producenta, posłał mi na własny koszt 2 czujniki...akurat gruntówek nie ma potrzeby serwisować, wydajność bez zmian, przez te lata były tylko drobne usterki - padł czujnik zaniku fazy - producent posłał za free(sam wymieniłem), padł zawór zwrotny - wymienił hydraulik, no i teraz ten czujnik DZ - też sam go będę wymieniać...

mam nadzieję że pomogłem :)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...