Skocz do zawartości

pękająca wylewka na podłogówce


rene

Recommended Posts

Wylano mi na rurki ogrzewania podłogowego jastrych z tzw. miksokreta (ma on suchą konsystencję). Wysokość tej wylewki to w dużej części 6 cm od styropianu, jednak są miejsca gdzie ma ona 4 cm. Jeszcze nie położyłam terakoty, ale już zaczęłam ogrzewać dom. Na wylewce zaobserwowałam pęknięcia. Obawiam się dalszych pęknięć a w przyszłości pęknięć terakoty. Proszę poradźcie mi co powinnam w tej sytuacji zrobić. Czy można temu zaradzić czy zmuszona będę kuć jastrych i go wymieniać.
Link do komentarza
Przyczyn pęknięć wylewki może być wiele poczynając od niewłaściwego składu mieszanki betonowej, braku zbrojenia przeciwprężnego, zaniechania pielęgnacji wylewki po wylaniu, nierównomiernej jej grubości, zbyt szybkim uruchomieniem ogrzewania.

Skutki pęknięć mogą być różne - od niegroźnych gdy są to spękania powierzchniowe (siatka drobnych pęknięć) po istotne dla stabilności podłoża, gdy pojawia się uskok wzdłuż linii pęknięcia.

Warto więc wstrzymać się z ułożeniem terakoty i po pewnym czasie sprawdzić czy podkład nie uległ odkształceniu. Ewentualna naprawa może polegać na ułożeniu wylewki wyrównującej zbrojonej siatką stalową.
Link do komentarza
Cytat

Cze.U znajomych też tak było i majster od płytek skleił pęknięcia preparatem z żywicy poliestrowej chyba firmy Mapei
i wylał 5 mm wylewkę samopoziomującą na siatce stosowanej do ociepleń,/trzeba ją przykleić bo pływa/.Przykleił płytki
gresowe i to się trzyma 3 rok.Pozdro




Dzięki za odpowiedź.
Czy mogę Cię prosić o namiary na tego majstra?
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...