Skocz do zawartości

Pralka- jaką wybrac?


n.i.u.n.i.a

Recommended Posts

Przede wszystkim trzeba patrzeć na ładowność. (ile kg prania) i pobierana ilość wody podczas jednego prania. Bardzo dobą funkcją dla pralek jest tzw "pranie codzienne" czy 'expres", w zależności jak firma nazwała tą funkcję. Pranie trwa ok. 30 min. Przede wszystkim używamy ją do ciuchów, które nie są "brudne" a po prostu chodzone. Szybkie pranie pozwala nam na zaoszędzenie czasu i wody. Jeżeli ktoś preferuje ciuchy bardzo delikatne przyda się funkcja prasowania. Delikatne materiały nie będą tak zmięte po wyciągnięciu. Przy dzieciach wygodna jest funkcja prania butów. Nie niszczy ich. Nie polecam jednak pralek ładowanych od góry. Miałam oba rodzaje i wygodniejsza była ładowana od przodu. Zawsze można coś na niej postawić w razie czego. Pralka nie powinna być zamknięta w stanie "odpoczynku". Przy pralce ładowanej od góry uchylenie powoduje, że nie mamy możliwości nie na niej postawić, a i przy rzadkim używaniu zbiera się kurz w środku. Patrząc na pralkę powinniśmy przede wszystkim szukać funkcji, które ułatwią nam życie. Co do firmy to polecam te, które zajmują się już od dawna sprzętem AGD.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
chyba właśnie raczej te płytsze pralki są lepsze bo konstrukcyjnie są bardziej przystosowane do różnych zachwiań, poza tym fizycznie mniej się ruszają jak się zbije w całość taką pralkę, no i candy w sumie nie robi i nie robiło chłamu, zawsze to ma jakąś jakość więc ja nie byłabym taka sceptyczna
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
To, czy pralka pracuje cicho nie powinno być jedynym wyznacznikiem przy zakupie takiego sprzętu. Przede wszystkim musisz patrzeć na:
-energochłonność (siedem podstawowych klas energetycznych A, B, C, D, E, F, G czasem spotykamy oznaczenie A+. Charakteryzuje ono najlepszą pralkę, bardzo oszczędną. Im urządzenie jest bardziej energooszczędne bądź wydajniejsze tym niższa literka w alfabecie np. Biorąc najlepszą pralkę z klasy B wiemy że zużywa ona więcej energii niż pralka w klasie A. )
-programator (Jest to kluczowy element zamontowany we wszystkich pralkach. Tańsze modele posiadają programator ręczny w postaci pokrętła i przycisków. Nowsze urządzenia zawierają programatory elektroniczne w postaci wyświetlacza i odpowiedniej klawiatury. Zazwyczaj mają więcej funkcji takich jak automatyczny dobór ilości wody w zależności od wagi wsadu czy ustalenie godziny rozpoczęcia prania, a także mogą wskazywać czas zakończenia)
- Ładowność (Jest to jeden z najważniejszych parametrów. Oznacza maksymalną wagę wsadu suchego prania, jaki pralka może wyprać w jednym cyklu. Wartość ta może dochodzić w standardowych urządzeniach do około 8kg)

Dodatkowo można patrzeć na wielkość, na jakieś dodatkowe programy i zabezpieczenia.
Ja osobiście cenię sobie bardzo sprzęt bosha i uważam że ten model jest b. fajny: http://www.medialux.pl/dzial/agd/kategoria...&prod=91746
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Ja mam boscha, ale niestety chyba na wykończeniu. Nie napiszę JUŻ bo bym przegięła - mam go od 15 lat i służy nam dzielnie, a rodzinka 6-cioosobowa, więc wiadomo jak to wygląda.
Właśnie dzisiaj odbieram ją z naprawy, zobaczymy ile jeszcze posłuży, ale nowy model już sobie wyszukałam w necie. Tym razem zakupię też oczywiście boscha, ale z ładownością 7kg - mam dwa typy, różnica w cenie między nimi niewiele ponad 100zł.
Póki co - będę wierna starej pralce, ale jak ją dzisiaj przywiozę - powiem jej, że to była jej ostatnia wizyta w punckie napraw. Zobaczymy co wybierze - czy będzie dalej z nami, czy wybierze święty spokój icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie,
od razu piszę, że zamieściłam ten post też w innym wątku, bo nie zauważyłam że jest odrębny temat poświęcony opiniom o producentach pralek, za co z góry przepraszam.

Jestem u progu kupna nowej pralki - mój poprzedni 10-letni Indesit - żeby nie było działa i ma się świetnie - zostaje u rodziców, a ja przeprowadzam się czasowo do innego mieszkania, w którym jedyną dla mnie opcją jeżeli chodzi o pralkę jest pralka typu slim ładowana od przodu. Z uwagi na to że w mieszkaniu potrzebne jest WSZYSTKO! ku mojej rozpaczy i utrapieniu mojego portfela, chciałabym zakupić jakąś tańszą wersję pralki z przedłużoną gwarancją do 5 lat (w sumie chciałabym się zamknąć w kwocie ok. 1000 zł - wiem mało i mercedesa nie kupię za to, ale póki co tylko na to mnie stać).

Z uwagi na fakt, że firmy znajdujące się na czele rankingu, który ktoś tu przywołał nie produkują modeli slim za taką cenę, pozostają mi do wyboru pralki Beco, Indesit i ewentualnie Amica. W grę wchodzi jeszcze Candy, ale tu już trzeba dopłacić, czego wolałabym uniknąć, bo odbędzie się to kosztem krzeseł do stołu i będę dalej jadła na stojąco... icon_razz.gif

Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu pralkami i tymi firmami? Zauważyłam, czytając komentarze o tych firmach, że ich produkty sprzed 10 lat mają się świetnie, za to ludzie, którzy zakupili sprzęt tych marek w ostatnich 2 latach najchętniej puściliby z dymem fabryki tych firm icon_wink.gif No i w związku z tym teraz to już zupełnie nic nie wiem...

Żeby było jasne, nie wymagam od pralki bajerów, super ekstra dizajnu itp., zależy mi tylko na tym, żeby się nie rozleciała po 2 latach...

Bardzo Was proszę, oświećcie mnie, bo zakup pralki stresuje mnie bardziej niż egzamin, który mam za miesiąc icon_smile.gif

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
potraktujcie to jako ciekawostke i przepraszam ze to nie jest porada...w Holandii kupuje sie tani sprzet i dokupuje sie (zaleznie od sprzetu)ale za okolo 80euro gwarancje na 5-lat dodatkowo do standardowych 2,wiec zamiast placic od 600euro wzwyz za Miele z dwuletnia gwarancja placisz niecale 350euro za sprzet NO NAME z siedmioletnia gwarancja,fakt dodac tylko nalezy ze faktycznie serwis gwarancyjny tutaj dziala bez zastrzezen.aby nie bylo ze nic nie wnioslem do tematu sam uzytkuje sprzetow(zmywarka-5 lat,pralka-7lat,lodowka-7lat)firmy AEG i jest OK.Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

ja też noszę się z zamiarem kupienia nowej pralki i z tego co widzę nie jest to taka prosta sprawa:( poszukałam trochę po różnych sklepach i trafiłam na promocję w medialuxie na produkty amici. Powiedzcie mi, co myślicie o sprzętach amica ?? warto jest je kupić ??



Wiesz ja ostatnio korzystałem z Amici i odradzam. Dobrze że dwa tygodnie przed końcem gwarancji była wymieniana płytka z układem. Niestety już po gwarancji rozleciał się betonowy ciężarek z przodu bębna uszkadzając jego mocowania. Tymczasowo coś pokombinowałem z wyważeniem pralki na czas zakupu nowej. Ogólnie parę lat temu byłem pozytywnie nastawiony do tej firmy , bo kupiłem piec z płyta ceramiczną i rożnem tej firmy, który chodzi bez zastrzeżeń do dziś. Dlatego w późniejszym czasie kupiłem pralkę i piec gazowy z piekarnikiem elektrycznym i rożnem. Wtedy straciłem dobrą opinię o Amice. Pralka jak i piec gazowy nie były już tej jakości. icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

ja też noszę się z zamiarem kupienia nowej pralki i z tego co widzę nie jest to taka prosta sprawa:( poszukałam trochę po różnych sklepach i trafiłam na promocję w medialuxie na produkty amici. Powiedzcie mi, co myślicie o sprzętach amica ?? warto jest je kupić ??


Pralki Amica są wyjątkowo zawodne. Sprawdziłam w kilku źrodłach. Tez musze kupić pralkę i zdecydowałam się na Boscha model WAQ 24460. Podobno teraz pralki mają łożyska (chyba łozyska) razem z bębnem w takim całościowym module. I jak pójdą łożyska to okazuje się ż trzeba wymienić pół pralki. Tą podobno da się rozebrać na części.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam. Mam zamiar kupić pralkę, ale nie mam pojęcie jaką firmę wybrać. Tym bardziej na co zwracać uwagę. Może ktoś mógłby pomóc. Będę wdzięczna :grin:



Ja polecam Virpul u nas jest bardzo długo ta pralka i nie było z nią problemów żadnych i do tego jak masz mało miejsca w łazience to polecam wkładaną przez górę a nie z przodu:).
Link do komentarza
Cytat

Ja polecam Virpul u nas jest bardzo długo ta pralka i nie było z nią problemów żadnych i do tego jak masz mało miejsca w łazience to polecam wkładaną przez górę a nie z przodu:).


A co to jest Virpul icon_eek.gif Gratuluję takiego polecenia sprzętu jak nawet nie chciało Ci się pofatygować sprawdzić pisownię to i z użytkowaniem może to samo jak z pisownią firmy?
Link do komentarza
A może łirpul ;)

Tak czy inaczej wirpool znam tylko w wersji ładowanej z góry i mogłabym wystawić dwie skrajne opinie - jedna działa bez zarzutu od ponad 3 lat, druga padła po miesiącu.
Co do pralek Amica - mam z nimi dobre doświadczenia. Ale już kuchenkę tej firmy wymieniliśmy raza po zamontowaniu ( gość przyszedł i powiedział, że mamy pecha bo w tym modelu psuje się wszystko, ale nie to. tak czy inaczej po pierwszym gotowaniu wymienili na nową)
Z Boshem mam nienajlepsze wspomnienia.
BEKO nie miałam i nie znam nikogo kto ją ma.

Po swoich doświadczeniach naprawdę nie jestem skłonna komuś polecić konkretnej firmy. Mogę powiedzieć, ze moja pralka działa, ale nie chciałabym, żeby było to odbierane jako polecenie jej.
Link do komentarza
Cytat

Witam. My mamy beko icon_wink.gif i jest OK. Amica była bardzo awaryjna, Bosch robiony kiedyś był na lata co prawda to prawda, taraz podobnie jak z innymi trzeba trafić na dobry model. Tak jak pisał Retrofood bosch robiony w Chinach może nie przetrwać tyle co dawne pralki boscha.
Pozdrawiam



Mam awersję do Boscha. Kupiłem lodówkę tej "niezniszczalnej" firmy i po dwóch latach na obrzeżach blachy drzwiczek mam korozję! Szajs nie z tej ziemi. Korozja w mieszkaniu z centralnym ogrzewaniem, lodówka stoi w suchutkiej kuchni!!! Zresztą, nawet gdyby było inaczej, to takie cuś nie przypomina nawet wyrobów z PRL-u.

Pogłoski o awaryjności pralek Amica są przesadzone. Wprawdzie stosunkowo często (szczególnie po siłowym otwarciu drzwiczek, o czym moja pani zapomina często) programator głupieje, ale daje się go potem samodzielnie zresetować i wszystko wraca do normy.

A tak ogólnie, to nie wymagajcie cudów. Czasy, kiedy zwykły "Mińsk" pracował bezawaryjnie 40 i więcej lat, mineły bezpowrotnie. To wymusili ekolodzy. Sprzęt ma służyć te swoje 7 - 10 lat, a potem ma się rozkładać. Im szybciej - tym lepiej.
Ponoć tak jest ekologicznie i oszczędnie.

A jesli ktoś chce poczytać o pralkach, to można chociażby tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum333.html
Link do komentarza
Moim zdaniem.

Nieważne jakiej firmy jest sprzęt – ważne aby nam pasował.

Jak ktoś ma pecha, to wysiądzie mu najbardziej renomowany „producent”, a jak ktoś ma szczęście to „szajs” będzie chodził do znudzenia.

„Globalność” wymusiła unifikację części i mechanizmów, które są montowane w zasadzie u wszystkich producentów, ale ci markowi, trochę „udziwniają” swoje wyroby, aby różniły się nie tylko nazwą producenta.
Skutek takich działań jest oczywisty – niektóre rozwiązania są unikatowe (najczęściej dotyczy to sterowników i (lub) oprogramowania) i dedykowane nie tylko dla danego producenta, ale również do danego modelu – skutek jest taki, że w przypadku awarii j naprawa tylko w „dedykowanym” serwisie i tylko z oryginalną i unikatową częścią - a to przedkłada się na dostępność i cenę usługi (naprawy).
Link do komentarza
Witam.
Cytat

Retrofoodnapisał
Sprzęt ma służyć te swoje 7 - 10 lat, a potem ma się rozkładać. Im szybciej - tym lepiej.
Ponoć tak jest ekologicznie i oszczędnie.


wydaje mi sie że i mniej lat powinien chodzić, pracować. Firmy muszą zarabiać, w związku z tym my musimy często wymieniać wadliwy sprzęt na nowy. Tak jak napisałeś skończyły się czasy, że sprzęt działał i działał.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cześć

Też zastanawiamy się obecnie nad zakupem jakiejś pralki i również mamy kłopot z podjęciem decyzji. Pralka ma służyć rodzinie (2+2), powinna być solidna, mało (w ogóle, o ile to możliwe) bezawaryjna i bez skłonności do "chodzenia" po łazience. Da się coś dobrego kupić za rozsądną cenę?
Link do komentarza
Cytat

Polecam pralki firmy Miele, niemiecka precyzja ;)


Niemiecka precyzja ale i cena za nią też niemiecka icon_biggrin.gif

Cytat

Cześć

Też zastanawiamy się obecnie nad zakupem jakiejś pralki i również mamy kłopot z podjęciem decyzji. Pralka ma służyć rodzinie (2+2), powinna być solidna, mało (w ogóle, o ile to możliwe) bezawaryjna i bez skłonności do "chodzenia" po łazience. Da się coś dobrego kupić za rozsądną cenę?


Co do "chodzenia" pralki to jak jest źle wypoziomowana to takie cuda się zdarzają. A jeszcze pytanie zadać sobie trzeba gdzie mieszkasz ,na wsi czy w mieście. Bo z doświadczenia wiem,że mieszkając na wsi pranie robi się częściej.
Link do komentarza
Cytat

Niemiecka precyzja ale i cena za nią też niemiecka icon_biggrin.gif


Co do "chodzenia" pralki to jak jest źle wypoziomowana to takie cuda się zdarzają. A jeszcze pytanie zadać sobie trzeba gdzie mieszkasz ,na wsi czy w mieście. Bo z doświadczenia wiem,że mieszkając na wsi pranie robi się częściej.



Przy pralkach miele to nawet niemcy sie pukają w głowę , bez promocji czy innych okazji cenowych nikt do domu sobie ich nie kupuje .
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Indesit i whirpool mają dobrą opinie




Też widziałam i słyszałam sporo pozytywnych opinii na ten temat. Sąsiadka ma Whirpoola i mi polecała, ale ona ma w komplecie pralkę i suszarkę, a dla mamy potrzebuję tylko pralki. Muszę się przejść sama po sklepach i popatrzeć co jest, później poszukać w sklepach internetowych.
Link do komentarza
Cytat

Też widziałam i słyszałam sporo pozytywnych opinii na ten temat. Sąsiadka ma Whirpoola i mi polecała, ale ona ma w komplecie pralkę i suszarkę, a dla mamy potrzebuję tylko pralki. Muszę się przejść sama po sklepach i popatrzeć co jest, później poszukać w sklepach internetowych.




U mnie już kilka lat stoi pralka tej firmy i żadnych problemów z nią nie miałam:).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...