Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
romano

media - prąd - umowa z zakładem

Recommended Posts

Jestem na etapie załatwiania mediów. Chodzi o prąd. Dostałem od odostawcy umowę na podłączenie do sieci. Znajdujesię w niej poniższa klauzula:

Klient oświadcza, że:
1. nieodpłatnie umożliwiać będzie [nazwa firmy] w obrębie swojej nieruchomości budowę, rozbudowę sieci i przyłączy oraz wykonywanie prac eksploatacyjnych i usuwanie awarii. Klient świadcza, że znana jest mu treść art. 124 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. nr 115 z 1997 roku poz. 741) i w związku z tą treścią wyraża zgodę na nieodpłatne udostępnienie terenu w niezbędnych dla [nazwa firmy] przypadkach
2. nieodpłatnie udostępniać będzie pomieszczenia lub miejsca na zainstalowanie układów pomoarowo-rozliczeniowych i sterujących oraz pokrywać będzue inne koszty związane z utzrymaniem tych pomieszczeń lub miejsc.


Mam wrażenie, że operator chce z góry uzyskać ode mnie zgodę na cągnięcie jak i umieszczenie na mojej nieruchomości sieci i urządzeń. Wiem, że ustawa mówi, iż wojewoda i tak może mi nakazać zgodę umieszcenie takiej sieci i urządzeń, które mają rozbudować sieć dla innych, ale to nie znaczy, że muszę wyrazić taką zgodę z góry i że z góry zrzekam się za to pieniędzy.

Czy mam rację, żeby walczyć o zmianę tego paragrafu? czy się myle i to jest normalny zapis.
Wydaje mi się, że powinieniem się wyłącznie zgodzić na przeprowadzenie sieci, przyłaczy i urządzeń, które dotyczą podłączenia mojej nieruchomości do sieci ale bez wyrażania zgody na inne. Inne będą mogli zainstalować jeśli się do mnie zwrócą wtedy kiedy będdzie to potrzebne a nie z góry.

Jeśli mam rację, to w jaki sposób zaproponować brzmienie tego paragrafu? Na co zwrócić uwagę?

Tym razem z góry dziękuje za pomoc icon_wink.gif
Roman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone w umowie klauzule są standardowym uzgodnieniem pozwalającym zakładowi energetycznemu na naprawę i konserwacje przyłącza, które po wybudowaniu staje się jego własnością. Istotne jest również to gdzie będzie doprowadzone przyłącze - jeśli do skrzynki licznikowej w ogrodzeniu, to "władanie" zakładu kończy się na płocie. Natomiast punkt ten przewiduje inne sytuacje np. przyłącze na dachu a licznik w budynku - nie ma więc o co kruszyć kopi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...