Skocz do zawartości

media - prąd - umowa z zakładem


Recommended Posts

Jestem na etapie załatwiania mediów. Chodzi o prąd. Dostałem od odostawcy umowę na podłączenie do sieci. Znajdujesię w niej poniższa klauzula:

Klient oświadcza, że:
1. nieodpłatnie umożliwiać będzie [nazwa firmy] w obrębie swojej nieruchomości budowę, rozbudowę sieci i przyłączy oraz wykonywanie prac eksploatacyjnych i usuwanie awarii. Klient świadcza, że znana jest mu treść art. 124 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. nr 115 z 1997 roku poz. 741) i w związku z tą treścią wyraża zgodę na nieodpłatne udostępnienie terenu w niezbędnych dla [nazwa firmy] przypadkach
2. nieodpłatnie udostępniać będzie pomieszczenia lub miejsca na zainstalowanie układów pomoarowo-rozliczeniowych i sterujących oraz pokrywać będzue inne koszty związane z utzrymaniem tych pomieszczeń lub miejsc.


Mam wrażenie, że operator chce z góry uzyskać ode mnie zgodę na cągnięcie jak i umieszczenie na mojej nieruchomości sieci i urządzeń. Wiem, że ustawa mówi, iż wojewoda i tak może mi nakazać zgodę umieszcenie takiej sieci i urządzeń, które mają rozbudować sieć dla innych, ale to nie znaczy, że muszę wyrazić taką zgodę z góry i że z góry zrzekam się za to pieniędzy.

Czy mam rację, żeby walczyć o zmianę tego paragrafu? czy się myle i to jest normalny zapis.
Wydaje mi się, że powinieniem się wyłącznie zgodzić na przeprowadzenie sieci, przyłaczy i urządzeń, które dotyczą podłączenia mojej nieruchomości do sieci ale bez wyrażania zgody na inne. Inne będą mogli zainstalować jeśli się do mnie zwrócą wtedy kiedy będdzie to potrzebne a nie z góry.

Jeśli mam rację, to w jaki sposób zaproponować brzmienie tego paragrafu? Na co zwrócić uwagę?

Tym razem z góry dziękuje za pomoc icon_wink.gif
Roman
Link do komentarza
Zamieszczone w umowie klauzule są standardowym uzgodnieniem pozwalającym zakładowi energetycznemu na naprawę i konserwacje przyłącza, które po wybudowaniu staje się jego własnością. Istotne jest również to gdzie będzie doprowadzone przyłącze - jeśli do skrzynki licznikowej w ogrodzeniu, to "władanie" zakładu kończy się na płocie. Natomiast punkt ten przewiduje inne sytuacje np. przyłącze na dachu a licznik w budynku - nie ma więc o co kruszyć kopi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"    
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...