Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Oczyszczalnie ścieków

Recommended Posts

Gość
Poszukuję wszelkich informacji naa temat oczyszczalni ścieków.
Interesuej mnie też konkretna sytuacja. Mama trzy zbiorniki (dwa betonowe szamba plus zbiornik od oczyszczalni wraz z wkładem filtrującym.
Ścieki najpierw wpadają do beczki z plastiku 3,5 m.sz., potem przez filtr przepływają do 2 metrowego szamba i z tego do trzeciego szamba - 3 metrowego.
Czy mogę rozsączyć tak przeczyszczone ścieki z trzeciego zbiornika. Czy wystarczy jeden przewód zakopany pod ziemią o długości 7 metrów? Produkujemy około 2 m.sześc. ścieków na miesiąc, wrzucamy też preparaty do biologicznego oczyszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redakcja__
Przepływ ścieków przez istniejace zbiorniki zapewnia dostateczne, wstępne ich oczyszczenie. Mogą być więc odprowadzone do drenażu rozsączającego. Jednak o zamiarze zainstalowania drenażu należy powiadomić starostwo powiatowe, (budowa taka podlega zgłoszeniu) gdyż muszą być zachowane wymagane warunki techniczne - głównie dotyczące odległości od granicy działki, studni. Do zgłoszenia potrzebny będzie plan zagospodarowania działki z naniesioną instalacją drenażową. Natomiast długość rur drenażowych zależeć będzie od przesiąkalności gruntu, ale z pewnością 7 - metrowy odcinek rur nie wystarczy do odprowadzenia przewidywanej ilości ścieków nawet w bardzo przepuszczalnym gruncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...