Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zabudowa wnęki


alergik

Recommended Posts

Myślę nad zabudowaną wnęki. Znajduje się ona w przedpokoju więc zastanawiam się czy robić tam szafę czy półki na książki, figurki i inne biblioteki. Szaf nigdy za dużo szczególnie dla kobiety, a książki na wierzchu zachęcają żeby czasem przy nich stanąć i do nich zajrzeć.
Link to postu
Szafa zawsze się przyda i nawet jak nie będą trzymane w niej same cichu to zawsze można coś do niej schować. Kto tuż przed przyjściem niespodziewanych gości w pośpiechu nie chował bałaganu do szafy. W końcu każdy potrzebuje chwilkę odpoczynku i nic nie robienia icon_wink.gif
Link to postu
Mam w sypialni przestrzeń za drzwiami, w której mógłbym wykonać szafę wnękową. Stoi tam na razie szafa, jednak jest dość mała jak na nasze potrzeby. Czy opłaca się kupić większą szafę lub drugą, żeby każdy miał swoją, czy zabudować wnękę i wykorzystać całą tą przestrzeń po sam sufit?
Link to postu
Zabudowując jedną ścianę w pokoju odbieramy tym samym jedną ścianę do ustawienia pokoju. Musimy wykluczyć ją, że nic przy niej już nie postawimy. Trzeba się więc na początku zastanowić jak ma być urządzony pokój a potem gdzie szafa ma powstać. Bo później pokój okaże się wogóle nie ustawny.
Link to postu
Szafy na zamówienie projektuje się komputerowo i jest na wymiar. Wszystkie elementy są dopasowane, jest solidna. W całości wykonuje ją firma i nie musimy się zastanawiać czy dobrze połączyliśmy elementy. Samemu wiadomo jak może wyjść, jeżeli ktoś się na tym nie zna. Mierzenie, przycinanie, dopasowywanie – to może być naprawdę wielka udręka. Co do drzwi polecam suwane z rolkami na dole. Na górze są wygodniejsze i lepiej chodzą, ale częściej wypadają – niechcący - z rolek i trzeba się bawić przy zakładaniu.
Link to postu
Nie zgodzę się, że samemu jest więcej zabawy. Wystarczy zrobić parę półek na górze, na wieszaki niżej i z jedna półkę na dole. Drzwi osobno są do kupienia praktycznie w każdym sklepie meblowym, szczególnie w tych większych. Poza tym myślę, że najlepsze są drzwi składane. Dzięki nim można otworzyć całą przestrzeń szafy i zobaczyć całą zawartość co przydatne jest szczególnie rano kiedy nie wie się w co się ubrać.
Link to postu
Szafa we wnęce? Może i dobre rozwiązanie. Jednak nie ma to jak garderoba. Zawsze warto przeznaczyć na nią kawałek powierzchni. Duże lustro i ciuchy. Nie ma nic lepszego. Spytajcie się kogokolwiek kto ma garderobę, czy zamieniłby ją na szafe. Nigdy! Oczywiście jeżeli nie pomyślało sie wcześniej nad garderobą to nie będzie się pokoju dziecka zabierać (np.). Jak szafa wnękowa to drzwi z lustrami. Optycznie powiększą pokój i rozjaśnią go przy każdym promyku słońca czy chociażby sztucznego oświetlenia.
Link to postu
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mam podobny pomysł na pozbycie się wnęki w pokoju, wiec podłączę się pod temat. Oglądałem już to co można kupić w różnych marketach budowlanych, ale chyba zdecyduję się, jak już ktoś powyżej wspomniał, na zamówienie ekipy, zmierzenie miejsca na szafę i wycenę na miejscu. Widziałem taki system u znajomych i bardzo sobie chwalą.
Link to postu
Cytat

Jeśli wnęka ma pół metra głebokości to nie ma problemu. Ale co zrobić z taką na 20 cm?Można na pewno pokombinować z zabudową i zrobić wystającą do przodu szafę icon_wink.gif Zależy, czy potrzebujesz szafy, czy po prostu chcesz zamaskowac wnękę...
Link to postu
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Mam podobny pomysł na pozbycie się wnęki w pokoju, wiec podłączę się pod temat. Oglądałem już to co można kupić w różnych marketach budowlanych, ale chyba zdecyduję się, jak już ktoś powyżej wspomniał, na zamówienie ekipy, zmierzenie miejsca na szafę i wycenę na miejscu. Widziałem taki system u znajomych i bardzo sobie chwalą.Tes system ma jedną wadę: szafa jest nie do ruszenia. Gdy chcemy przemeblować pokój trzeba albo robić coś nowego albo zostawić szafę gdzie jest.
Link to postu
Cytat

Myślę nad zabudowaną wnęki. Znajduje się ona w przedpokoju więc zastanawiam się czy robić tam szafę czy półki na książki, figurki i inne biblioteki. Szaf nigdy za dużo szczególnie dla kobiety, a książki na wierzchu zachęcają żeby czasem przy nich stanąć i do nich zajrzeć.


Siemka.Taka szafa w przedpokoju to raczej na ubrania.Całuski icon_biggrin.gif
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Siemka.Taka szafa w przedpokoju to raczej na ubrania.Całuski icon_biggrin.gifZależy ile osób mieszka w domu i jak duża jest wnęka. Znam wnęko-szafę która ma ponad 2m długość a głeboka jest na ok pół metra. Wymiary podaję na oko bo nie mierzyłem. I przy dwóch osobach w domu na ubrania wykorzystywane jest praktycznie jedno skrzydło.
Link to postu
Wnękę można bardzo ciekawie zagospodarować. Szafa nie jest jedną opcją. Może to być regał albo ozdobne drzewko. Znakomity do wnęki jest też telewizor. Dodatkowy, gdy ktoś chce oglądać romanse gry w tym samym czasie jest transmisja. icon_wink.gif
Link to postu
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Myślę nad zabudowaną wnęki. Znajduje się ona w przedpokoju więc zastanawiam się czy robić tam szafę czy półki na książki, figurki i inne biblioteki. Szaf nigdy za dużo szczególnie dla kobiety, a książki na wierzchu zachęcają żeby czasem przy nich stanąć i do nich zajrzeć.Lepsza szafa (czyli półki z drzwiami) - bo się nie kurzy.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...