Skocz do zawartości

zabudowa wnęki


alergik

Recommended Posts

Zabudowując jedną ścianę w pokoju odbieramy tym samym jedną ścianę do ustawienia pokoju. Musimy wykluczyć ją, że nic przy niej już nie postawimy. Trzeba się więc na początku zastanowić jak ma być urządzony pokój a potem gdzie szafa ma powstać. Bo później pokój okaże się wogóle nie ustawny.
Link do komentarza
Szafy na zamówienie projektuje się komputerowo i jest na wymiar. Wszystkie elementy są dopasowane, jest solidna. W całości wykonuje ją firma i nie musimy się zastanawiać czy dobrze połączyliśmy elementy. Samemu wiadomo jak może wyjść, jeżeli ktoś się na tym nie zna. Mierzenie, przycinanie, dopasowywanie – to może być naprawdę wielka udręka. Co do drzwi polecam suwane z rolkami na dole. Na górze są wygodniejsze i lepiej chodzą, ale częściej wypadają – niechcący - z rolek i trzeba się bawić przy zakładaniu.
Link do komentarza
Nie zgodzę się, że samemu jest więcej zabawy. Wystarczy zrobić parę półek na górze, na wieszaki niżej i z jedna półkę na dole. Drzwi osobno są do kupienia praktycznie w każdym sklepie meblowym, szczególnie w tych większych. Poza tym myślę, że najlepsze są drzwi składane. Dzięki nim można otworzyć całą przestrzeń szafy i zobaczyć całą zawartość co przydatne jest szczególnie rano kiedy nie wie się w co się ubrać.
Link do komentarza
Szafa we wnęce? Może i dobre rozwiązanie. Jednak nie ma to jak garderoba. Zawsze warto przeznaczyć na nią kawałek powierzchni. Duże lustro i ciuchy. Nie ma nic lepszego. Spytajcie się kogokolwiek kto ma garderobę, czy zamieniłby ją na szafe. Nigdy! Oczywiście jeżeli nie pomyślało sie wcześniej nad garderobą to nie będzie się pokoju dziecka zabierać (np.). Jak szafa wnękowa to drzwi z lustrami. Optycznie powiększą pokój i rozjaśnią go przy każdym promyku słońca czy chociażby sztucznego oświetlenia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mam podobny pomysł na pozbycie się wnęki w pokoju, wiec podłączę się pod temat. Oglądałem już to co można kupić w różnych marketach budowlanych, ale chyba zdecyduję się, jak już ktoś powyżej wspomniał, na zamówienie ekipy, zmierzenie miejsca na szafę i wycenę na miejscu. Widziałem taki system u znajomych i bardzo sobie chwalą.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Mam podobny pomysł na pozbycie się wnęki w pokoju, wiec podłączę się pod temat. Oglądałem już to co można kupić w różnych marketach budowlanych, ale chyba zdecyduję się, jak już ktoś powyżej wspomniał, na zamówienie ekipy, zmierzenie miejsca na szafę i wycenę na miejscu. Widziałem taki system u znajomych i bardzo sobie chwalą.Tes system ma jedną wadę: szafa jest nie do ruszenia. Gdy chcemy przemeblować pokój trzeba albo robić coś nowego albo zostawić szafę gdzie jest.
Link do komentarza
Cytat

Myślę nad zabudowaną wnęki. Znajduje się ona w przedpokoju więc zastanawiam się czy robić tam szafę czy półki na książki, figurki i inne biblioteki. Szaf nigdy za dużo szczególnie dla kobiety, a książki na wierzchu zachęcają żeby czasem przy nich stanąć i do nich zajrzeć.


Siemka.Taka szafa w przedpokoju to raczej na ubrania.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Siemka.Taka szafa w przedpokoju to raczej na ubrania.Całuski icon_biggrin.gifZależy ile osób mieszka w domu i jak duża jest wnęka. Znam wnęko-szafę która ma ponad 2m długość a głeboka jest na ok pół metra. Wymiary podaję na oko bo nie mierzyłem. I przy dwóch osobach w domu na ubrania wykorzystywane jest praktycznie jedno skrzydło.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Myślę nad zabudowaną wnęki. Znajduje się ona w przedpokoju więc zastanawiam się czy robić tam szafę czy półki na książki, figurki i inne biblioteki. Szaf nigdy za dużo szczególnie dla kobiety, a książki na wierzchu zachęcają żeby czasem przy nich stanąć i do nich zajrzeć.Lepsza szafa (czyli półki z drzwiami) - bo się nie kurzy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...