Skocz do zawartości

adaptacja starego domu


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Zastanawiam się nad kupnem starego domu i poddać go remontowi. Czy to sie opłaci? Stare domu mają swój klimat i układ pomieszczeń, który bardzo mi sie podoba. Poza tym do złudzenia przypomina mi mój rodzinny dom. Jestem trochę sentymentalna pod tym względem. Zastanawiam się czy to jednak nie wyniesie mnie drożej niż postawienie domu od nowa o takiej samej kubaturze.
Link do komentarza
W przypadku adaptacji starego wiejskiego domku duże znaczenie ma stan techniczny domu. Często problemem jest wilgoć i brak jakiejkolwiek izolacji. Koszty idą na poprawianie lub usuwanie starych błędów czy niedociągnięć. Na pewno trzeba będzie postawić nowy dach od początku i zrobić instalacje CO, hydraulikę i elektrykę. Koszty można porównać niekiedy do budowy od podstaw domu. Mniej jednak trzeba się nałazić po tych wszystkich urzędach, geodetach itp. Papierkowa robota odpada icon_smile.gif
Link do komentarza
Mój brat cioteczny kupił starą chałupkę w markach. Starsza Pani, która tam mieszkała ze względu na stan zdrowia sprzedała ja za grosze i przeszła do rodziny. Chatka niewielka powierzchniowo ale na 3 osobową rodzinie wystarczyło. Na strychu tylko jedno pomieszczenie było wydzielone. Mury grube więc na razie wstrzymał się z ociepleniem, zobaczy jak będę trzymać ciepło i czy wogóle opłaca się ocieplić. Na podłodze zrobił ogrzewanie podłogowe (prócz sypialni). Okna w salonie+kuchni wyrzucił robiąc drzwi i spokojne wyjście na ogródek w miesiącach ciepłych. Dom był w dość dobrym stanie więc do wymiany poszedł tylko dach. Pracy samodzielnej było trochę, ale cała rodzina pomagała w wolnej chwili. Najgorsze było jednak to, że ta starsza Pani trzymała w domu psy. Zapach był ciężki do usunięcia. Po roku dom wygląda od środka jak nowy. Z wierzchu jeszcze trochę mu brakuje. Szczególnie ogrodzenie przydałoby się zmienić na nowszy styl. Wydaje mi się, że warto szukać takich ofert. Czasem, ktoś musi wyjechać szybko i pilnie sprzedać mieszkanie. Lub ktoś dostaje w spadku, a tak naprawdę nie ma co z tym zrobić. Jest to tańsze rozwiązanie niż budowa - Chyba, że naprawdę kupi się jakąś ruderę. Nie polecam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...