Skocz do zawartości

Działka rolna


pixi

Recommended Posts

Witam
Czy można wydzielić z działki rolnej o powierzchni 0,55 ha należącej do gminy kawałek mniejszy niż 0,3ha.
Chciałem kupić 1000-1500m a teraz pani z gminy powiedziała że tego się nie robi,chyba że jestem posiadaczem działki przyległej i złożę wniosek o poprawę zabudowy to komisja może go rozpatrzyć.
Link do komentarza
A czy będąc właścicielem działki rolnej (dość wąska 10x95) mogę wystąpić do gminy z wnioskiem o zbycie części nieruchomości gminy w drodze bezprzetargowej na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej.
Działka jest pierwsza z trzech wąskich nieruchomości graniczących z sobą od zachodu, pierwsza granicząca bezpośrednio 10x170,druga następna 10x300.
Chciałbym nabyć tą bezpośrednio przylegającą nieruchomość jak i tą następną co dało by mi w sumie 30 m szerokości.na 95 długości.
Lecz nie wiem czy można próbować przyłączyć obydwie działki rolne podając je w jednym wniosku choć tylko jedna jest przyległa,czy najpierw musi być przyłączona ta która bezpośrednio graniczy a dopiero później można starać się o następną gdy znajdzie się już w bezpośrednim sąsiedztwie nowej powiększonej nieruchomości.
Jeszcze jedno jeśli można bo gdzieś tu na forum czytałem że na działkę rolną nie można otrzymać warunków zabudowy trzeba ją najpierw odrolnić,przekwalifikować na budowlaną i dopiero wtedy otrzymamy warunki zabudowy,więc czy ja też muszę odralniać czy przekwalifikowywać by móc powiększyć działkę rolną o nieruchomość przyległą która jest również jako rolna.
Link do komentarza
Wnioski można oczywiście składać w każdej sprawie, natomiast inną kwestią jest czy mają one szansę pozytywnego rozpatrzenia. W opisanej sytuacji szanse na to są niewielkie, choćby z tego powodu, że wszystkie działki łącznie nie dają powierzchni umożliwiającej utworzenie samodzielnego gospodarstwa rolnego, a nie jest Pan rolnikiem posiadającym grunty sąsiadujące z tymi działkami.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...