Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

dom ocieplony styropianem


kk2

Recommended Posts

Kolejny problem dotyczy domu rodziców,10 lat temu ocieplili dom styropianem o grubości 5cm na wysokosci od stropu parteru wzwyż w dół diwnica ocieplona styropianem trójka. Dom murowany z pustaka z delatacją powietrzną ,problem polega na tym że w środku na parterze i tylko tam na zachodniej ścianie pojawiają się wykwity wilgoci w postaci pęcherzy odchodzącej farby.Ma ktoś pomtsł co z tym zrobić?
Link to postu
Przede wszystkim należy ustalić jaka jest przyczyna zawilgocenia ściany, bo odpadanie farby jest właśnie tym spowodowane. Wilgoć w ścianie może gromadzić się na skutek złej wentylacji pomieszczenia i kondesacji pary wodnej, ale również w wyniku przecieków z dachu, rynien, instalacji lub też przemarznięcia muru przed jego ociepleniem. Dopiero po ustaleniu przyczyny zawilgocenia i jej usunięciu można przystąpić do naprawy tynku i odmalowania.
Link to postu
Cytat

Kolejny problem dotyczy domu rodziców,10 lat temu ocieplili dom styropianem o grubości 5cm na wysokosci od stropu parteru wzwyż w dół diwnica ocieplona styropianem trójka. Dom murowany z pustaka z delatacją powietrzną ,problem polega na tym że w środku na parterze i tylko tam na zachodniej ścianie pojawiają się wykwity wilgoci w postaci pęcherzy odchodzącej farby.Ma ktoś pomtsł co z tym zrobić?


Siemka.Problem może być w tym że,brak jest zamknięcia izolacji cieplnej przy murłacie i zimno dostaje się w szczelinę między pustakami powodując wykraplanie się pary na mur wewnętrzny.Do tego suszenie drobnych przepierek w tym pomieszczeniu?Całuski
Link to postu
Cytat

Jeżeli dom jest zbudowany ze ściany warstwowej: pustak+10cm styropian+1/2pustaka to czy warto go jeszcze od zewnątrz ocieplić? Czy dawać jeszcze styropian czy od razu kłaść tynk?


Siemka.Ekonomia mówi kłaść tynk.Dom spełnia normę cieplną/mur/.Całuski
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość jacek
   Cóż, pompa IVT 17 kw powietrzna. Niezawodna! Każdy sezon to pewna awaria, usterka - można na niej polegać pod tym względem. Co ciekawe zawsze nawala gdy mają iść tęgie mrozy. Ratuje mnie gaz dwa razy droższy niż w tamtym roku. OMIJAJCIE IVT lub BOSH, który to ma teraz IVT. Pompę mam 6 lat - masakra, najgorszy zakup i inwestycja w moim domu.
  • Tak, kacze schody są strome i niewygodne i z tego co rozumiem one są zamontowane na stałe. Korytarz ma maks. 120cm więc jeśli chcę korzystać z otworu w suficie schody muszą być składane, ewentualnie zsuwane ze ściany. Inaczej nie można byłoby przejść przez wiatrołap do pomieszczeń na parterze.   Tak, dach jest dwuspadowy. Raczej nie chcę budować schodów zewnętrznych. Pogoda w naszym kraju jest jaka jest, a wychodzenie w chłodzie czy deszczu na dwór, by dostać się na parter nie jest zbyt zachęcająca. Natomiast, jeśli chciałbym w przyszłości zrobić odseparowaną od reszty budynku część mieszkalną, to jest to bardzo dobra propozycja.   W poście #4 zamieściłem szkic (raczej niezbyt udany) rozmieszczenia części pomieszczeń, który z grubsza obrazuje sytuację. Drugim rozwiązaniem, nad którym się zastanawiałem to wybicie otworu (w korytarzyku ze schodami do piwnicy) od strony drzwi kuchennych i poprowadzenie schodów (żelbetowych/drewnianych?) oraz wybicie dziury w stropie. Natomiast nie wiem, czy to jest możliwe. Musiałbym znaleźć konstruktora, który by to sprawdził. W ścianie tego korytarzyka od strony wiatrołapu jest skrzynka rozdzielcza, a w ścianie od kuchni poprowadzona hydraulika. Nie wiem, jak się kotwiczy schody żelbetowe, więc nie wiem, czy to również nie byłby problem.   Dodatkowym utrudnieniem w przekształceniu strychu na część mieszkalną jest to, że dach jest podtrzymywany przez drewniane słupy pionowe (to nie jest duży problem), które są oparte na poziomych słupach drewnianych leżących na posadzce. Nie mam pojęcia czemu tak to zostało rozwiązane, natomiast utrudnia to zrobienie jednego większego pomieszczenia. Zawsze będzie trzeba zwracać uwagę, by się nie potknąć o taki leżący na podłodze ''próg''.
  • Też się zastanawiam jakie szkoły kończyli ludzie którzy takie głupoty wypisują.
  • Jakbyś tak ze 20kg mniej ważył, to by się nic nie stało.
  • Do altanki to ja zdecydowanie polecam parasol - idealnie nada się, kiedy słońca będzie przygrzewać. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...