Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
joks

Jak to wycenić ?

Recommended Posts

Jak w temacie . Ktoś ma pomysł ile może to kosztować - sama robocizna , bruk i te mebelki ..

Ile można za takie coś zażądać ??

IMG_20190416_110335.jpg

IMG_20190416_110322.jpg

IMG_20190416_110400.jpg

IMG_20190416_104438.jpg

IMG_20190416_110258.jpg

IMG_20190406_083845.jpg

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
  • Dziękuję 2

7 minut temu, joks napisał:

Ile można za takie coś zażądać ??

Tyle ile kupujący będzie chciał zapłacić - niestety.

Kilka stówek powinno wpaść.

4 minuty temu, bajbaga napisał:

Kilka stówek powinno wpaść.

Zależy, ile czasu poświęcił na dopieszczanie mebli. Mniej, niż 1500 bym nie śpiewał za robociznę...

Ale jak mówiłem. Sporo zależy od doświadczenia i tempa pracy. 

17 minut temu, zenek napisał:

3.000 zł

Rozpędziłeś się.

Ale troszkę roboty było.

Materiał podejrzewam taki z tych bardziej za free (zdobyczny kamień i drewno)

Joksiu pytanie - za co kasa.

Za zrobienie, zaimpregnowanie, pocięcie i poukładanie?

Czy razem z materiałem na siedziska i bruk?

O kurcze,materiał leży u mnie na podwórku.Wałki z modrzewia długości ok 120-130 cm.Kamień leży w rogu ogrodzenia,tylko brukować.

Edytowano przez Buster (zobacz historię edycji)

7 godzin temu, bobiczek napisał:

za co kasa.

Za zrobienie, zaimpregnowanie, pocięcie i poukładanie

Materiały były klientki drzewo i kamień .

Sama robocizna .

Roboty było tydzień .Sam stół zajął mi 5h roboty praktycznie bez przerw na szluga , miał być wedle życzenia ,, mało mobilny '', składałem go na przyczepce samochodowej bo równo i choć do cherlaków nie należę to kuźwa ledwie go z tej przyczepki zciągnąłem ..:icon_biggrin: , jakieś 170kg na bank..

Powiedziałem cenę , klientka była zadowolona ....jest dobrze ..kasa w kieszeni ..:D

2 godziny temu, joks napisał:

Powiedziałem cenę , klientka była zadowolona ....jest dobrze ..kasa w kieszeni ..:D

Strzelam.

tysiąc i jeszcze pińcet.

Trafiłem?

inspiracja jest,materiału na te mebelki też "od groma"
joksie,półwałkii miałeś gotowe czy ciąłeś,jeśli tak to jak?

9 minut temu, Buster napisał:

miałeś gotowe czy ciąłeś,jeśli tak to jak?

To trzeba przeciąć na traku z piłą taśmową. Inaczej zbyt duże ryzyko spieprzenia powierzchni.  U nas taka usługa kosztuje parę złotych od metra bieżącego, ale trzeba samemu zawieźć okrąglaki.

21 minut temu, retrofood napisał:

To trzeba przeciąć na traku z piłą taśmową. Inaczej zbyt duże ryzyko spieprzenia powierzchni.  U nas taka usługa kosztuje parę złotych od metra bieżącego, ale trzeba samemu zawieźć okrąglaki.

ok,pomyślę,dzięki...

48 minut temu, Buster napisał:

półwałkii miałeś gotowe czy ciąłeś,jeśli tak to jak?

stihlem

Potem strugiem elektrycznym .

Klientce bardzo zależało na tym aby to nie wyglądało ,, ładnie '' jak z IKEI ..

• Lubię to 1

1 godzinę temu, Takiowaki napisał:

😎

Zaglądałeś w historię edycji ?:icon_biggrin:

16 minut temu, joks napisał:

czyli nie trafiłem....

43 minuty temu, joks napisał:

stihlem

Masz rączkę, no, no, no....

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Masz rączkę, no, no, no....

Eeeeee tam , łańcuch ostry :icon_biggrin:

12 minut temu, joks napisał:

Eeeeee tam , łańcuch ostry :icon_biggrin:

Ostry jak ostry ale przede wszystkim prawidłowo naostrzony aby szedł równo a nie po skosie jak to mówią nie robił kiełbasy :) no i prowadnica też musi być dobra aby nie miała spływów.

• Dziękuję 1

3 godziny temu, mhtyl napisał:

ale przede wszystkim prawidłowo naostrzony

Kupiłem dwie nówki fabrycznie ostrzone ale gdybym miał to rżnąć jeszcze raz to powiózłbym do tartaku tak jak Retro pisał

5 godzin temu, retrofood napisał:

przeciąć na traku z piłą taśmową.

2 minuty temu, joks napisał:

Kupiłem dwie nówki fabrycznie ostrzone ale gdybym miał to rżnąć jeszcze raz to powiózłbym do tartaku tak jak Retro pisał

Z braku laku to i kit dobry :) 

Pilarka do cięcia wzdłużnego dużych przekrojów nie za bardzo się nadaje a w dodatku jak drewno suche to prowadnicę trza wodą polewać :) 

Musze przyznać, że kawał dobrej roboty odwaliłeś.

Czy aby nie będziesz z tego korzystał? bo widzę że ładna woda jest czyli miejscówka jak znalazł na rodzinną imprezkę :) 

8 godzin temu, mhtyl napisał:

Czy aby nie będziesz z tego korzystał? bo widzę że ładna woda jest czyli miejscówka jak znalazł na rodzinną imprezkę :) 

To teren prywatny .W sezonie bywam tam z dzieciakami praktycznie co wekend , to jedyne miejsce gdzie spokojnie można pomoczyć tyłek i powędkować nie będąc narażonym na rozdeptanie .pozwolenie na przebywanie w tym miejscu to taki bonus od właścicielek posesji za wykonaną robotę , a robię coś u nich co roku przed sezonem turystycznym .W lato wszędzie na wszystkich pobliskich  plażach i polach biwakowych same miejsca stojące i syf a tam .....cisza , spokój , trawka , plażyczka , pomościk ......aż się chce...:D Mogę tam przyjechać z namiotem nawet na całe wakacje i nikt odemnie złotówki nie weźmie a jeszcze i conieco postawi ..:D

17 godzin temu, joks napisał:

Mi by wychodziło po dniówkach 2400 😁😁

15 minut temu, Takiowaki napisał:

Mi by wychodziło po dniówkach 2400 😁😁

Ja tam pazerny nie jestem...:D

54 minuty temu, joks napisał:

Ja tam pazerny nie jestem...:D

Zejdziesz 100 zł, a klient pokocha Cię dwa razy mocniej 😁

• Dziękuję 1

19 godzin temu, joks napisał:

Też dobrze. Uczciwa cena.

• Dziękuję 1

Super zestaw. Sprawdź po ile chodzą takie zestawy w marketach i podnieś stawkę za robociznę i oryginalność. Takie rzeczy są teraz w cenie:)

Dnia 17.04.2019 o 22:22, zenek napisał:

3.000 zł

Mysle ze to nie bedzie przesadzona cena, ja chcialem napisac 2000-2500

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nieruchomości w tej chwili lepiej trzymają wartość niż lokata bankowa. Możesz zrobić sondaż i wystawic działke na sprzedaż zobaczysz jaki bedzie odzew. W negocjacjach zawsze wygrywa ten kto ma mniej do stracenia a ty nie masz nic do stracenia. Jezeli ewentualna kwota w znaczącym stopniu przybliży cię do planowanego domu to podejmiesz decyzję i sprzedasz. Jeżeli nie to taka działka nie generuje żadnych kosztów oprócz podatku gruntowego co jest symboliczną kwotą. Wdzierżaw działkę sąsiadowi i podatek będzies zmiał z głowy . To jest bezobsługowa i bezczynszowa nieruchomośc to nie mieszkanie w bloku nie rozumiem w czym masz problem
    • Niestety, nikt Ci na to nie odpowie. Tylko Ty wiesz gdzie to jest i tylko Ty jesteś w stanie zorientować się na miejscu jaki popyt jest na ziemię w tej okolicy. Bo to zależy jaka klasa gleby. Jeśli kiepska, to tylko "przeróbka na działki budowlane może coś dać. Ale bez inwestycji to będzie nadaremne. Jeśli chciałbyś podzielić całość na działki budowlane, to: 1. Winny mieć wielkość 10 - 15 arów co najmniej. Mniejsze są bez sensu daleko od miasta. 2. Musi istnieć do nich droga, żadnej służebności przejazdu! Droga o szerokości minimum 5 metrów. 3. Muszą zostać doprowadzone media, czyli energia, woda, kanaliza, gaz, inne jakie we wsi są. Nikt nie kupi działki, do której sąsiad nie pozwoli przeciągnąć kabla czy rury!   Teraz zastanów się. Jeśli klasa ziemi jest nie niższa niz III, to działek budowlanych z niej nie zrobisz, musisz sprzedać rolną. Jeśli klasa ziemi gorsza - żeby zarobić musisz wcześniej zainwestować. Nie tylko w geodetę.
    • Dzięki, oczywiście cieszę się - lepiej mieć niż nie mieć   Właśnie moim głównym dylematem jest czy nie lepiej byłoby mi to sprzedać. Ja na 99% się tam nie wprowadzę, a trzymać dla ew. przyszłych dzieci (których też z żoną nie planujemy w tej chwili a nawet jeśli będą to nie wiadomo czy za 25-30 lat też będą tam chciały zamieszkać).    Tylko szczerze mówiąc nie wiem, czy takie działki na wsiach się sprzedają a jeśli tak to za ile. Odkładamy teraz na swój dom więc każda złotówka jest ważna, ale jeśli miałyby to być jakieś śmieszne pieniądze i więcej zabawy niż zysku to sam nie wiem, może lepiej nic z tym na razie nie robić.
    • Witam,   W mojej baterii termostatycznej jest problem z zakamienianiem. Woda jest miejska. Po około 3-4 miesiącach od nowości bateria nie osiągała pełnej temperatury wody. Termostat obniżał temperaturę tak na około 30°C. Czyli chłodną. Przyjechał Pan serwisant i na gwarancji wymienił na nowy termostat. Pocieszył mnie, że owszem, wymieni na gwarancji, bo firma Invena przewidziała takie sytuacje, jest to ukłon w stronę klienta, ale raczej to jest pierwszy i ostatni raz. Pan w sklepie w którym kupiłem baterie doradził mi, żebym moczył raz w miesiącu termostat w occie. Dziś termostat wykręciłem, śladów kamienia nie było widać. Ale zapobiegawczo wrzuciłem do octu na około 10 minut. Śmiszna ogólnie sytuacja, ale pytanie co o tym myślicie?   Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka    
    • Cieszyć się i świętować:)) Uaktualnić księgę wieczystą i zgłosić deklaracje podatkową w gminie i tyle. Można komuś wydzierżawić jeżeli to łąka aby było zadbane i skoszone lub uprawione i tyle. Jak będziesz miał pomysł to cos z tym zrobisz spokojnie. a poza tym gratuluje!
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...