Skocz do zawartości

Oświetlenie blatu kuchennego zgodne z przepisami


Pomocnik

Recommended Posts

A są takie przepisy? Oprócz tych ogólnych, zapewniających bezpieczeństwo użytkowania sprzętów zasilanych prądem?

Na pewno włącznik powinien być umieszczony poza zasięgiem wody, rozchlapującej się przy myciu obrabianych produktów, czy pryskającego z patelni tłuszczu.

Ja mam wyłącznik zbliżeniowy, bez kontaktu z palcem włączającego... U córki jest taśma ledowa w obudowie z listwy aluminiowej, przymocowana pod szafkami wiszącymi, a włączana przez dotknięcie tej listwy.

A zasilacze schowane są nad okapami, w miejscach zapewniających wymianę ciepła pracującego zasilacza. Można go też umieścić np nad wiszącą szafką. Ważne, żeby miał dostęp do wymiany ciepła.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 16.04.2019 o 09:45, Pomocnik napisał:

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Jak powinien zostać położony kabel oraz gdzie powinienem schować zasilacz w meblach kuchennych służący do oświetlenia blatu zgodnie z przepisami?

Pierwsze słyszę o takich przepisach. Tak jak uroboros napisał, trzeba zachować względy bezpieczeństwa, czyli z daleka od wody. Natomiast nie słyszałem, żeby były jakieś przepisy odnośnie oświetlenia blatu kuchennego. Czy możesz wskazać źródło tej informacji?

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...