Skocz do zawartości

Grzejnik łazienkowy - elektryczny, co czy mix?


bogo88

Recommended Posts

Witam,

Jestem przed zakupem grzejnika łazienkowego, ale myślałem o zakupie tzw mix-a. Grzejnik co z grzałką elektryczną, ale do tego należy dokupić zawór termostatyczny (który jest bardzo drogi, praktycznie wartość grzejnika) do mieszanego włączania grzejnika. Przy czym ja chciałbym to zrobić tak, że grzejnik standardowo jest ogrzewany z co, a ja ręcznie mogę go przełączyć na ogrzewanie elektryczne (nie chce mieć tego automatycznie). Co w takim przypadku muszę kupić? 

Grzejnik, grzałka i? 

Proszę o pomoc

Link do komentarza

Do standardowego zestawu, czyli grzejnika, zaworu na zasilaniu, zaworu na powrocie i głowicy termostatycznej wystarczy dokupić grzałkę elektryczna oraz zwykły trójnik. Trójnik zakładamy na powrocie z grzejnika. do pionowego króćca przyłączamy grzałkę, do poziomego zawór odcinający i dalej już zwyczajnie rurę c.o.

Włączając grzałkę najlepiej maksymalnie przymknąć zawór na zasilaniu - głowica termostatyczna na minimum. Wtedy ciepło nie będzie się rozchodziło po pozostałej części instalacji.

Dobrym rozwiązaniem są grzałki elektryczne z funkcja włączenia na określony czas. Wieszamy np. ręcznik do suszenia wieczorem i nie musimy pamiętać o wyłączeniu grzałki.

Link do komentarza

Jeden zawór musi być otwarty przy korzystaniu z grzania prądem - inaczej rozszerzającą się woda rozsadzi grzejnik. Otwarcie nie wywoła  jednak cyrkulacji na instalację – brak możliwości grawitacyjnego obiegu wody, zwłaszcza przy podłączeniu grzejnika od dołu.  

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dlatego właśnie grzałkę najlepiej założyć na powrocie. Po tej stronie zawór mamy zawsze otwarty.

Polecam jeszcze wpis od eksperta Purmo:

https://forum.budujemydom.pl/topic/28798-grzejnik-drabinkowy-grza%C5%82ka-elektryczna/?tab=comments#comment-519423

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...