Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze wkładu kominowego


Rabol

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów

 

Jestem właśnie na etapie wyboru wkładu kominowego (kominek prawy o mocy ok 8kW). Projektant wpisał mi kominek Kratki Maja8 prawy BS, jednak w internecie znalazłem wiele negatywnych opinii o tym wkładzie.

Czy możecie zaproponować mi alternatywę dla tego wkładu o zbliżonych wymiarach (najlepiej do 5tyś zł). Zaznaczam, że kominek ma pełnić funkcję ozdobną. Palone w nim będzie jedynie okazjonalnie.

Pozdrawiam i liczę na Waszą fachową pomoc.

Link do komentarza

Szwagier ma kratki akurat chyba 11kW i nie dam sobie głowy uciąć, ale chyba też Maja. Złego słowa nie usłyszałem od niego przez 3 lata. Jak włoży 2 szczapy to prawie w slipach można latać po pokojach. Kratki mają nawet przyjazną infolinię o przy okazji można dobrać całą resztę elementów do podłączenia. Jak chcesz ozdobnie to zastanów się nad tzw. kozami. Do 5 tysięcy zagranicznego producenta trudno będzie znaleźć. Kratek pełno na portalu aukcyjnym alle..

Nie znam powodów opinii negatywnych. Ja dokładam pozytywną.

 

PS. sprawdziłem dokładnie zdjęcia - Maja BS (z narożną szybą niczym róg akwarium) ten mocniejszy na prawo otwierany 11/12 kW

Dokupił ładne maskownice, zabudował sam na stelażu od g-k i wypełnił wełną dedykowaną. Wykończył g-k. Cudeńko. Ciepło bije od szyby i z nawiewów. Bardzo ładnie wspomaga grzejniki. Teraz nawet czasami przepala.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Szwagier ma kratki akurat chyba 11kW i nie dam sobie głowy uciąć, ale chyba też Maja. Złego słowa nie usłyszałem od niego przez 3 lata. Jak włoży 2 szczapy to prawie w slipach można latać po pokojach. Kratki mają nawet przyjazną infolinię o przy okazji można dobrać całą resztę elementów do podłączenia. Jak chcesz ozdobnie to zastanów się nad tzw. kozami. Do 5 tysięcy zagranicznego producenta trudno będzie znaleźć. Kratek pełno na portalu aukcyjnym alle..

Nie znam powodów opinii negatywnych. Ja dokładam pozytywną.

 

PS. sprawdziłem dokładnie zdjęcia - Maja BS (z narożną szybą niczym róg akwarium) ten mocniejszy na prawo otwierany 11/12 kW

Dokupił ładne maskownice, zabudował sam na stelażu od g-k i wypełnił wełną dedykowaną. Wykończył g-k. Cudeńko. Ciepło bije od szyby i z nawiewów. Bardzo ładnie wspomaga grzejniki. Teraz nawet czasami przepala.

 

Masz prowizję od reklamowania nie najlepszej jakości, o której nawet pytający już słyszał?

Link do komentarza

hahahahahahaha, cóż za interpretacja. Skoro masz taki kominek, to możesz śmiało twierdzić, że dany model kominka nie spełnia Twoich oczekiwań po roku, dwóch, trzech użytkowania. Jeśli nie masz, mogę po zasugerowaniu przez Ciebie zakupu innej marki stwierdzić, że reklamujesz inną markę. Oczywiście tego nie zrobię.

Pytający nie słyszał nic tylko czytał opinie. Na czym więc polega dobra jakość kominka? Jeśli na cenie, to proszę wydać 3x więcej i już nie będzie wyboru - trzeba będzie zachwalać :) Wtedy nie ma już wyjścia.

 

Pytający zadał już drugie podobne pytanie negując przy tym jakość kominka od Kratki.pl

Mogę to interpretować na 2 sposoby, z żalu i rozpaczy pisze 2 posty nie czekając na sugestie.

Opcja druga to celowe negowanie jakości z uwagi na pracę w firmie konkurencyjnej.

Opcja nr 3  - nie mam racji w żadnym z punktów.

 

PS. usunąłem drugi post o identycznej treści - różnił się jedynie tematem - Szukam ekipy. Dałem czas na przeczytanie mojego komentarza i zacytowałem post, w którym właśnie piszę.

 

Link do komentarza

Napisałem drugi post, bo fora mi się pomyliły. Szukam informacji o wkładzie na różnych forach.

Żal i rozpacz to ja mam czytając niektóre wypowiedzi tego tematu.

Interesuje mnie opinia rzeczywistych użytkowników a nie "szwagier ma i jest zadowolony".

Dzisiaj widziałem na żywo wspomniany kominek i muszę napisać, że jakość wykonania nie powala. Jeżeli trzeba to dam więcej za wkład. Tylko muszę wiedzieć jaki jest faktycznie dobry. Szukam na forum pomocy w wyborze odpowiedniego (pomocy u osób kompetentnych).

 

DR

Link do komentarza
4 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

hahahahahahaha, cóż za interpretacja. Skoro masz taki kominek, to możesz śmiało twierdzić, że dany model kominka nie spełnia Twoich oczekiwań po roku, dwóch, trzech użytkowania. Jeśli nie masz, mogę po zasugerowaniu przez Ciebie zakupu innej marki stwierdzić, że reklamujesz inną markę. Oczywiście tego nie zrobię.

Pytający nie słyszał nic tylko czytał opinie. Na czym więc polega dobra jakość kominka? Jeśli na cenie, to proszę wydać 3x więcej i już nie będzie wyboru - trzeba będzie zachwalać :) Wtedy nie ma już wyjścia.

 

Pytający zadał już drugie podobne pytanie negując przy tym jakość kominka od Kratki.pl

Mogę to interpretować na 2 sposoby, z żalu i rozpaczy pisze 2 posty nie czekając na sugestie.

Opcja druga to celowe negowanie jakości z uwagi na pracę w firmie konkurencyjnej.

Opcja nr 3  - nie mam racji w żadnym z punktów.

 

PS. usunąłem drugi post o identycznej treści - różnił się jedynie tematem - Szukam ekipy. Dałem czas na przeczytanie mojego komentarza i zacytowałem post, w którym właśnie piszę.

 

Opinie na forach nie biorą się z kosmosu. Szczególnie w rzeczonej kwestii (i sporej ilości negatywów)...Ty zaś jesteś, jak dla mnie,  nadmiernie epicki z tą opinią szwagra! hahahahahahaha

1 godzinę temu, Rabol napisał:

Napisałem drugi post, bo fora mi się pomyliły. Szukam informacji o wkładzie na różnych forach.

Żal i rozpacz to ja mam czytając niektóre wypowiedzi tego tematu.

Interesuje mnie opinia rzeczywistych użytkowników a nie "szwagier ma i jest zadowolony".

Dzisiaj widziałem na żywo wspomniany kominek i muszę napisać, że jakość wykonania nie powala. Jeżeli trzeba to dam więcej za wkład. Tylko muszę wiedzieć jaki jest faktycznie dobry. Szukam na forum pomocy w wyborze odpowiedniego (pomocy u osób kompetentnych).

 

DR

 

6 godzin temu, Rabol napisał:

Witam wszystkich Forumowiczów

 

Jestem właśnie na etapie wyboru wkładu kominowego (kominek prawy o mocy ok 8kW). Projektant wpisał mi kominek Kratki Maja8 prawy BS, jednak w internecie znalazłem wiele negatywnych opinii o tym wkładzie.

Czy możecie zaproponować mi alternatywę dla tego wkładu o zbliżonych wymiarach (najlepiej do 5tyś zł). Zaznaczam, że kominek ma pełnić funkcję ozdobną. Palone w nim będzie jedynie okazjonalnie.

Pozdrawiam i liczę na Waszą fachową pomoc.

 

Z której strony mała szybka?

Link do komentarza

Cóż, dlatego nikomu nie nakazuję, mogę tylko wrzucić kamyk na szalę opinii pozytywnych. Wybór kominków na rynku jest przeogromny. Jest w czym wybierać.

 

Na kanale YouTube jest film Jotul. Zerknij jednym okiem

 

Tu masz natomiast nowość Schiedel - kominek zintegrowany z kominem

 

Mam nadzieję, że pogodzisz cenę z jakością, która Cię zadowoli.

Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 10.04.2019 o 10:17, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Cóż, dlatego nikomu nie nakazuję, mogę tylko wrzucić kamyk na szalę opinii pozytywnych. Wybór kominków na rynku jest przeogromny. Jest w czym wybierać.

 

Na kanale YouTube jest film Jotul. Zerknij jednym okiem

 

Tu masz natomiast nowość Schiedel - kominek zintegrowany z kominem

 

Mam nadzieję, że pogodzisz cenę z jakością, która Cię zadowoli.

Pozdrawiam

No! Zdecydowanie lepiej...ale oczywiście wszystko z "klucza" firm które płacą za takie wpisy (czytaj: reklamują się w budujemydom...  :D ) Może warto chociaż wspomnieć słówko, że między jedną a drugą manufakturą lata świetlne jakości? ;)

Link do komentarza

Zalazłem produkt, który spełnia moje wymagania. Nie będę pisał ani modeli, ani producenta bo jeszcze zostanę posądzony o reklamę.

Musiałem zwiększyć budżet, ale przepaść jakościowa jest wielka. Muszę potwierdzić opinie znalezione w internecie na temat jakości wkładów Kratki. Delikatnie pisząc szału nie ma, ale z drugiej strony cena niska, przy czym według mnie stosunek jakości, co do ceny mógłby być lepszy.

Link do komentarza
19 minut temu, Rabol napisał:

Zalazłem produkt, który spełnia moje wymagania. Nie będę pisał ani modeli, ani producenta bo jeszcze zostanę posądzony o reklamę. 

Nie będziesz, bez przesady. Używanie konkretów przez zwyczajnych dyskutantów jest nie tylko dozwolone, ale czasem bywa konieczne. I uwierz, że reklamiarzy da się wyczaić bez błędu. Ty do nich nie należysz.

Link do komentarza
23 godziny temu, Rabol napisał:

Porównałem na żywo kilka modeli rożnych producentów. Poczytałem opinie użytkowników (a nie kuzynów, sąsiadów, wujków użytkowników) i Volcano Hajduka przodował jakością wykonania i liczbą pozytywnych opinii. Cena wyższa, ale coś kosztem czegoś.

Hajduk wywodzi się ze współpracy z firmą Spartherm - światowym liderem produkcji kominków, który jakość produktów osiągnął już kilkanaście lat temu. Hajduk co prawda w tamtych latach poszedł swoja drogą, ale zaczął od dobrych wzorców...Pozostałe polskie formy dopiero zaczynają co nieco z tych wzorców kumać i wprowadzać w swoich produktach, ale moim zdaniem do Hajduka im jeszcze daleko....

Link do komentarza
Dnia 19.04.2019 o 18:32, Pit-4 napisał:

No! Zdecydowanie lepiej...ale oczywiście wszystko z "klucza" firm które płacą za takie wpisy (czytaj: reklamują się w budujemydom...  :D ) Może warto chociaż wspomnieć słówko, że między jedną a drugą manufakturą lata świetlne jakości? ;)

Przedstawiam film, na którym widać montaż - jedni są zadowoleni z kominków Kratki a inni muszą mieć Brunera. Zupełnie jak z samochodami. Czemu tu sie dziwić. Myślisz, ze paląc w tym zabudowanym kominku i wybierając popiół będziesz wiedział, że wybierasz z Kratek czy z kominka innej marki. Jeśli tak, jestem pełen podziwu i tez się chętnie tego nauczę :)

Wracając do manufaktury - ja już wolę zachwalać to , co widziałem, niż krytykować to, czego nie widziałem.

Dnia 20.04.2019 o 20:47, Rabol napisał:

Porównałem na żywo kilka modeli rożnych producentów. Poczytałem opinie użytkowników (a nie kuzynów, sąsiadów, wujków użytkowników) i Volcano Hajduka przodował jakością wykonania i liczbą pozytywnych opinii. Cena wyższa, ale coś kosztem czegoś.

Widziałem na żywo kominek Kratki, byłem przy zabudowie. Nie wiem jak odróżnić dobre od złego w tej grupie produktów. Rozpadnie się, nie grzeje, drzwiczki się nie domykają - no nie wiem. Chętnie posłucham o tych kryteriach, które jedną markę dyskwalifikują a inną chwalą pod niebiosa - bo zagraniczna :)

 

Kiedyś zdun murował kuchnię i piec i do tej pory stoją i grzeją, a żadnego logo na tym nie było.

Dnia 19.04.2019 o 20:53, Rabol napisał:

Zalazłem produkt, który spełnia moje wymagania. Nie będę pisał ani modeli, ani producenta bo jeszcze zostanę posądzony o reklamę.

Musiałem zwiększyć budżet, ale przepaść jakościowa jest wielka. Muszę potwierdzić opinie znalezione w internecie na temat jakości wkładów Kratki. Delikatnie pisząc szału nie ma, ale z drugiej strony cena niska, przy czym według mnie stosunek jakości, co do ceny mógłby być lepszy.

Śmiało, ta informacja przyda się Innym Forumowiczom, o to tu chodzi.  Teraz zbytnio nie napalisz bo aura już wiosenna, ale pierwsze wrażenia możesz opisać.

Link do komentarza
Dnia 23.04.2019 o 08:56, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Przedstawiam film, na którym widać montaż - jedni są zadowoleni z kominków Kratki a inni muszą mieć Brunera. Zupełnie jak z samochodami. Czemu tu sie dziwić. Myślisz, ze paląc w tym zabudowanym kominku i wybierając popiół będziesz wiedział, że wybierasz z Kratek czy z kominka innej marki. Jeśli tak, jestem pełen podziwu i tez się chętnie tego nauczę :)

Wracając do manufaktury - ja już wolę zachwalać to , co widziałem, niż krytykować to, czego nie widziałem.

Widziałem na żywo kominek Kratki, byłem przy zabudowie. Nie wiem jak odróżnić dobre od złego w tej grupie produktów. Rozpadnie się, nie grzeje, drzwiczki się nie domykają - no nie wiem. Chętnie posłucham o tych kryteriach, które jedną markę dyskwalifikują a inną chwalą pod niebiosa - bo zagraniczna :)

 

Kiedyś zdun murował kuchnię i piec i do tej pory stoją i grzeją, a żadnego logo na tym nie było.

Śmiało, ta informacja przyda się Innym Forumowiczom, o to tu chodzi.  Teraz zbytnio nie napalisz bo aura już wiosenna, ale pierwsze wrażenia możesz opisać.

Masz bujną wyobraźnię i skłonności do przesady.

 

"...które jedną markę dyskwalifikują" ....Nie wydaje mi się. 

 

"...a inną chwalą pod niebiosa - bo zagraniczna"....Hajduk to polska firma

 

"Nie wiem jak odróżnić dobre od złego w tej grupie produktów"....I to powinno Cię powstrzymać od dalszego komentowania. Po co zaśmiecać wątek?

 

:)

 

Link do komentarza

No proszę cóż za gra słów, z której nadal nic nie wynika. Ale nie o słowa tu chodzi a o poradę. Ja rekomendowałem kominek, który widziałem na oczy i do tej pory ma się dobrze. Skoro polecasz Hajduka - nie wzburza mnie to wcale. Ja polecam Kratki. Wybór jest ogromny - niech każdy sam wybierze wg dowolnej argumentacji.

Link do komentarza
Dnia 23.04.2019 o 08:56, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Nie wiem jak odróżnić dobre od złego w tej grupie produktów. Rozpadnie się, nie grzeje, drzwiczki się nie domykają - no nie wiem. 

W sumie to ja też nie bardzo wiem, ale pomijając jakieś tam walory estetyczne, to jako wieloletni użytkownik kominka Kornak mogę napisać że najważniejsze żeby się paliło nawet mokre drewno i żeby szyba się za szybko nie brudziła. No i żeby przy dokładaniu opału po otwarciu drzwiczek nie dymiło na pomieszczenie.

Mój Kornak spala wszystko ale szyba niestety trochę za szybko się brudzi i przy otwieraniu drzwiczek lubi trochę zasmrodzić, więc trzeba to robić z należytą ostrożnością i powolutku fazami, a najlepiej otworzyć na chwilę lekko drzwi żeby szybciej zassało.

Więc raczej nie polecam tego polskiego Kornaka.

Link do komentarza
8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

No proszę cóż za gra słów, z której nadal nic nie wynika. Ale nie o słowa tu chodzi a o poradę. Ja rekomendowałem kominek, który widziałem na oczy i do tej pory ma się dobrze. Skoro polecasz Hajduka - nie wzburza mnie to wcale. Ja polecam Kratki. Wybór jest ogromny - niech każdy sam wybierze wg dowolnej argumentacji.

Cóż...grajmy więc dalej. Widziałeś kominek i go polecasz. Ja widziałem kilka tysięcy kominków i nic na razie nie polecałem... ;)

3 godziny temu, demo napisał:

W sumie to ja też nie bardzo wiem, ale pomijając jakieś tam walory estetyczne, to jako wieloletni użytkownik kominka Kornak mogę napisać że najważniejsze żeby się paliło nawet mokre drewno i żeby szyba się za szybko nie brudziła. No i żeby przy dokładaniu opału po otwarciu drzwiczek nie dymiło na pomieszczenie.

Mój Kornak spala wszystko ale szyba niestety trochę za szybko się brudzi i przy otwieraniu drzwiczek lubi trochę zasmrodzić, więc trzeba to robić z należytą ostrożnością i powolutku fazami, a najlepiej otworzyć na chwilę lekko drzwi żeby szybciej zassało.

Więc raczej nie polecam tego polskiego Kornaka.

Kornak to jedna z pierwszych polskich firm na rynku. Trochę im przeszło, trochę nie mają pomysłu na rozwój....dlatego jakość wkładów trąci myszką.....Za to rozpoczęli przygodę z ceramiką. To obecnie jedna z czołowych polskich kaflarni. Doskonałe jakościowo kafle wielkogabarytowe to ich specjalność. :)

Link do komentarza
Dnia 21.04.2019 o 20:19, Pit-4 napisał:

Pozostałe polskie formy dopiero zaczynają co nieco z tych wzorców kumać i wprowadzać w swoich produktach, ale moim zdaniem do Hajduka im jeszcze daleko....

 

Ja użytkuję od 16 lat wkład Tarnavy, która ma na naszym rynku całkiem długi staż.

W odróżnieniu od Hajduka ma całość paleniska odlewany jako jeden element bez spawów i śrub,

Drzwiczki są indywidualnie dobierane i szlifowane, co zapewnia absolutną hermetyczność i eliminuje potrzebę stosowania uszczelek.

Ja sobie chwalę jako użytkownik te właśnie, bardzo istotne i ważne atuty tych wkładów.

Dlatego nie pisz że daleko innym do Hajduka, bo w/g mnie są lepsi.

Link do komentarza
11 godzin temu, Pit-4 napisał:

Kornak to jedna z pierwszych polskich firm na rynku. Trochę im przeszło, trochę nie mają pomysłu na rozwój....dlatego jakość wkładów trąci myszką.....Za to rozpoczęli przygodę z ceramiką. To obecnie jedna z czołowych polskich kaflarni. Doskonałe jakościowo kafle wielkogabarytowe to ich specjalność. :)

Wszedłem na ich stronę i co widzę, o zgrozo oni dalej mają w ofercie ten niezbyt udany model z szybą kształtowaną Kornak 11. :S

A mój i tak jest już mocno ulepszony bo sam dobudowałem do niego system doprowadzenia powietrza z zewnątrz.

Link do komentarza
Dnia 27.04.2019 o 00:44, bobiczek napisał:

 

Ja użytkuję od 16 lat wkład Tarnavy, która ma na naszym rynku całkiem długi staż.

W odróżnieniu od Hajduka ma całość paleniska odlewany jako jeden element bez spawów i śrub,

Drzwiczki są indywidualnie dobierane i szlifowane, co zapewnia absolutną hermetyczność i eliminuje potrzebę stosowania uszczelek.

Ja sobie chwalę jako użytkownik te właśnie, bardzo istotne i ważne atuty tych wkładów.

Dlatego nie pisz że daleko innym do Hajduka, bo w/g mnie są lepsi.

16 lat to sporo czasu i robi wrażenie.  W Hajduku ile lat paliłeś? :)

Link do komentarza
10 godzin temu, Pit-4 napisał:

16 lat to sporo czasu i robi wrażenie.  W Hajduku ile lat paliłeś? :)

Nie paliłem, bo nie jestem użytkownikiem ich wkładu.

Ale uznałem że

Dnia 21.04.2019 o 20:19, Pit-4 napisał:

Pozostałe polskie formy dopiero zaczynają co nieco z tych wzorców kumać i wprowadzać w swoich produktach, ale moim zdaniem do Hajduka im jeszcze daleko.... 

to dosyć odważna teza i nie do końca prawdziwa.

Link do komentarza
14 godzin temu, bobiczek napisał:

Nie paliłem, bo nie jestem użytkownikiem ich wkładu.

Ale uznałem że

to dosyć odważna teza i nie do końca prawdziwa.

Teza wynika z faktu sprzedaży i obserwacji pewnej (sporej) ilości urządzeń firmy którą użytkujesz. Potwierdzam, że jak nic się nie dzieje, to bardzo dobry wkład. Naprawa jednak pęknięć korpusu, lub wypaczeń drzwi i utraty ich  "absolutnej hermetyczności" zniechęciła mnie do tej technologii.....Zmieniły się też współczesne oczekiwania co do owej hermetyczności. Głównie w kontekście czystości spalania. Żeliwiaki mają problemy z osiągnięciem norm emisyjnych ekoprojektu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...