Skocz do zawartości

spaliny z zespołu spalinowo powietrznego


Recommended Posts

Mam zainstalowany kocioł kondensacyjny olejowy Edderlich (Ulrich) bezkominowy. Zespół spalinowo – powietrzny, czyli rura pobierająca powietrze i wyrzucająca spaliny jest umieszczona na wysokości około 2 metrów od powierzchni ziemi. Usytuowana jest poziomo, czyli równolegle do ziemi. Spaliny brudzą mi strasznie elewację i kostkę, która jest w odległości około 50 cm od ściany. Silne wiatry, brak zabudowy wokół powodują , że żółto – rdzawe plamy rozrzucane są na dużej powierzchni ściany zewnętrznej i kostce. Jak wybrnąć z tego problemu.
Link do komentarza
Cytat

Mam zainstalowany kocioł kondensacyjny olejowy Edderlich (Ulrich) bezkominowy. Zespół spalinowo – powietrzny, czyli rura pobierająca powietrze i wyrzucająca spaliny jest umieszczona na wysokości około 2 metrów od powierzchni ziemi. Usytuowana jest poziomo, czyli równolegle do ziemi. Spaliny brudzą mi strasznie elewację i kostkę, która jest w odległości około 50 cm od ściany. Silne wiatry, brak zabudowy wokół powodują , że żółto – rdzawe plamy rozrzucane są na dużej powierzchni ściany zewnętrznej i kostce. Jak wybrnąć z tego problemu.


Szanowny Panie redaktorze. W instrukcji piszą, że jest to "rura w rurze" i że zabrania się montażu rury skierowanej ku górze pod kątem lub w pionie (możliwa infiltracja wody deszczowej). Czy w takim przypadku , też wyjściem jest komin, który Pan poleca.
Link do komentarza
Cytat

Zamontowanie komina (z rur ze stali nierdzewnej) nie spowoduje wnikania wody opadowej, gdy jego wylot zakończony będzie daszkiem. Natomiast wlot powietrza do spalania pozostaje w dotychczasowym miejscu - na zewnątrz domu następuje bowiem rozdzielenie kanału powietrznego i spalinowego.


Szanowny Panie Redaktorze
Kobiety są estetkami, więc drążę temat. jakoś mi ten komin dodatkowy nie pasuje do mojej kanadyjki. Instalator - inżynier podał mi inne rozwiązanie, ale nie jest pewien na 100%. Co sądzi Pan o tym pomyśle zainstalowania trójnika z blokadą odpływu spalin i zainstalowaniu dodatkowego odstojnika w pomieszczeniu gdzie jest kocioł. Niestety szkic jest za duży . żeby go wysłać.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Najlepszy sposobem bedzie skontaktowanie się z przedstawicielem firmy ULRICH . Można wysłać maila i oni do pani oddzwonią - My tak zrobiliśmy. www.ulrich.com.pl ; ulrich@ulrich.com.pl


Ulrich ignoruje moje e - maile i listy, a więc nie mam pomocy ze strony serwisanta. Przykre , ale prawdziwe. Nawet kurtuazyjnej odpowiedzi na wiadomości. Nie polecam Ulricha bo w przypadku problemów nie można co na niego liczyć!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...