Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czyste powietrze w mieszkaniu - jak zredukować ilość formaldehydu w powietrzu?

Recommended Posts

Czyste powietrze jest człowiekowi niezwykle potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Wiele osób pomija bądź nie dostrzega problemu zanieczyszczonego powietrza w mieszkaniu, uznając, że szkodliwe związki, np. dwutlenek węgla znajdują się tylko w powietrzu na zewnątrz. Nic bardziej mylnego. Większość domów i mieszkań jest również źródłem zanieczyszczonego powietrza, ze względu na zawarty w nim formaldehyd.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/polecane/25883-czyste-powietrze-w-mieszkaniu-jak-zredukowac-ilosc-formaldehydu-w-powietrzu

Cytat

W trakcie wielu badań medycznych zaobserwowano zaburzenia czynności płuc, zmniejszenie częstości i głębokości oddechów oraz nadmierną skłonność do zwężania się oskrzeli (tzw. nadreaktywność oskrzeli). Udowodniono, że formaldehyd jest jednym z czynników wywołujących astmę oskrzelową, szczególnie u dzieci zamieszkujących pomieszczenia wyposażone w meble z płyt wiórowych - dodaje prof. dr hab. inż. Adam Grochowalski.

Ktoś chyba dopuścił te płyty wiórowe do wykorzystania w produkcji mebli, ktoś pozwolił na tych mebli sprzedaż, nieprawdaż? I nawet wiem kto! To były służby państwa, które biorą za to co miesiąc niezłą kasę, okraszaną sowitymi nagrodami! Z moich podatków! A teraz nie dość, że wykosztowałem się na badziewie (za wiedzą i zgodą mojego państwa) to jeszcze mam do tego dopłacać? A co to jest, okupant? 

To się już w pale nie mieści...

Gość Akslot
Moja żona jest uczulona na roztocza no i ogólnie jest też strasznie przewrażliwiona z tego powodu. Mam nadzieje, że nie znajdzie tego artykułu (haha). Ze swoim sharpem się nie rozstaje. Na szczęście nie jest to jakiś wielki wydatek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...