Skocz do zawartości

Jaki klej do płytek ceglanych (ciętych)


Recommended Posts

1. Jaki rodzaj kleju powinienem zastosować do płytek ciętych ceglanych wewnątrz (waga 28kg na 1m2), podłoże to ściana żel beton. Słyszałem, że można śmiało użyć kleju cementowego, potem usłyszałem o kleju do klienkieru a jeszcze później o kleju do gresu. Zależy mi na jakości i bezpieczeństwie, ale też na cenie.

 

2. Czy mogę kleić płytki ceglane do podłoża o stanie deweloperskim (otynkowane ściany z wierzchnią warstwą pomalowaną na kol. biały)? Czy koniecznie musze zdrapać, aby płytki za 5 lat nie odleciały wraz z tynkiem i farbą? Zdania są na tyle podzielone, że nie mam zielonego pojęcia.. Proszę o pomoc w odpowiedzi na 2 pytania :(

 

Parametry płytek
długość: 25-27cm
wysokość: 6,5 - 7 cm

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

polecamy do takich płytek klej odkształcalny: weber ZP418, weber.xerm KM Flex lub weber.xerm 855.

https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/odksztalcalne-kleje-do-plytek-45

 

Jeśli chodzi o przyczepność do podłoża, to jeśli podłoże jest lekko pylące (pozostaje ślad na dłoni), to wówczas można zagruntować płynem weber PG212.

https://www.pl.weber/systemy-ocieplen/preparaty-gruntujace/weber-pg212

Dla pewności, można też zrobić warstwę sczepną z wyżej rekomendowanych zapraw klejowych i układać metodą "mokre na mokre".

 

Zachęcamy do kontaktu.  :)


Pozdrawiamy serdecznie!

Link do komentarza

Ważny jest materiał, z którego jest tynk. Jeśli deweloper wtytnkował pomieszczenia tynkiem cementowo-wapiennym, co jest mniej prawdopodobne, użyj kleju na cemencie, pod warunkiem niepylącej ściany... Można przedtem zagruntować głębokopenetrującym gruntem.

Jeśli tynk jest gipsowy - i tak jest teraz najczęściej - lepiej jest kleić klejami na bazie gipsu.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...