Skocz do zawartości

styl wnętrza


zuzia

Recommended Posts

Co sądzicie o wykorzystaniu paneli winylowych? Chciałem skorzystać z tego rozwiązania, ale po zweryfikowaniu wszystkich informacji, zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej zainwestować w coś innego. Mam w tej chwili zagwozdkę, czy nie lepiej sprawdziłyby się na ścianie? Wtedy na podłogi kupiłbym normalne, drewniane panele, które summa summarum kosztują dużo mniej. Ktoś z was korzysta z paneli winylowych na przykład w łazience i może się odnieść, jak się sprawy mają po kilku latach? Trzyma się to kupy?

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 10.08.2021 o 19:01, patryku napisał:

Co sądzicie o wykorzystaniu paneli winylowych? Chciałem skorzystać z tego rozwiązania, ale po zweryfikowaniu wszystkich informacji, zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej zainwestować w coś innego. Mam w tej chwili zagwozdkę, czy nie lepiej sprawdziłyby się na ścianie? Wtedy na podłogi kupiłbym normalne, drewniane panele, które summa summarum kosztują dużo mniej. Ktoś z was korzysta z paneli winylowych na przykład w łazience i może się odnieść, jak się sprawy mają po kilku latach? Trzyma się to kupy?

 

Przegapiłam ten wątek - a jest ciekawy :)

Po kilku to nie, ale widziałam u kogoś w łazience po roku i wyglądają jak w dniu montażu - nic się nie odkształciło, nie straciły na wybarwieniu i nie są porysowane. Do łazienki panele winylowe to bardzo dobre rozwiązanie - nie straszna im wilgoć i woda ;)

Nie montowałabym ich co prawda na ścianie w samym prysznicu, ale pozostała przestrzeń jak najbardziej :)

 

Dnia 11.08.2021 o 16:04, Elfir napisał:

drewno zawsze będzie szlachetniejsze od podróbki.

 

 

Bez dwóch zdań - piękne, ponadczasowe i starzeje się z godnością ;)

Ale nie zamontowałabym u siebie w łazience z obawy przed odkształceniem pod wpływem wilgoci.

Tak, wiem - stosuje się odmiany egzotyczne i są impregnowane - ale mimo wszystko, nie ;)

 

Dnia 29.09.2021 o 09:13, Haroldini napisał:

Też się zastanawiam nad panelami winylowymi, ale... te dobrej jakości są tak drogie, że je odrzucamy.

 

Drogie są ... aczkolwiek te grubsze na click na allegro znajdziesz już od 40 zł, patrzyłam ostatnio :)

Świetny sposób na odświeżenie łazienki albo kuchni, jeśli nie chcesz kuć płytek (po prostu montujesz na płytki). Trzeba tylko pamiętać, że na ogrzewanie podłogowe nie kładziemy ani samoprzylepnych, ani na klej - tylko na click  ;)

 

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 9.10.2021 o 10:06, daggulka napisał:

 

Przegapiłam ten wątek - a jest ciekawy :)

Po kilku to nie, ale widziałam u kogoś w łazience po roku i wyglądają jak w dniu montażu - nic się nie odkształciło, nie straciły na wybarwieniu i nie są porysowane. Do łazienki panele winylowe to bardzo dobre rozwiązanie - nie straszna im wilgoć i woda ;)

Nie montowałabym ich co prawda na ścianie w samym prysznicu, ale pozostała przestrzeń jak najbardziej :)

 

 

Bez dwóch zdań - piękne, ponadczasowe i starzeje się z godnością ;)

Ale nie zamontowałabym u siebie w łazience z obawy przed odkształceniem pod wpływem wilgoci.

Tak, wiem - stosuje się odmiany egzotyczne i są impregnowane - ale mimo wszystko, nie ;)

 

 

Drogie są ... aczkolwiek te grubsze na click na allegro znajdziesz już od 40 zł, patrzyłam ostatnio :)

Świetny sposób na odświeżenie łazienki albo kuchni, jeśli nie chcesz kuć płytek (po prostu montujesz na płytki). Trzeba tylko pamiętać, że na ogrzewanie podłogowe nie kładziemy ani samoprzylepnych, ani na klej - tylko na click  ;)

 

 

Dobrej jakości panele winylowe można układać nie tylko w łazience i na ogrzewaniu podłogowym, ale również na starej, równej posadzce np. z płytek ceramicznych. W przypadku winyli z rdzeniem mineralnym układanych na podkładach kategorii PUM nie trzeba wyrównywać fug. Najlepiej nadają się do tego produkty łączone na click. Przyklejane się nie sprawdzą, bo są zbyt cienkie, przy korzystaniu z nich wymagana jest doskonale gładka powierzchnia, każda nawet najmniejsza nierówność będzie na nich widoczna.

Przy układaniu paneli winylowych na nowej posadzce również ważną sprawą jest wybór odpowiedniego podkładu. Przy samodzielnej pracy, warto wybrać podkład harmonijkowy lub podkład PUM w rolce, które łatwo się rozkłada. Muszą być one przeznaczone do paneli winylowych, i mieć zintegrowaną folię paroizolacyjną.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...