Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czym to wykończyć


Recommended Posts

Baaaaaardzo precyzyjne pytanie -  jaki to tynk, jaka farba, jak duże nierówności?  Może wystarczyć zmywanie, gruntowanie i wyrównanie gładzią, a może potrzebne  skrobanie,  a nawet miejscowe skucie tynku. Alternatywne rozwiąznie na zniszczonych nierównych ścianach to tzw. suchy tynk z płyt g-k mocowanych na kleju gipsowym.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3 foty jedziesz grunt, a potem gładź, tam gdzie miałeś tapetę musisz to wszystko wyskrobać, umyć, potem gładź, tam gdzie masz odpryski musisz także zedrzeć tą farbę i też grunt i gładź. Życzę powodzenia bo masz się  na czym szkolić ;)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tmazak83 napisał:

Pierwsze 3 foty jedziesz grunt, a potem gładź

Najpierw to papier ścierny, 60, albo nawet 40, na pacy i zeszlifować te nierówności tynku i ten gruby piasek zamalowany farbą... potem omieść szczotką, odkurzyć i dopiero wtedy grunt i tak dalej...

Ale to wszystko to po zidentyfikowaniu rodzaju farb, którymi pomalowane są ściany - jeśli jest to jeszcze stara farba kredowa (co nie jest wykluczone, szczególnie na drugim zdjęciu, niekoniecznie na wierzchniej warstwie, może być zamalowana jakąś emulsyjną) - to zacząć od darcia do tynku, bo nie pomoże żaden grunt, nawet najbardziej penetrujący!

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2019 o 14:06, michaLJablon napisał:

Podobne prace czekaja mnie w domu na wsi - planowałem bez kucia ale widzę, że się nie obejdzie bo już kilka osób przestrzegło przed gruntowaniem na farbie kredowej, a taka była tam właśnie kiedyś wykorzystywana...

Niestety. Ja chciałem polecieć po łatwości to efekt był taki, że cała ściana zaczęła mi schodzić i i tak nie obeszło się bez skrobania i szpachli. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...