Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy zerwać istniejące pokrycie i pokryć nową papą, czy na starą dać nową?

Recommended Posts

Gość kaczmarek
Moje pytanie czy na starą pape w dobrym stanie trzeba ją czymś zamalować aby nowa termozgrzewalna się przykleiła czy można bezpośrednio kleić na starą.

Do przyklejania papy do papy służy lepik (skojarzenie do słowa lepienie) . Można odnowić "stare pokrycie" z papy dedykowanymi, bezspoinowymi preparatami uszczelniającymi na bazie rozpuszczalników (unikać kontaktu ze styropianem czyli EPS) lub wody.

Popularne renowatory są modyfikowane SBS i nanoszone szczotką dekarską w temp min + 5 stopni Celsjusza.

Środki na bazie wody mogą być nawet nanoszone gdy aura nie sprzyja i lekko "kropi". Lepszy to stan niż piekielny upał.

Pojęcie papa w dobrym stanie jest względne jak i nie wiadomo jaka to papa  (rodzaj bitumu, posypka). O nowym pokryciu zgrzewanym decyduje głównie równość pokrycia (brak fałd, purchli ) i oczywiście stara papa asfaltowa,  a nie smołowa. Po usunięciu zanieczyszczeń powierzchniowych nową papę można zgrzewać - najlepiej w układzie krzyżowy (prostopadle do starego układu).

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)

Gość Iwona
Czy ktoś ma doświadczenie w położeniu gontu na papę termozgrzewalną. Chciałam poprawić stan wizualny dachu i nie wiem czy taki sposób jest możliwy.

Jeżeli papa nie jest pofałdowana i jest ułożona na deskowaniu to nie ma problemu .

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Janek Dzbanek Shhh
      ALE JA SIĘ PYTAM!SKĄD TEN GRZYB 🍄 W KIBLU URSZULI!?To chyba przez te gazy 💨🌊.Dobra Elo 🖐 💩
    • zawsze możesz oglądac tylko jedynie prawdomówny   amerykański TVN i niemiecki ONET 
    • Odkąd zobaczyłem pleśń to nawet po usunięciu pleśni będę się bać chować pościel. Czy środek Savo będzie dobry? Czy tylko nadaje się do ścian? Ostatnio widziałem w sklepie farbę do drewna Sadolin chroniąca przed grzybami ale nie wiem czy mogę jej użyć bo ona raczej jest na zewnątrz.
    • No i jescze jedno: To nie rodzice maja wpływ na gusty muzyczne dzieci (poza wyjątkami). To media mają na to wpływ - one lansują co chcą - i to staje sie modne - a moda determinuje większość gustow. Jak we wszystkim, co obejmuje moda. Dlatego np. rock był modny (jak i pop) za PRL, bo było duzo audycji w radiu lansujących dobrego rocka, hard, progresywnego, jazzrocka, i muzyki płd amer. - jak np. Santana, rocka symfonicznego, elektronicznego, muzyki elektronicznej itd. I tego sluchali rodzice dzisiejszych dzieci i dziadki wnukow nawet.   Teraz ci sami teraz starzy goście(no i nowi)  lansują dużo chłamu. Jakoś na emeryturze im sie pokićkało. więc dzieci słuchają tego - co im sie lansuje. widzę, że jeszcze nie śpisz - no to dodam: Jackson na 11 miejscu. To chyba b. dobry dowód na niezły gust - bo to dobre melodie świetnie zagrane, świetnie zaśpiewane, świetnie zatańczone. I świetnie nagrane. Wyraźnie indywidualne. I to powodzenie mimo odium, jakie na niego padło. Jednak jakość sie broni mimo wszystko. No i ktoś tą jakość potrafi docenić.
    • Warunki są korzystne dla... grzybów... mniej korzystne dla Ciebie...   Płytę można próbować ratować jakimś środkiem przeciwgrzybicznym - umyć, wysuszyć... Najprościej będzie wymienić na nową i nie dopuścić do sytuacji korzystnej dla rozwoju pleśni - suszyć, grzać, wentylować, wilgotnej pościeli nie chować...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...