Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej koledzy 

Jestem w trakcie remontu kuchni podłogę już opanowałem i zabrałem się za ściany . I po zerwaniu nidy ze ścian ukazał mi się widok podkutej na głębokość 10 cm i wysokość 8 cm na długości 3,5 m ściany nośnej. Ktoś od narożnika do narożnika podkuł ścianę by puścić tam rury CO. I teraz się zacząłem zastanawiać na ile to bezpieczne czy pomiędzy te rury od CO wsadzić jakieś zbrojenie i zalać to betonem ? Dom ma coś ok 110 lat stara cegła mury grube mniej więcej na 35-40 cm . Niby nic się nie dzieje ale zawsze to ściana nośna budynku. 

Link do komentarza

Gdyby miało sie coś stać to by już dawno się to stało. Nie ma w tym nic niepokojącego, ale jeżeli chcesz to załatać to nie potrzeba żadnego zbrojenia i betonu, wystarczy jak zamurujesz to na zaprawie cementowej kawałkami cegły które musiałbyś dociąć tak aby weszły w tą bruzdę.

Link do komentarza
2 godziny temu, michal_85 napisał:

podkuł ścianę by puścić tam rury CO. 

I te rury nadal w tej bruździe są zainstalowane? Jeśli tak, to jakiej są średnicy.

I z czego są wykonane, z jakiego materiału.

Link do komentarza

Wydaje mi się, że rur już nie ma skoro robi remont i jak pisał chciał tą bruzdę zalać betonem, bynajmniej ja to tak logicznie pojmuję bo nie widzę sensu aby rury zamurować w bruździe tym bardziej, że rury są zapewne ze stali  calowe albo i większe.

Link do komentarza
2 godziny temu, michal_85 napisał:

. I teraz się zacząłem zastanawiać na ile to bezpieczne czy pomiędzy te rury od CO wsadzić jakieś zbrojenie i zalać to betonem ?

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam Panowie że nic nie odpisywałem ale zabrałem się ostro za remont. Rury które idą w podkuciu to instalacja CO z PP w otulinie o średnicy jak się nie mylę 1 cala lub 1/2 cala. Bruzdy wypełniłem gotową mieszanką cementową i dalej walczę . 

Pozdrawiam 

Dzięki za wszelakie porady 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...