Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Chester

Szerokość drogi dojazdowej do zabudowy szeregowej.

Recommended Posts

Wiele lat temu kupiłem działkę obok swojego domu, teraz przyszedł czas aby ja sprzedać. Droga dojazdowa do działki ma 3m szerokości. 

Problem w tym że mieszkam w okolicy gdzie na każdym skrawku ziemi stawiają szeregowce, a osobiście niechcetny jestem żeby mieć taką budowlę za płotem. Zastanawiam się czy droga dojazdowa budynków wielorodzinnych(zabudowa szeregowa) nie powinna być szersza? Nie mogę znaleźć przepisów dotyczących tej kwestii. 

 

A może istnieje jakiś sposób aby zablokować możliwość postawienia takiej budowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Szerokość jezdni nie może być mniejsza niż 3 m". W ust. 2 zaznaczono, iż "Dopuszcza się zastosowanie dojścia i dojazdu do działek budowlanych w postaci ciągu pieszo-jezdnego, pod warunkiem że ma on szerokość nie mniejszą niż 5 m, umożliwiającą ruch pieszy oraz ruch i postój pojazdów".

http://www.blach-kancelaria.pl/porady-prawne/droga-dojazdowa-jej-szerokosc-1046/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chester napisał:

 Zastanawiam się czy droga dojazdowa budynków wielorodzinnych(zabudowa szeregowa) nie powinna być szersza? Nie mogę znaleźć przepisów dotyczących tej kwestii. 

 

W ubiegłym roku dzielili po sąsiedzku działki i robili drogę. 5 metrów minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mhtyl napisał:

Ale czy te przepisy dotyczą również zabudowy wielorodzinnej? Czy domów jednorodzinnych. 

18 minut temu, retrofood napisał:

W ubiegłym roku dzielili po sąsiedzku działki i robili drogę. 5 metrów minimum.

Dzielili pod szeregowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Chester napisał:

Ale czy te przepisy dotyczą również zabudowy wielorodzinnej? Czy domów jednorodzinnych. 

Nowe warunki techniczne 2018. Dział II.

Cytat

 Dojścia i dojazdy


§ 14. 1. Do działek budowlanych oraz do budynków i urządzeń z nimi związanych należy zapewnić dojście i dojazd umożliwiający dostęp do drogi publicznej, odpowiednie do przeznaczenia i sposobu ich użytkowania oraz wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, określonych w przepisach odrębnych. Szerokość jezdni stanowiącej dojazd nie może być mniejsza niż 3 m.
2. Dopuszcza się zastosowanie dojścia i dojazdu do działek budo wlanych w postaci ciągu pieszo-jezdnego, pod warunkiem że ma on szerokość nie mniejszą niż 5 m, umożliwiającą ruch pieszy oraz ruch i postój pojazdów.
3. Do budynku i urządzeń z nim związanych, wymagających dojazdów, funkcję tę mogą spełniać dojścia, pod warunkiem że ich szerokość nie będzie mniejsza niż 4,5 m.
4. Dojścia i dojazdy do budynków, z wyjątkiem jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej, powinny mieć zainstalowane oświetlenie elektryczne, zapewniające bezpieczne ich użytkowanie po zapadnięciu zmroku.

Wszystko zależy od gminy. Bo gmina stawia wymóg dotyczący szerokości drogi, ale co jest ujęte nie wiadomo, powinien być wydzielony chodnik, być może rów odwadniający a wtedy te 3m to stanowczo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Klamka zapadła Kupiłem cegłę cięta.   Czym kleić? Klejem do klinkieru? Wcześniej cegły zagruntować unigruntem z obu stron? Na końcu pomalować delfinem?  
  • Gość john
   Contact us at the company Email address: thabizolocashloans@gmail.com thabizolocash@financier Whatsapp: +27 67 089 3790 FOR LOANS
  • Gość john
   Drogi Poszukiwaniu Pożyczki, Jestem dyrektorem Paul Thabizolo Cash Loans Limited, Pożyczki gotówkowe Thabizolo to licencja na legalną pożyczkę inwestycyjną, którą oferujemy pożyczki dla osób fizycznych, osób fizycznych i przedsiębiorstw, a także udzielanie pożyczek niezawodne usługi i inwestycje dla różnych klientów / potencjalnych poziomów o przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%, przy minimalnej kwocie pożyczki wynoszącej (5000 USD / EUR) dla maksymalnej kwoty pożyczki (500 000 000 USD / EUR) z czas trwania od 1 roku do 25 lat. Skontaktuj się z nami w firmie Adres e-mail: thabizolocashloans@gmail.com thabizolocash @ financier Whatsapp: +27 67 089 3790
  • pomierzę w sobotę i odpisze blacha prosta dach stary ze 20 lat. krokwie w dobrym stanie zaimpregnowane
  • Wiesz co, raczej ciężko sobie wyobrazić nakładanie XPS na 2m wysokości i jednocześnie zasypywać to kamieniem drenażowym. No oczywiście można by to zrobić jednowarstwowo, ale w takim razie po co miałby być klej do XPS? Ale tu nasuwa mi się kolejna myśl ponieważ na instrukcji kleju do XPS Tytan Eos jest podane żeby nakłądać pionowymi pasami czyli nie obwodowo. Zastanawiałem się czemu przecież w ten sposób woda moze podchodzić do góry, ale z drugiej strony taki klej nie jest wodoodporny więc nałożony obwodowo i tak nie uchroni przed wilgocią za XPSem  byc może te pionowe paski są w celu drenażu ewentualnej wody za XPSem. Zastanawiam się jeszcze czy samą ławę smarować masą KMB na wysokości drenu? Raczej tak? Bo pozioma izolacja na ławie jest z papy
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...