Skocz do zawartości

Przyłącze i wodomierz.


Recommended Posts

Witam!
Chciałbym sie dowiedzieć jak wymóc na zakładzie wodno-kanalizacyjnym naprawę lub wymianę "zasuwy" lub zaworu odcinającego dopływ wody do posesji. Czy to prawda, że sieć wodociągowa położona na mojej posesji od głównej magistrali wodnej do wodomierza jest własnością zakładu wodno-kanalizacyjnego i tylko oni mogą dokonywać przeróbek i napraw. Jak sobie z tym poradzić skoro zawór odcinający jest uszkodzony a zakład nie ma interesu w jego wymianie chyba że wyrażę zgodę na położenie nowej nitki wodnej od głównej sieci do wodomierza oczywiście za odpłatnością. Gdzie znajdę akty prawne regulujące takie sprawy.
Proszę o informacje na ten temat. Pozdrawiam Gabriel
Link do komentarza
Przyłącza wodociągowe stanowią własność zakładu dostarczającego wodę (chyba że w umowie o przyłączenie są inne ustalenia) zatem do niego należy naprawa tego odcinka. Uszkodzenie zasuwy nie utrudnia użytkowanie wodociągu (możliwość odcięcia dopływy wody zaworem przed wodomierzem) zatem od decyzji wodociągów zależy czy zajmą się jej naprawą.
Link do komentarza
Cytat

Przyłącza wodociągowe stanowią własność zakładu dostarczającego wodę (chyba że w umowie o przyłączenie są inne ustalenia) zatem do niego należy naprawa tego odcinka. Uszkodzenie zasuwy nie utrudnia użytkowanie wodociągu (możliwość odcięcia dopływy wody zaworem przed wodomierzem) zatem od decyzji wodociągów zależy czy zajmą się jej naprawą.





Dzięki! Z tego co wiem przyłącze jest własnością gminy a zakład dostarczający wodę jest dzierżawcą lub tylko je użytkuje. Ale mam kolejne pytania. Sieć ta była robiona w roku 1983 i wodomierz jest zainstalowany na środku działki i 20 cm od powierzchni gruntu w studzience o średnicy 50 - do 60 cm( chodzi mi o strefę przemarzania). Czy mam prawo żądać od wodociągów aby ten wodomierz mi przenieśli do domu lub umieścili na głębokości zapewniającej nieprzemarzanie nieodpłatnie czy za przeniesienie muszę zapłacić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...