Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Architekt decyduje o ogólnym kształcie budowli, a od okien i drzwi jest projektant z uprawnieniami konstrukcyjnymi. Natomiast w Twoim przypadku, to być może nawet i tego nie będzie potrzeba. Tego jednak nie da się stwierdzić zdalnie, właśnie projektant winien to pooglądać i zadecydować. Bo okna i drzwi posiadają już nadproża, a przynajmniej posiadać powinny. Jeśli tak jest, to nawet zgłoszenia nie będzie potrzeba, gdyż nie następowałaby ingerencja w konstrukcję budynku. Prace można by było wykonać bez zawracania głowy urzędom. Ale zastrzegam, pod warunkiem, że projektant te nadproża zaakceptuje w nowej roli.
    • Nie walę knotów - tego jestem pewny!   Niedobrze!!! powinien POKAZAĆ i wypomnieć - dla dobra forum! a ja od czasu do czasu będę pokazywał twoje... możliwości, a ty masz tyle do powiedzenia co ...    
    • To działa w dwie strony. Poza tym - nie masz kompetencji, żeby nawracać, więc nie rob tego. Mimo wszystko najbardziej przekonujący są ci agitatorzy, którzy wierzą w to, co głoszą. W każdej dziedzinie.
    • Gość Jasiek już pewnie się nie pojawi, ale czy nie uważasz, że zbyt kategorycznie wypowiadasz się o swojej możliwości myślenia i może się okazać, że jednak ja mam rację? Jak się pojawi i JEDNAK potwierdzi to, że ja umiem czytać ze zrozumieniem? Przełkniesz to?   Pomyśl, jeśli potrafisz...   Nie sprawdzali przez te cztery pory roku, nie przyjeżdżali i nie patrzyli ile deszczu napadało, w którą stronę wiał wiatr, jak wiatr śnieg w zaspy przegania, jak ten śnieg się topi i gdzie spływa woda, tylko dopytywali się u pośrednika, dopytywali czy na wiosnę nie ma podtopów, i czy możliwe będą dojazdy o każdej porze roku.   Nie stali na przystanku PKS i nie liczyli przejeżdżających autobusów, tylko co najwyżej przeczytali rozkład jazdy...
    • Kiedy tam było pole rolne? Jak wygląda wypis z rejestru gruntów? Jakie działka ma geodezyjne oznaczenia? Kto, kiedy i na jakiej podstawie zmienił w rejestrze geodezyjnym charakter działki? 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...