Skocz do zawartości

Przeniesienie kubatury


Recommended Posts

Witam Wsszystkich Forumowiczów

Mam pewien dylemat i może ktoś z Was już miał podobny dlatego proszę o porade.

Mam działke 30arowa gdzie jest kawalek dzialki budowlanej na ktorej stoi stary dom a reszta dzialki jest rolna. Chcialbym wybudowac na tej dzialce nowy dom bez przeksztalcania ja w budowlana dzialke tzn. poprzez przeniesienie kubatury. Pytanie czy jest to mozliwe?? Drugie pytanie: Czy przy takiim przenoszeniu moze byc postawiony dom z dowolngo projektu (dowolnej wielkosci)? Co jesli chcialbym przeniesc kubatury i oddzielic dzialke ta na nowy dom z ta ze starym domem czy bede mogl dalej budowac sie??

Prosze o pomoc Was wiem ze napewno jestescie bardziej doswiadczeni w tym temacie a mi zalezy na czasie. Jesli macie ciekawsze pomysly prosze piszcie

Pozdrawiam

Paweł
Link do komentarza
Część "budowlana" działki jest ściśle związana z istniejącym domem, zatem postawienie drugiego budynku wymaga odrolnienia odpowiedniej części działki (chyba ,że dom zmieści się na części budowlanej). Szczegółowe warunki zabudowy ustala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub w razie jego braku warunki zabudowy wydane przez urząd gminy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...