Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Na jakie oznaczenia zwracać uwagę, kupując wełnę mineralną?

Recommended Posts

Wełna mineralna jest bardzo popularnym materiałem izolacyjnym w naszym kraju. Zdecydowanie dominuje przy ocieplaniu poddaszy i ścian szkieletowych. Jednak występuje również w odmianach przeznaczonych do ścian zewnętrznych, podłóg pływających i wielu innych.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/22809-na-jakie-oznaczenia-zwracac-uwage-kupujac-welne-mineralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosować się do danych w projekcie budynku i do zaleceń producenta.

Wybór jest ogromny i czas tzw. "waty szklanej", poza granulkami odpowiednio pakowanymi i aplikowanymi w konkretnych zagadnieniach termoizolacyjnych, już bezpowrotnie minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że nowoczesne budynki zgodnie z wymaganiami Warunków technicznych charakteryzować się będą większą grubością izolacji niż budynki budowane w latach 90-tych czy po roku 2000. Warto więc zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania pozwalające na izolację dachu od zewnątrz np. system izolacji nakrokwiowej TOPROCK oparty o wsporniki nakrokwiowe i miękka wełnę poddaszową Toprock Super i Superrockhttps://www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
https://www.rockwool.pl/produkty/superrock 
Polecam zajrzeć na kanał youtube gdzie przygotowane zostały filmy pokazujące sposób wykonania izolacji nakrokwiowej:

 

W ostatnich latach obserwujemy wzrost ilości budynków jednorodzinnych parterowych opartych o wiązary dachowe. Idealnym rozwiązaniem do izolacji takich budynków jest granulat z wełny skalnej Granrock Super (https://www.rockwool.pl/produkty/granrock-super/), który dzięki technologi wdmuchiwania pozwala na wypełnienie wszystkich trudnodostępnych miejsc, zapewniając ciągłość izolacji termicznej. 
Odnalazłem w internecie film na kanale Łukasza budowlańca, który dość szczegółowo omawia izolację tym produktem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie zenkuj!   Łaskawa ręka Admina DOSKONALE odróżnia chwastowanie od pracy organicznej...
  • Gość SWZ
   I co z tego wynika panie przemądrzałku? Chleb też kupisz w każdym sklepie ale nie w każdy jest taki sam w smaku i w jakości. Tak samo można odnieść się do tych wyłączników.
  • Odwalasz kupę dobrej roboty. Najlepiej jakbyś mógł od razu edytować jego tekst, jak ktoś napisze, pogadaj z Marcinem.   
  • Niepotrzebnie sie tłumaczysz - teraz wręcz pożądane jest dbanie o spokój  i zdrowie. Jeśli to jest warunkiem twego dobrego samopoczucia - to bardzo dobrze zrobiłaś.   Uśmiać się też nie zawadzi - nawet jeśli to rynsztok - może chodzi o pracę niektórych mięśni, a nie szarych komórek. Choć jest progres, tym razem nie było o dupie. Czyli rozwój      Czytanie tego, z czym sie zgadzasz - potęguje w człowieku pewność siebie i dumę z własnej wiedzy. Odkrywa taki komfort intelektualny - przecież ja to wszystko wiem. Wszystko wiem. Wiem wszystko   A skoro wiem - to Jestem! Orgazm filozofa (ofy) Czyli dobrze robisz    Nie wiem, co demo  - ale dla mnie nie tyle jest ważne, co czytasz - ważne, co piszesz. No bo to czytają inni.      No i ja na to odpowiadam - w celu czyszczenia mętnej wody - takie hobby    No i tego sobie nie odmówię - twój post, daggulka, jest testem dla @Redakcja- Marcina! Skoro go tak bolała ta dyskusja, ciekawe czy wymaże tego błazna z kabaretu z jego słowotokiem. Czy dla Marcina słowo pisane jest równoważne mówionemu? A może potraktuje ten wywód "artysty" jako dzieło artystyczne, które nie powinno się cenzurować i wykasować? W imię wyższych celów wolności wypowiedzi? Będzie musiał wywartościować - czy nasze posty mają wartość autorskiego manifestu, czy takie prawa ma tylko - takie wyższe prawa - ma tylko taki kabareciarz?   Może się okazać, że twój post, to taki kamień wrzucony w wodę, a wzbudzone kręgi nie wiadomo, o co zahaczą! Taki papierek lakmusowy, taki szybki test na koronaw..., sorry, na Marcina?????    Dałaś czadu - daggulka!  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...