Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Reksio

Czy mogę wybudować dom na takiej działce?

Recommended Posts

Witam Was!!!
Jestem w trakcie kupienia działki budowlanej na 31 października jestem umówiony u Notariusza ,mam załatwione zaświadczenie ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Mam teraz pytanie a mianowicie w zaświadczeniu piszą:
1)Funkcja wiodąca-zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna na istniejących działkach budowlanych.
2)Funkcja uzupełniająca-
-zabudowa gospodarcza,
-zieleń izolacyjna, rekreacyjna, przed domowa itp.,
-drobne nieuciążliwe funkcje usługowe i administracyjne,
-nieuciążliwe urządzenia infrastruktury technicznej i komunalnej nie wymagające wydzielenia dla nich niezależnej nieruchomości i nie definiowane jako teren,
3)Zasady zabudowy i zagospodarowania terenów:
-w ramach funkcji wiodącej dopuszcza się działania inwestycyjnej takie jak:
remont oraz budowa, odbudowa, rozbudowa, nadbudowa, i przebudowa,
-ustala się maksymalna możliwa powierzchnie zabudowy do 30% powierzchni istniejącej działki budowlanej,
-dla terenów oznaczonym symbolem MN1/RO dopuszcza się możliwość powiększenia istniejącej działki kosztem ogrodów do 15% powierzchni,
-w ramach funkcji uzupełniającej dopuszcza się przeznaczenie części budynku na cele usługowe,
-dla terenów upraw ogrodowych towarzyszącej zabudowie mieszkaniowej, wydzielonych wewnątrz terenów oznaczonych symbolami 1 (7). MN1/RO ustala się zakaz lokalizacji zabudowy mieszkaniowej i użyteczności publicznej a dopuszcza się możliwość realizowania zabudowy gospodarczej w formie małych obiektów kubaturowych i budynków pomocniczych jednokondygnacyjnych z dachem do wysokości 5,0 m,
-dla zabudowy realizowanej w miejscach uzupełnień zabudowy istniejącej jako nowa budowa lub rozbudowa ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy w linii zabudowy obiektów sąsiednich, pod warunkiem, że jest ona położona w odległości równej lub większej niż 4m od granicy działki.

ZAŚWIADCZENIE

W przypadku, kiedy warunek ten nie jest spełniony, dla obiektu budowlanego lub rozbudowywanego obowiązuje linia zabudowy w odległości 4m od granicy działki./Linia zabudowy na rysunku planu/,
-dla terenów 11.Mn1 i 12.MN1 ustala się nakaz przestrzegania ustaleń dla stref sanitarnych cmentarza,
-dla obszarów oznaczonych na rys. planu symbolem k2 i k3, lezących w granicach terenu 11.MN1 ustala się pozostawienie obecnego zagospodarowania /zgodnego z poprzednim planem zagospodarowania przestrzennego /,
-dla obszaru oznaczonego na rysunku planu symbolem k4, lezącego w granicach terenu 12.Mn1 ustala się pozostawienie obecnego zagospodarowania /zgodnego z poprzednim planem zagospodarowania przestrzennego /

Wkleił bym mapkę ale nie mam jak icon_smile.gif

Mam pytanie czy na tym terenie mogę wybudować dom o powierzchni co najmniej 100m2,czy nie będzie żadnego problemu?
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Wiele mi dała lektura Poradnika Prawnego , tam jednak informacji panu potrzebnych nie będzie. Sa zbyt szczegółowe. Niemniej jednak polecam Zgadzam się ze sławomirem, pańskie wątpliwości najlepiej sprawdzić to u źrodła.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Zbigniew Mitoraj
      W tym roku zaszło trochę zmian w prawie budowlanym nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych oraz obowiązku zgłaszania rozpoczęcia robót budowlanych wystarczy zgłoszenie, ale to dotyczy nie wszystkich obiektów, tutaj więcej: www.stampler.pl/porady,budowa-domu
    • Witam. Buduje dom podpiwniczony na ławach fundamentowych. Piwnica kiedyś będzie dogrzewana. Obecnie mam ocieplone ściany piwnicy XPsem 10 cm, kierbud zalecił ocieplić posadzkę piwnicy. A ja zastanawiam się czy skoro kiedyś będę planował ogrzewać piwnicę to czy mostek termiczny jaki znajduje się pomiędzy chudziakiem a nieocieploną częścią ławy nie będzie powodował utraty ciepła? Piwnica znajduje sie ok 170 cm poniżej gruntu więc w okolicy ław będzie na pewno temp dodatnia.  Reasumując mam tak: A czy zrobić tak? Czy coś to w ogóle da biorąc pod uwagę że ława znajduje się poniżej strefy przemarzania?? Wiem ze poprawnie było by zrobić ciągłość ocieplenia i jako pierwszą warstwę dać specjalne drogie pustaki termiczne ale nie myślałem o tym wcześniej. Kolejne pytanie, kierbud kazał zrobic niewielką fasetke na styku ściana-ława. Żeby woda spływała po masie KMB. Ale fasetka miała być 3x3 cm, a styropian jest grubości 10 cm więc całkowicie przykrywa fasetkę. Co to w ogóle daje? Czy fasetka nie powinna być większa i wychodzić poza xps (wtedy była by bardzo masywna). Ławy są szersze od ścian o 15 cm z każdej strony, więc w przypadku styropianu 10 cm odstają one o 5 cm. Daje to że teraz jeśli woda spływa po xps to podpływa pod styropian xps, zamiast w grunt no i dlatego tława nie jest idealnie równa.  Pierwsza rada kierownika to zrobić kolejna fasetkę na xps z masy KMB ale nie wydaje mi się to rozsądne ponieważ będzie to zamknięcie drogi dla ewentualnej wody pomiędzy xps-ściana, a ja wolałbym żeby ta woda sobie wypływała. Czy rozsądnym by było doklejenie fasetek z XPS a na całości będzie folia kubełkowa? Wtedy ewentualna woda wypłynęła by spod pianki na którą klejony jest XPS.
    • Dzień dobry,   możliwe, że chodzi o zjawisko tzw. naskórkowania kleju, czyli utworzenia cieniutkiej warstwy, która straciła właściwości klejące. Dla każdego kleju podawany jest tzw. „czas otwarty”, a więc czas, w którym klej posiada zdolność zwilżania płytki a tym samym przyklejania.   Przykładowo - niepylący weber ZP414 ma 30 minut. Więcej na stronie: https://www.pl.weber/ukladanie-plytek/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414   Czasem w sytuacji np. kiedy występuje zbyt wysoka temperatura, po nałożeniu kleju na ścianę po jego dosyć długim leżeniu w wiadrze, dochodzi do naskórkowania.   Pozdrawiamy!
    • Dzień dobry,   generalnie nie wiadomo, czy zastosowanie iniekcji (hydroizolacji iniekcyjnej - instrukcja krok po kroku) w tym konkretnym przypadku może osiągnąć oczekiwane efekty. Ze zdjęć wynika, że hydroizolacja fundamentów nie została wykonana prawidłowo. Od tego należałoby zacząć.   Wiele informacji na ten temat znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/fundamenty   Pozdrawiamy!
    • Prosze o kontakt zwrotny na adres Konrad.Czebreszuk@autograf.pl bo mam podobny zakres do wykonania ale brakuje mi wiedzy co i jak, a chce to zrobic pragmatycznir.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...