Skocz do zawartości

Czy mogę wybudować dom na takiej działce?


Reksio

Recommended Posts

Witam Was!!!
Jestem w trakcie kupienia działki budowlanej na 31 października jestem umówiony u Notariusza ,mam załatwione zaświadczenie ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Mam teraz pytanie a mianowicie w zaświadczeniu piszą:
1)Funkcja wiodąca-zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna na istniejących działkach budowlanych.
2)Funkcja uzupełniająca-
-zabudowa gospodarcza,
-zieleń izolacyjna, rekreacyjna, przed domowa itp.,
-drobne nieuciążliwe funkcje usługowe i administracyjne,
-nieuciążliwe urządzenia infrastruktury technicznej i komunalnej nie wymagające wydzielenia dla nich niezależnej nieruchomości i nie definiowane jako teren,
3)Zasady zabudowy i zagospodarowania terenów:
-w ramach funkcji wiodącej dopuszcza się działania inwestycyjnej takie jak:
remont oraz budowa, odbudowa, rozbudowa, nadbudowa, i przebudowa,
-ustala się maksymalna możliwa powierzchnie zabudowy do 30% powierzchni istniejącej działki budowlanej,
-dla terenów oznaczonym symbolem MN1/RO dopuszcza się możliwość powiększenia istniejącej działki kosztem ogrodów do 15% powierzchni,
-w ramach funkcji uzupełniającej dopuszcza się przeznaczenie części budynku na cele usługowe,
-dla terenów upraw ogrodowych towarzyszącej zabudowie mieszkaniowej, wydzielonych wewnątrz terenów oznaczonych symbolami 1 (7). MN1/RO ustala się zakaz lokalizacji zabudowy mieszkaniowej i użyteczności publicznej a dopuszcza się możliwość realizowania zabudowy gospodarczej w formie małych obiektów kubaturowych i budynków pomocniczych jednokondygnacyjnych z dachem do wysokości 5,0 m,
-dla zabudowy realizowanej w miejscach uzupełnień zabudowy istniejącej jako nowa budowa lub rozbudowa ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy w linii zabudowy obiektów sąsiednich, pod warunkiem, że jest ona położona w odległości równej lub większej niż 4m od granicy działki.


ZAŚWIADCZENIE

W przypadku, kiedy warunek ten nie jest spełniony, dla obiektu budowlanego lub rozbudowywanego obowiązuje linia zabudowy w odległości 4m od granicy działki./Linia zabudowy na rysunku planu/,
-dla terenów 11.Mn1 i 12.MN1 ustala się nakaz przestrzegania ustaleń dla stref sanitarnych cmentarza,
-dla obszarów oznaczonych na rys. planu symbolem k2 i k3, lezących w granicach terenu 11.MN1 ustala się pozostawienie obecnego zagospodarowania /zgodnego z poprzednim planem zagospodarowania przestrzennego /,
-dla obszaru oznaczonego na rysunku planu symbolem k4, lezącego w granicach terenu 12.Mn1 ustala się pozostawienie obecnego zagospodarowania /zgodnego z poprzednim planem zagospodarowania przestrzennego /

Wkleił bym mapkę ale nie mam jak icon_smile.gif

Mam pytanie czy na tym terenie mogę wybudować dom o powierzchni co najmniej 100m2,czy nie będzie żadnego problemu?
POZDRAWIAM SERDECZNIE
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...