Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Dawid Brzóska

Dawid Brzóska

14 minut temu, mhtyl napisał:

Nie mam pojęcia dlaczego  w gminie powiedzieli Ci, że działka musi mieć 30 ar? zrozumiałbym gdyby był MPZP ale go nie ma, są WZ. ANR nie ma nic do tego, jeżeli gmina wyda WZ do zabudowy jednorodzinnej to nie będzie znaczenia czy ktoś jest rolnikiem czy nie.

Nie powiedzieli mi tego w gminie, tylko mój geodeta, który mam wrażenie nie ma o tym pojęcia.. - mimo, że jest geodetą już ponad 30lat.. zagłębiłem się w temat i faktycznie wyczytałem na kilku stronach, że ziemię rolną powyżej 30ar może kupić tylko rolnik (podobno teraz wchodzi ustawa, która to zmienia). tak czy siak, nie wiem za bardzo jakie teraz kroki podjąć - bo w przypadku tak jak teraz, ziemia rolna klasa 4, bez MPZP nie podzielę i tak na działkę 25 i 20ar? czy może szybciej będzie wydzielić te 30ar i sprzedać klientowi? 

btw. postanie kwestia wyłączenia terenu z produkcji rolnej..

Dawid Brzóska

Dawid Brzóska

1 minutę temu, mhtyl napisał:

Nie mam pojęcia dlaczego  w gminie powiedzieli Ci, że działka musi mieć 30 ar? zrozumiałbym gdyby był MPZP ale go nie ma, są WZ. ANR nie ma nic do tego, jeżeli gmina wyda WZ do zabudowy jednorodzinnej to nie będzie znaczenia czy ktoś jest rolnikiem czy nie.

Nie powiedzieli mi tego w gminie, tylko mój geodeta, który mam wrażenie nie ma o tym pojęcia.. - mimo, że jest geodetą już ponad 30lat.. zagłębiłem się w temat i faktycznie wyczytałem na kilku stronach, że ziemię rolną powyżej 30ar może kupić tylko rolnik (podobno teraz wchodzi ustawa, która to zmienia). tak czy siak, nie wiem za bardzo jakie teraz kroki podjąć - bo w przypadku tak jak teraz, ziemia rolna klasa 4, bez MPZP nie podzielę i tak na działkę 25 i 20ar? czy może szybciej będzie wydzielić te 30ar i sprzedać klientowi? 

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ogólnie mam poczucie, że ten cały "systemik" pustaków jest myślany kategoriami prostych fachowców - ułożyć formę, zalać, i będzie dobrze. jak dla mnie to jest gówniana koncepcja, czego dowodem i te filmiki niby fachowe, i te kłopoty, co nie wiadomo z czego się biorą. Howgh. A już ten filmik o klejeniu pustaków klejem z tuby to jakaś kompletna żenada. Normalnie naciąganie ludzi.
    • Polecam zapoznać się z ofertą oczyszczalni jakie mają na Dom i Woda https://www.domiwoda.pl/index.php?d=szukaj&szukaj_opis=1&szukaj=oczyszczalnie mają całkiem szeroki zakres produktów z tego co widzę i może akurat coś będzie pasowało pod plany jakie macie
    • Mam plastikowy kompostownik od Dom i Woda i jetsem bardzo z niego zadowolona. Owszem, uzyskanie kompostu trochę zajmuje, ale warto poczekać 
    • chy ba nie . Na 3 str jest już :z wiązek wody (.....) z mechanizmem niszczenia mrozowego.
    • To racja. Ale, ale! Jak tak paczyłem (dokładnie tak: paczyłem) na fotki w powiększeniu, to miałem wrażenie, że pęknięcia idą i niżej, tylko w sposób mniej widoczny, ale się nie upieram, bo już nie wiem co widzę, a co myślę, że widzę.   Powoli zaczynam myśleć, że może coś być w tym temacie związane z wodą.  Ostatnio robiłem u siebie słupy fundamentowe pod taras i tak właściwie to zasypywałem doły prawie suchą mieszanką (trzymałem proporcje). Ale gdy się leje, a nie sypie, a tak myślę, że tu się działo, że lali, bo "panie tak się robi, że się leje", to wody dawali sporo, no i wtedy miało się co rozprężać na mrozie. Ale konkludując, jeśli o mnie chodzi, to nie wiem. I chyba musi pojawić się nowy głos, bo nic z tego co piszecie i co sam piszę, nie przekonuje mnie. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...